reklama
CNN Prima News sociolog

sociolog

Výpis příspěvků ke štítku „sociolog“

Společnost je jako jeviště. Covid namířil reflektor jen na jedno místo, říká sociolog

27. prosince 2021 19:08

Pandemie, volby nebo čestné politické i covidové demonstrace. Česko si za poslední dva roky prošlo turbulentním vývojem od semknutí lidí loni na jaře až po čím dál silnější rozpory mezi očkovanými a neočkovanými. Sociolog a ředitel agentury STEM Martin Buchtík v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přirovnává naši společnost k divadelnímu jevišti, kde reflektor míří jen na jeden bod. Toho pak využívají tvůrci sociálního pnutí.

Sociolog: Dosluhující ani nastupující vláda nemá pandemický plán. Půjde o politickou hru

9. listopadu 2021 00:29

Českou společnost nadále ovlivňuje pandemická situace v zemi. Podle sociologa a šéfa agentury STEM Martina Buchtíka si lidé nyní uvědomují, že v Česku panuje bezvládí. „Dosluhující vláda se tváří, že už je v opozici, a nastupující, která se do přijmutí odpovědnosti nehrne, že je stále v opozici. Ani jedna strana nemá pandemický plán,“ uvedl ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Na hranici chudoby se kvůli cenám energií dostanou desetitisíce lidí, obává se sociolog

8. listopadu 2021 20:33

Zdražování energií se dotkne desítek domácností, některé nebudou mít ani na pokrytí mimořádných nákladů, upozornil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS sociolog Daniel Prokop. „Vláda proto nyní musí opatrně přemýšlet, čím českým občanům uleví. Buď musíte sáhnout do populárních věcí jako jsou důchody, rodičovská, podpora penzijního pilíře, nebo musíte zvyšovat daně,“ pronesl.

Příliš hlučná samota. K panelákům patří šeď, sex od sousedů, ale i příroda a spousta mýtů

2. listopadu 2021 07:58

Od začátku výstavby obřího pražského sídliště Jižní Město uplynulo 50 let, dnes v podobném prostředí bydlí po celé republice kolem 2,5 milionu Čechů. Sociolog Ondřej Špaček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak se v panelácích žilo za Husáka, proč se ani po revoluci neproměnily v nebezpečné ghetto, co mají společného s pevností i co na ně říkal americký boxer Mike Tyson.

reklama