CNN Prima News sociální podnik

sociální podnik

Výpis příspěvků ke štítku „sociální podnik“

Na ministerstvo práce jsem nešel, abych rozdával peníze, říká Jurečka a slibuje revoluci

Na ministerstvo práce jsem nešel, abych rozdával peníze, ale abych dělal zodpovědnou a solidární politiku, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf lidovců a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Je přesvědčen, že se do konce roku podaří schválit všechny změny zákonů, které připravil, a i díky tomu bude rok 2025 revoluční. Mluví také o tom, proč si sám nespoří na důchod a proč lidem radí spořit si nejméně 1000 korun měsíčně.

Stát má plán, jak dostat do práce vězně i děti z dětských domovů. Ve hře je bonus až 200 tisíc

Vláda chce do práce zapojit lidi, u kterých se to dlouhodobě nedaří, jako jsou propuštění vězni, sociálně vyloučení, mladí opouštějící dětské domovy, handicapovaní, maminky po rodičovské nebo senioři. Kromě velké revize sociálních dávek k tomu má přispět i připravený zákon o tzv. integračním sociálním podniku. Firma by podle něj byla zvýhodněna ve veřejných zakázkách, získala slevu na pojistném a při úspěšném začlenění člověka na pracovní trh nárok na bonus až ve výši 200 000 korun.

Sociální stravovací podniky dávají lidem bez domova druhou životní šanci

Negativní postoj k lidem bez přístřeší chtějí změnit některé stravovací podniky. Například v Jídelně Kuchařek bez domova zákazníky obslouží ženy, které mají s pobytem na ulici osobní zkušenost. V pražském bistru Střecha zase pracují jak lidé bez domova, tak i zaměstnanci po výkonu trestu. Oba podniky nabízejí pouze veganské pokrmy, najíst se podle nich dá i bez vykořisťování zvířat.