reklama

Češi se dočkali sněhové nadílky. Zrána hrozí náledí, meteorologové vydali výstrahy

Na Štědrý den si Češi v nížinách sněhu neužili, hned 1. svátek vánoční však přinesl náhradu. Meteorologové se sněhovou nadílkou vydali i výstrahy. Zrána se může tvořit náledí či zmrazky, nabádají proto k opatrnosti. Podle výhledu může na některých místech Česka napadnout za 12 hodin i 15 centimetrů sněhu.

reklama

Zrána bude zataženo, postupně však bude oblačnosti ubývat. Během dne na většině území bude sněžit, místy i vydatněji. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu navíc vydali výstrahy. Do 9. hodiny se na většině území může tvořit ledovka a zmrazky. Opatrní by měli být zejména řidiči, ani chodci by však neměli situaci podceňovat.

„Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,“ doporučují meteorologové. Platnost výstrah se v brzkých dopoledních hodinách vystřídá. Meteorologové varují před novým sněhem, který vydatněji pokryje celou Českou republiku.

Může napadnout více než 15 cm sněhu

Během 12 hodin na některých místech očekávají až sedm centimetrů sněhu, za 24 hodin pak i více než 15 centimetrů. Pro Jihočeský, Plzeňský, Jihomoravský kraj a Vysočinu platí výstraha upraveně. V některých částech těchto krajů může za 12 hodin napadnout až 15 centimetrů sněhu.

Varování by mělo skončit s 19. hodinou. Navzdory vytoužené sněhové nadílce by však měli být lidé opatrní. Meteorologové předpokládají komplikace v dopravě. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi -3 až 1 °C, na jihu až kolem 4 °C.

V noci na neděli bude zataženo až oblačno, na jihu a jihozápadě zpočátku bude sněžit. Postupně se během noci bude obloha vyjasňovat. Nejnižší teploty klesnou k -4 až -8 °C, v severovýchodní polovině území až k -12 °C. V Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji mohou teploty klesnout až k -15 °C, upozorňují meteorologové.

V neděli na druhý svátek vánoční bude převážně zataženo až oblačno. Zejména na jihozápadě meteorologové očekávají občasné sněžení, ojediněle i mrznoucí srážky. Může se tak tvořit slabá ledovka. V severovýchodní polovině území bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty se budou pohybovat mezi -5 až 0 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama