sopka

Výpis příspěvků ke štítku „sopka“

Zapomeňte na asteroid. Vědci bijí na poplach před sopečnou katastrofou, přípravy jsou nulové

19. srpna 2022 00:09

Riziko masivního sopečného výbuchu je pro lidstvo daleko vyšší, než jsme se domnívali. Varují před ním odborníci z Cambridgeské univerzity. Svět se podle nich zbytečně připravuje na nepravděpodobné scénáře jako srážku Země s asteroidem. Na podstatně realističtější případ ničivé erupce jsme však „žalostně nedostatečně připraveni“. Vědci ve svém článku zmiňují i doporučení světovým lídrům.

V Japonsku už podruhé vybuchla sopka Sakuradžima. Zatím nebyly hlášeny žádné větší škody

25. července 2022 05:57

V jihozápadním Japonsku již druhý den v řadě vybuchla sopka Sakuradžima, která se nachází asi 50 kilometrů od jaderné elektrárny. Informovala o tom agentura Kjódó, podle které zatím nebyly hlášeny žádné škody. Nadále přesto platí nejvyšší pátý stupeň pohotovosti, který v neděli vyhlásil japonský meteorologický ústav.

U jaderné elektrárny v Japonsku vybuchla sopka. Je vyhlášen nejvyšší stupeň pohotovosti

24. července 2022 15:38

V jihozápadním Japonsku v neděli vybuchla sopka Sakuradžima, která se nachází asi 50 kilometrů od jaderné elektrárny. Podle médií zatím nebyly hlášeny žádné škody, tamní meteorologický ústav nicméně vyhlásil nejvyšší pátý stupeň pohotovosti a doporučil evakuaci některých oblastí. Informují o tom agentury Reuters a Kjódó.