CNN Prima News speciál

speciál

Výpis příspěvků ke štítku „speciál“

Spojené toalety a paragraf na mytí nočníků. Poslankyně se hádaly o hygieně na školách

Vyhláška, která je nyní na stole a je před schválením, snižuje hygienické nároky na školách. Zrušilo se například stanovení minimálního počtu toalet na počet žáků nebo povinnost mít oddělené toalety pro dívky a chlapce. Ve speciálu Zpátky do školy na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Jana Berkovcová (ANO). Renáta Zajíčková (ODS) se vůči jejím slovům rázně ohradila. „Hygienická vyhláška prochází vyčištěním od plevelu, který se tam za roky dostal,“ zdůraznila. Zmínila například, že jsou v původní vyhlášce paragrafy z roku 1960, které určují, jak teplou vodou se mají zalévat květiny nebo mýt nočníky.

Sledujte speciál Zpátky do školy: Co vše se od září změní? Odpoví politici i experti

V pondělí 4. září zasedne do lavic přes milion žáků základních a středních škol v Česku. Co vše se v novém školním roce změní, co zdražuje, proč míst ve vzdělávacích institucích není dostatek a kde chybí učitelé? Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS nazvaném Zpátky do školy ve velké debatě odpoví politici i odborníci. Speciál sledujte živě v pátek od 13:30 nebo v tomto článku.

Zeman cvičil ve vysílání. Připadám si jako dvouleté dítě, ústup do stadia infantility, smál se

Jak je na tom exprezident Miloš Zeman se zdravím? Přinejmenším se zdá, že horní končetiny mu stále dobře slouží – ve studiu CNN Prima NEWS si dokonce krátce zacvičil. Během speciálního vysílání také prozradil, že se mu podařilo udělat pár krůčků mimo svůj vozík. „Připadám si jako dvouleté dítě – možná ještě menší – které se učí chodit,“ řekl s nadsázkou.

Zeman: Díra v rozpočtu 200 miliard? Vyřešil bych ji pouhými dvěma škrty a pak sklidil bouři

Místo 60 různých opatření ke konsolidačnímu balíčku stačí zavést pouze dvě. Státní kase by přihrála 200 miliard korun, uvedl bývalý prezident Miloš Zeman v pořadu Interview SPECIÁL na CNN Prima NEWS. Jedním z opatření by byl návrat superhrubé mzdy, kterou zrušily hlasy ODS, ANO a SPD. „Tím druhým je zrušení slevy na poplatníka,“ řekl moderátorce Terezii Tománkové. Uznal, že by za takové kroky sklidil bouřlivé reakce.

Zeman chystá poslední knihu, prozradil její název. Napíšu ji na psacím stroji, pochlubil se

Bývalý prezident Miloš Zeman chystá svou poslední knížku. Názvem se inspiroval u románu Lidský úděl, řekl exkluzivně během vysílání pořadu Interview SPECIÁL. Moderátorce Terezii Tománkové prozradil, že dílo plánuje napsat na svém psacím stroji, který je mu bližší než počítačová klávesnice. Také zmínil, že se před několika dny setkal se svým letitým politickým rivalem Karlem Schwarzenbergem.

Zeman o kauze z Plzně: Kdo je schopen znásilnit, může bojovat za vlast. Přiznal i svůj omyl

Kdo je schopen znásilnit, je schopen také bojovat za svou vlast. A kdo odmítne povolávací rozkaz, je dezertér, prohlásil bývalý prezident Miloš Zeman v Interview SPECIÁL Terezie Tománkové. Reagoval tak na napětí ve společnosti kvůli případu znásilnění a pokusu o vraždu nezletilé dívky v Plzni. Podle předsedy SPD Tomia Okamury byl pachatelem mladý Ukrajinec, ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ho kvůli tomu obvinil z „novodobé hilsneriády“. „Jsem pro pomoc uprchlíkům. Proč ale Rakušan tak zarputile tají národnost pachatele?“ ptal se Zeman ve vysílání CNN Prima NEWS.

