CNN Prima News sociolog

sociolog

Výpis příspěvků ke štítku „sociolog“

Expert: Ukrajincům jde o život, to Romové neznají. Fašisté mají z konfliktu žně a vláda se diví

Ukrajinci nemají zájem se rvát s Romy, snaží se jen během války přežít. Stali se ale záminkou pro fašistické skupiny, které vzniklý „pseudokonflikt“ zneužívají a nabírají díky tomu na síle, varoval před vzniklou situací na české půdě sociolog Aleš Sekot z Masarykovy univerzity. „A to je neskutečně nebezpečné. Takto to začalo i v Německu a ve Francii. Fašisté tu beztrestně demolují myšlení lidí,“ uvedl akademik pro web CNN Prima NEWS.

Syn uznává Fialu, takže už nemám syna, řekl demonstrant. Expert mluví o společnosti na střepy

„Syn mi sdělil, že ubytovává Ukrajince a uznává Petra Fialu. Od té doby nemám syna,“ pravil redakci CNN Prima NEWS účastník protivládní akce na 1. máje. Ačkoliv se jedná o velice emotivní sdělení, nejde podle sociologa a ředitele agentury STEM Martina Buchtíka o nic nového. Podobné příběhy se podle něj objevují pravidelně s většími událostmi. „Navzdory těmto postojům však společnost není rozdělena na dvě barikády,“ zdůraznil sociolog.

Vláda nakonec naštve všechny, míní experti. K opatřením by přistoupili jako k trhání zubů

Vláda si nakonec naštve nejen důchodce, ale úplně všechny. Úsporná opatření jako osekání valorizace nebo vyšší daně z nemovitostí jsou drobné, musí tak udělat zásek. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Lukáš Kovanda. Sociolog Jan Herzmann radil, aby vláda přijala opatření jako trhání zubu. „Bolí to dost, ale krátce,“ podotkl. Experti kabinet Petra Fialy (ODS) varovali před salámovou metodou.

Bookmaker: To jsem ještě nezažil, Babišovu výzvu poslechly tisíce lidí a prohrály miliony

Výzva k sázkám, kterou šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyvěsil ve čtvrtek na sociálních sítích, byla rozhodujícím signálem pro spoustu sázejících. Hodinu poté, co příspěvek zveřejnil, jsme zaznamenali tisíce nových registrací. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna Michal Hanák. Lidé podle něj sázeli částky od 500 korun do desetitisíců. Celkově vsadili několik milionů.

Že dá Farský plat neziskovkám, nic neřeší. Je to lakování na růžovo, míní politolog

Kauzu kolem poslance Jana Farského (STAN) podle politologa a sociologa Jana Herzmanna nevyřeší fakt, že se vzdal poslaneckého platu ve prospěch neziskových organizací. „Někomu to vadit bude, někomu ne. Nic to ale neřeší, je to lakování na růžovo,“ uvedl v pořadu Partie Plus. Hostem pořadu byl i politolog Vladislav Cabada který doplnil, že si Farský odletem do USA uzavřel některé politické perspektivy.

Společnost je jako jeviště. Covid namířil reflektor jen na jedno místo, říká sociolog

Pandemie, volby nebo čestné politické i covidové demonstrace. Česko si za poslední dva roky prošlo turbulentním vývojem od semknutí lidí loni na jaře až po čím dál silnější rozpory mezi očkovanými a neočkovanými. Sociolog a ředitel agentury STEM Martin Buchtík v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přirovnává naši společnost k divadelnímu jevišti, kde reflektor míří jen na jeden bod. Toho pak využívají tvůrci sociálního pnutí.