reklama

Sledujte ŽIVĚ: Opravdu budou říjnové volby pro Babiše poslední? Premiér odpoví v Novém dni

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve své nové knize s názvem Sdílejte, než to zakážou! zmínil, že říjnové volby do Poslanecké sněmovny by měly být poslední, ve kterých bude kandidovat. Jak moc má veřejnost tuto informaci brát vážně, by předseda vlády měl zodpovědět v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

V Babišově druhé knize, jak stojí v úvodu, má být „doslova všechno“. Od zahraniční politiky až po život českých občanů. Sám se na stránkách představuje těmito slovy: „Nejúspěšnější ministr financí v historii země. Pro všechny Čechy zajistí vyšší platy, nižší daně a vysoké důchody. A hlavně bezpečné Česko. Ale jen pokud letos v říjnu do Sněmovny zvolíte hnutí ANO.“

Premiér také v knize uvádí, že říjnové volby do Sněmovny budou posledními, ve kterých bude kandidovat. Pokud by ve volbách uspěl, stal se součástí nové vlády a také skutečně dodržel slib, nepoznal by za svou politickou kariéru opoziční lavice ve Sněmovně.

V roce 2013 získalo hnutí ANO v předčasných volbách téměř 19 procent a skončilo druhé za sociálními demokraty. Babiš poté ve vládě Bohuslava Sobotky vykonával post ministra financí. Nakonec ale Sobotka navrhl jeho odvolání pro údajné skandály, neodvádění daní a úkolování novinářů v médiích. Babiš pak sám odstoupil.

Ve volbách 2017 už ANO vyhrálo se ziskem téměř 30 procent. Důvěru Sněmovny však Babiš získal až na druhý pokus, když utvořil vládu s ČSSD za podpory komunistů.

Jaký volební výsledek očekává v nadcházejících volbách a zda se chystá v budoucnu z politiky skutečně odejít, odpoví v Novém dni, který začíná už v 7:15.

Tagy:
kniha politika Andrej Babiš Nový den volby vláda volby 2021 Sdílejte, než to zakážou

Živě
ON-LINE jedenáctý den olympiády: Dostál nejlepší z kanoistů, Fuksové jsou v semifinále

Osm medailí má Česká republika z olympijských her v kapse. O to, aby se sbírka ještě rozšířila, se může postarat kajakář Josef Dostál. Hvězda rychlostní kanoistiky si zatím dokázal s přehledem zajistit postup do semifinále, když ze všech závodníků dojel s nejlepším časem. O účast v další fázi her nakonec úspěšně zabojovali bratři Martin a Petr Fuksovi na deblkánoi. Rozběhy se povedly mílařkám Kristiině Mäki a Dianě Mezuliánkové, které rovněž postupují.

Tálibán obsadil velká města. Západnímu Afghánistánu hrozí dobytí radikály

Situace v Afghánistánu se po stažení drtivé většiny aliančních vojsk stále zhoršuje. Radikální islamisté z hnutí Tálibán se už neomezují na obsazování venkova a útočí i na velká města, kam se skryly desítky tisíc uprchlíků. Většina z nich se proto nyní snaží utéct do sousedních států, celou řadu hraničních přechodů už ale ovládá Tálibán. V zemi tak hrozí vážná humanitární krize.

Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu

Farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna v posledních smlouvách s EU navýšily ceny za vakcíny proti COVID-19. V případě Pfizeru je cenovka vyšší zhruba o čtvrtinu, Moderna je dražší asi o deset procent. Napsal to v neděli web Financial Times (FT), který získal k částem dohody přístup a podle nějž si firmy vyjednaly zvýšení cen kvůli obavám ohledně vedlejších účinků jiných očkovacích látek a diskusím o nutnosti dalších dávek pro již plně naočkované lidi. Pfizer a Moderna obsah svých smluv nekomentují.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

reklama