CNN Prima NEWS spustí podcastové oddělení. Televize nabídne každý týden aktuální speciál

Multiplatforma CNN Prima NEWS přinese na podzim oblíbené speciály a spustí zcela nové podcastové oddělení. To nabídne mimo jiné Krimi videopodcast: Hlasy zločinu, v němž moderátor Václav Janata a novinář Jakub Kvasnička přiblíží více než jen popis největších kriminalistických kauz – aktuálních i těch, ze kterých českou veřejnost mrazí už desítky let. Důležitost ekonomických témat opět vyzdvihne nově rozšířený pořad Co na to vaše peněženka a to každý všední den. Vzhledem k vysoké divácké oblibě přinese podzim ještě více speciálních vysílání a ponese se tak v duchu – co týden, to speciál. Divákům v nich budeme opět detailně přibližovat tuzemská i světová témata a události, které je aktuálně nejvíce zajímají. A díky prezidentským volbám dosáhl i web CNNPrima.cz historicky nejlepších výsledků, kdy měsíčně navštíví stránky přes tři miliony reálných uživatelů.

Česko mělo kvůli Green Dealu víc křičet. Jiné země se umějí v EU lépe prosadit, tvrdí Konečná

Česká republika se oproti některým srovnatelně velkým členským zemím Evropské unie nedokáže v Bruselu tak dobře prosadit, domnívá se europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Čeští zastupitelé se prý zpravidla „vzbudí“, až když je na vyjednávání příliš pozdě. Stejně tomu podle ní bylo i v případě přijímání ekologických norem Green Dealu, při jehož prvotním návrhu mělo Česko „víc křičet“.

Neumíme se v Bruselu prosadit, míní Šlachta. Ztratili jsme zdravý rozum, řekl ke Green Dealu

Česká republika je sice v Bruselu slyšet, ale jak v čem. Zatímco zejména na začátku konfliktu na Ukrajině byl náš hlas silný, ozvat se v případě zákazu spalovacích motorů jsme se neuměli, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Robert Šlachta, předseda hnutí Přísaha. Podle něj jsme měli při loňském předsednictví Rady Evropské unie přijít i s našimi tématy, jako jsou spravedlivé dotace v zemědělství či bezpečnost. Ztratili jsme úplně rozum, podotkl Šlachta ke Green Dealu

Sledujte speciál: UFO – Nová svědectví. Existují mimozemšťané, nebo jsme ve vesmíru sami?

Těla nelidského původu a mimozemské lodě? Svědectví bývalého příslušníka tajných služeb v americkém Kongresu rozvířilo nový zájem o UFO. Střeží opravdu americká armáda havarované létající talíře? Existuje mimozemský život, nebo jsme ve vesmíru sami? Nejen to probereme s odborníky ve speciálním vyslání UFO – Nová svědectví na CNN Prima NEWS ve středu od 13:15.

Rekordní CNN Prima NEWS: Hlavní zprávy přitáhly nejvíce diváků, web patřil mezi nejsledovanější

Druhý prázdninový týden přinesl pro CNN Prima NEWS několik rekordů. HLAVNÍ ZPRÁVY zaznamenaly zatím nejvyšší průměrný share na zpravodajské stanici – 4,1 % v CS 15+. Rekordní byla i nedělní Partie PLUS a web CNNPrima.cz se dostal mezi TOP 3 zpravodajské weby v Česku. Tým oblíbeného publicistického formátu 360° navíc opět připravil letní speciál. Pozvání k rozhovorům v letním studiu s Pavlínou Wolfovou a Michalem Půrem přijali předsedové a předsedkyně největších českých politických stran a hnutí. Vysílat se budou od pondělí 24. července ve všední dny od 21:30.

Sledujte SPECIÁL k návštěvě Zelenského v Praze: Setkání s českými státníky okomentují experti

Poprvé od začátku ruské agrese přicestoval do Česka ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Po čtvrtečním setkání s prezidentem Petrem Pavlem na Hradě má v pátek na programu jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS), s nímž už se několikrát osobně setkal, či předsedy Senátu a Sněmovny. Následně by měl Zelenskyj odcestovat do Istanbulu. Jaký má návštěva význam a co signalizuje? Sledujte speciální vysílání od pátečního rána s experty, a to buď živě na CNN Prima NEWS, nebo v tomto článku.