reklama

Rozhovor s Lubomírem Volným: Jak se staví ke svému skandálu ve Sněmovně?

Sněmovní mandátový a imunitní výbor se v úterý zabývá jednáním nezařazeného poslance Lubomíra Volného (Jednotní), které vyústilo v potyčku s několika dalšími poslanci. Konflikt se odehrál minulý týden přímo na plénu při jednání dolní komory o prodloužení nouzového stavu. Interview s poslancem Volným můžete sledovat od 12:30.

reklama

Konflikt nastal po tom, co místopředseda Sněmovny Tomáš Hanzel (ČSSD) po varováních vypnul Volnému při vystoupení mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu. Volný přišel mluvit na místo předsedajícího, jak předtím avizoval. Hanzel se mu v tom snažil zabránit. Na pomoc mu přišlo několik poslanců. Po kratší strkanici Volný místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil. Policie oznámila, že incident prověřuje pro podezření z výtržnictví.

Celá situace začala tak, že poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko (oba nezařazení, ale zvolení za SPD) několikrát vystoupili u řečnického pultíku bez roušek. Přestože je řídící schůze několikrát upozornil, aby si zakryli ústa a nos, neuposlechli. Schůze se musela na několik minut přerušit, aby se vydezinfikoval mikrofon.

Volný po konfliktu řekl, že nikoho nenapadl, naopak, sám byl napaden. Mluví o podání žaloby na ty, kteří jej podle jeho mínění napadli.

Volný po potyčce novinářům řekl, že se cítí ještě víc povolán k zastupování názoru lidí, kteří nesouhlasí se současnou situací. Uvedl také, že fyzicky napaden byl on. Poslaneckého mandátu se prý nehodlá vzdát.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

Od 1. července nastane velké rozvolnění, které bude v lecčem přívětivější, než byly podmínky loni v létě. Ministři Adam Vojtěch (za ANO) a Lubomír Zaorálek (ČSSD) představili nové podmínky na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády. Týká se především kultury a společenského života. Jaká nová pravidla budou od 1. července platit? A co se mění už v úterý?

Schick jako Spider-Man, který zamotal Marshalla do sítě. Český gól pobláznil internet
Trávníček promluvil o smrti Šafránkové: Jak na kolegyni vzpomíná a proč nekomunikoval?
 Alarmující data z Británie: Třetina lidí, kteří podlehli indické mutaci, byla očkována
reklama
reklama
Genialita, klobouk dolů. Zlámal obdivoval famózní branku Schicka přímo na stadionu

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Piráti stále ve vedení, Přisaha před branami Sněmovny, uvádí průzkum pro CNN Prima NEWS
Češi se probili do Age of Empires 2. V kultovní strategii se objeví husité i Žižka
Detaily posledního rozloučení se Šafránkovou. Rodina prozradila datum i místo
Další články
reklama
reklama