reklama

Snad konečně ustane hysterie s článkem 66, reaguje Vondráček na rozhovor se Zemanem

Snad konečně ustane hysterie v souvislosti s článkem 66, reagoval v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) na rozhovor prezidenta Miloše Zemana pro Frekvenci 1. Podle Vondráčka je navíc zásluhou Andreje Babiše (ANO), že Zeman jmenuje Petra Fialu (ODS) bez problémů premiérem.

reklama

„Jsem rád, že se Miloš Zeman cítí lépe, studuje volební programy a vrací se do formy. To je to, co jsme si přáli. Doufám, že snad konečně ustane až hysterie v souvislosti s článkem 66 a vrátíme se do normálních pracovních kolejí,“ okomentoval rozhovor se Zemanem Vondráček.

Podle něj je logické, že prezident oznámil, že jmenuje lídra vítězné koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) Petra Fialu premiérem. Vondráček řekl, že na tom má zásluhu především dosavadní předseda vlády Andrej Babiš.

„Je to logický, pragmatický a rozumný krok vzhledem k postoji pana premiéra, který situaci v podstatě vyřešil tím, že jasně řekl, že nemá zájem na tom, aby byl jmenován premiérem. Nikoho nemůžete jmenovat proti jeho vůli. Myslím, že to je především zásluha Andreje Babiše, že se takhle zachoval,“ zdůraznil Vondráček v K věci.

Chci působit jako poslanec

Babiš podle něj přestal usilovat o místo ve vládě kvůli tomu, že počty jsou jasně dané. „Výsledky voleb jsou takové, že koalice má 108 mandátů, to je jasně dané. Tam se těžko něco řeší, když dohody už padly,“ podotkl bývalý předseda Poslanecké sněmovny.

Dodal, že se mu ale nelíbí, že koalice s hnutím ANO po volbách nevyjednávaly. „Připomenu, že v roce 2017 po volbách jsme se sešli se všemi,“ řekl s tím, že doufá, že se koalicím podaří atmosféru ve Sněmovně i ve společnosti zlepšit.

Premiér Andrej Babiš v pátek na tiskové konferenci řekl, že Vondráček a jeho nedávná kauza s návštěvou u prezidenta Miloše Zemana na JIP v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) se vysvětlila. „Vondráček je očištěn,“ prohlásil šéf ANO. Proto také hnutí navrhlo Vondráčka do funkce místopředsedy Sněmovny. Ten ale v pořadu televize CNN Prima NEWS prohlásil, že i bez funkce je motivován, aby působil jako poslanec.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Přeočkování proti covidu bude zřejmě nutné každý rok, připouští výrobci vakcíny

Je stále pravděpodobnější, že se lidé budou muset proti onemocnění COVID-19 přeoočkovávat každý rok. Shodli se na tom šéfové společností Pfizer a BioNTech. Ti u výroby vakcíny s déletrvajícím účinkem poukazují na podobný problém, se kterým se medicína setkává v případě chřipky. Mutování viru je totiž rychlejší než výroba vakcinační látky.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Kdyby Piráti nebyli ve vládě, žíly by mi to netrhalo, míní zastupitel ODS

Teplický zastupitel Martin Kadeřábek (ODS) by se obešel bez účasti Pirátů v nové vládě, kde jsou občanští demokraté nejsilnější stranou. Řekl to v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Tři ministerská křesla pro stranu Ivana Bartoše považuje Kadeřábek za neadekvátní. Podle předsedkyně Mladého Pirátstva Kateřiny Stojanové je však rozdělení vládních pozic spravedlivé.

Zoufalý Afghánec prodal dceru za půdu a ovce. Po týdnech má zahanbený otec dívku zpět doma

Šťastný konec má příběh devítileté afghánské dívky Parwany, který jsme vám přinesli minulý měsíc. Poté, co ji otec prodal 55letému muži, aby uživil své ostatní děti, se s pomocí přihlásili jednotlivci i humanitární organizace. Děvčátko se nakonec podařilo vrátit k jeho rodině a společně s matkou a sourozenci se přesunulo do nového domova, informuje stanice CNN.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

reklama