Složte zbraně a dostanete peníze i amnestii, láká ruské vojáky ukrajinský ministr

Ruští vojáci, složte zbraně a dostanete peníze i amnestii. Takovou zprávu vyslal do éteru ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Snaží se tak zapůsobit na vojáky Ruské federace. Mnozí z nich podle všeho ani nedostali informace, že jedou válčit na Ukrajinu.

„Byli jste vhozeni do naší země zabíjet a být zabíjeni. Ti z vás, kteří se nechtějí stát vrahy, nebo být zavražděni, se mohou zachránit,“ vzkazuje na sociálních sítích ruským vojákům ukrajinský ministr.

Шановні українці! За 4 доби втрати російських окупантів вбитими та пораненими склали понад 5,3 тис. осіб. Сотні солдат...

Posted by Резніков Олексій on Monday, February 28, 2022

„Neřiďte se zločinnými rozkazy těch, kteří vám léta lhali o Ukrajině a jejím lidu. Garantujeme vám úplnou amnestii a finanční kompenzaci, pokud dobrovolně složíte zbraně,“ pokračuje dále Reznikov.

Ten dále v příspěvku dodává, že všichni ruští zajatci jsou v bezpečí a pokud jsou zraněni, je o ně postaráno. „Už komunikují se svými blízkými. Máte šanci zahájit nový život. Rozhodněte se,“ píše ministr.

Ruští vojáci na Ukrajině podle něj musí udělat jediné. „Vyjděte beze zbraně a s bílou vlaječkou. Řekněte heslo ‚milion‘,“ dodává Reznikov. Poté ještě dodává: „Pro ty z vás, kteří se stále budou chovat jako okupanti – nebudeme k vám mít žádné slitování,“ hlásí bojovně ukrajinský ministr obrany.

V příspěvku navíc uvádí i konkrétní částku, kterou by ruští vojáci dostali, pokud se dobrovolně vzdají Ukrajincům. Jde o částku pět milionů rublů. To se aktuálně rovná až 41 tisícům eur či 1,143 milionu českých korun.

Tagy: