reklama
CNN Prima News spotřeba

spotřeba

Výpis příspěvků ke štítku „spotřeba“

EU chce zrušit výhody pro plug-in hybridy. Majitelé je nepoužívají, jak by měli

O tom, že tzv. hybridy do zásuvky mohou životnímu prostředí škodit více než jiná auta s normálním pohonem, už jsme při jejich testech několikrát psali. Pokud je totiž pravidelně nedobíjíte, tabulkami deklarované výhody jejich provozu a s nimi spojená úřední zvýhodnění se stávají absurdními chimérami. Dokonce už si toho všimly i evropské orgány, které zvýhodnění plug-in-hybridů zaváděly. Píše o tom německý list Der Tagesspiegel.

Mráz v Česku rekordně zatížil síť, spotřeba elektřiny dosáhla historického maxima

Česká elektrizační síť v pondělí ráno kvůli mrazům překonala rekordní zatížení, sdělil Lukáš Hrabal z tiskového odboru provozovatele přenosové soustavy ČEPS. V 8:50 podle něj dosáhla okamžitá spotřeba elektřiny v ČR hodnoty 12 226 megawattů (MW), a překonala tak dosavadní maximum z 28. února 2018 o více než 150 MW. Šlo o nejvyšší okamžitou spotřebu elektřiny od roku 1990, od kdy jsou srovnatelné údaje k dispozici.

Hraní videoher se podílí na globálním oteplování. Nejvíce hříšný titul je Minecraft

Hraní videoher je i kvůli pandemii čím dál více populární. Na světě je zhruba dvě a půl miliardy aktivních hráčů. Mnozí z nich se hraním her v rámci esportu živí. Úspěchy herního průmyslu mají ovšem jeden negativní postranní efekt – hraní videoher se totiž podílí na globálním oteplování. Nejhůře jsou na tom v tomto ohledu herní tituly, u nichž se doba dohrání pohybuje v řádu stovek hodin.

reklama