CNN Prima News speciál

speciál

Výpis příspěvků ke štítku „speciál“

Dlouhý: Nezaměstnanost může růst na pět procent. Firmy propouštět nechtějí, řekl Špicar

23. listopadu 2022 00:05

Firmy válčí s energetickou krizí, jak se dá. Kvůli zvyšujícím se nákladům ale bude podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého narůstat počet nezaměstnaných, a to až na pět procent. Podnikatelé propouštění nedopustí, oponoval ve speciálu Jak z krize na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Vyjmenoval několik důvodů.

Ostatky generála Moravce už jsou v Česku. Urnu z USA dopravil vojenský speciál

26. dubna 2022 10:02
Aktualizováno

Nedlouho před 80. výročím atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha se v úterý do Česka posmrtně vrátil brigádní generál František Moravec, označovaný za autora tohoto plánu. Urnu s popelem někdejšího velitele československé rozvědky přepravil ze Spojených států vojenský speciál a vojáci čestné stráže ji za účasti veřejnosti, politiků, zástupců armády i Moravcovy rodiny uložili v kolumbáriu na čáslavském hřbitově. Moravec po komunistickém puči v roce 1948 opustil republiku a do konce života pracoval jako poradce na ministerstvu obrany USA. Jeho ostatky se vrátily do vlasti téměř 56 let po jeho smrti.

Sledujte ZÁZNAM Speciálu 100 dnů vlády Petra Fialy: Kabinet hodnotili politici i experti

23. března 2022 19:18

Premiér Petr Fiala (ODS) a jeho kabinet tento týden oslaví 100 dní u moci. CNN Prima NEWS na středu 23. března připravila speciální vysílání, ve kterém bývalí i současní politici společně s experty hodnotili dosavadní působení Fialova kabinetu. Diskutovali vládní i opoziční politici, vystoupil i expremiér Mirek Topolánek či bývalí ministři Miroslav Kalousek a Cyril Svoboda. Promluvili také experti z oblasti ekonomiky, bezpečnosti a politiky.

Český speciál odletěl z Kábulu. Na palubě jsou Češi, Afghánci i dva Poláci

17. srpna 2021 06:18
Aktualizováno

Český evakuační speciál odletěl v úterý odpoledne z kábulského letiště. Na Twitteru to oznámil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Na palubě je 87 pasažérů včetně velvyslance Jiřího Balouna, vojenský airbus přepravuje dále vojáky a afghánské spolupracovníky. Premiér Andrej Babiš (ANO) prozradil, že letoun, který měl mezipřistání v Baku, převáží i dva Poláky. Zároveň ujistil, že se jedná o všechny zbývající Čechy, kteří v Afghánistánu dosud byli.

Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky

3. srpna 2021 15:53

Nákazu v letadle českých sportovců na olympijské hry z Prahy do Tokia se zřejmě nepodaří rozklíčovat. Na úterní tiskové konferenci to oznámily vedoucí pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Bez genotypizace neboli podrobného vyšetření typu viru pomocí sekvenování jeho DNA se jen těžko rozezná, jak se virus šířil. Hygieničky také potvrdily, že jeden z olympioniků se nakazil mutací delta.

Slavné trio se vrací zpět na obrazovky. Chybět nebudou ani narážky na koronavirus

17. července 2021 12:49

The Grand Tour včele s Jeremym Clarksonem, Richardem Hammondem a Jamesem Mayem se po delší pauze vrací zpět na obrazovky. Dvoudílný speciál „Lochdown“ byl, jak název napovídá, natáčen během lockdownu na území Skotska. Slavné moderátorské trio sem však zavítalo trochu nečekaně s americkými vozy ze 70. let. Již tradičně se pak dočkáme řady demolic, naschválů a tentokrát nebudou chybět ani časté narážky směrem k pandemii koronaviru.

Přátelé: Je dobře, že pokračování nebude. Tak úspěšný seriál už ale nevznikl

27. května 2021 23:13

Přátelé jsou zpátky a zase spolu. Po sedmnácti letech se fanoušci po celém světě dočkali toho, že se Rachel, Ross, Phoebe, Monica, Chandler a Joey potkali a natočili speciální díl legendárního seriálu. Podle seriálového novináře Tomáše Vyskočila je dobře, že se sitcom už pokračování nedočká, na druhou stranu nemá žádného následníka.