reklama

Dramatické záběry výbuchu na indické JIPce. Explodoval plicní ventilátor

Na sociálních sítích kolují dramatické záběry z jednotky intenzivní péče v jedné indické nemocnici, kde došlo v úterý večer k výbuchu plicního ventilátoru. Na tomto oddělení byli hospitalizováni pacienti s nemocí COVID-19. Celou místnost okamžitě zahalil dým.

reklama

Hasiči uvedli, že požár v indickém městě byl způsoben zkratem elektroinstalace jednoho z ventilátorů na JIPce. K incidentu došlo krátce po sedmé hodině večerní, kdy přístroj vzplanul. Personál podle všeho reagoval pohotově, pomocí hasicího přístroje zachránil mnoho životů a zabránil šíření požáru na další oddělení.

Mluvčí hasičů Parth Brahmabhatt uvedl: „Okamžitě po přijetí hovoru jsme vyrazili na místo. V mezidobí, než jsme dorazili, sehrál personál velmi zásadní roli, která zabránila velké katastrofě. Jen před třemi dny jsme provedli falešný poplach, při němž jsme učili zaměstnance technikám hašení různých typů plamenů a rychlé evakuace pacientů.“

Ačkoli byl oheň pod kontrolou, scény před budovou nemocnice vypovídají o panice, která zachvátila kolemjdoucí. Zdravotníci obratně evakuovali pacienty, postele byly seřazeny před budovou. Příbuzní pacientů pomáhali personálu s vynášením lékařského vybavení.

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama