CNN Prima News spotřeba

spotřeba

Výpis příspěvků ke štítku „spotřeba“

Cena plynu klesla o dvacet procent. Koncoví zákazníci ale snížení i kvůli fixaci nepocítí

29. října 2022 13:58

Cena plynu za poslední týden klesla o dvacet procent. Spotřebu snižuje teplé počasí a zásobníky jsou tak téměř plné. Ekonomové ale optimismus mírní. Odběratelé totiž pokles cen zatím příliš nepocítí, protože dodavatelé mají nakoupené objemy plynu dopředu za určitou cenu, což jim spolu s fixacemi nedovoluje ceny snižovat.

Lednice za tisícovku, konvice za polovinu. Jaké spotřebiče jsou největší „žrouti“ energie?

6. října 2022 07:37

Energetická krize s sebou přináší i potřebu úspor. Domácnosti v posledních letech těžily z relativně levné energie a nemusely tak nad její cenou přemýšlet tolik jako nyní. Kvůli vysoké ceně elektřiny i plynu se začínají Češi čím dál tím více zajímat o nadměrné výdaje spojené s elektřinou a plynem. Kolik však stojí provoz jednotlivých spotřebičů a jak jejich spotřebu vypočítat?

V ložnici netopte vůbec a jinde do 20 °C. Expert radí, jak v zimě výrazně ušetřit za plyn

30. července 2022 19:55

Náklady na provoz domácnosti se zvyšují a Evropská unie navrhuje členským zemím, aby ušetřily 15 procent spotřeby plynu. Energetický analytik webu Ušetřeno.cz Jan Béreš ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS konstatoval, že každý stupeň dolů znamená úsporu šest procent spotřeby. Cíle stanoveného EU podle něj můžeme docílit například tím, že v zimě nebudeme topit v ložnici.

Ztlumte topení a kupte si župan. Ušetřit pomůže i jeden stupeň směrem dolů, radí experti

13. července 2022 18:38

Dopady inflace a vysokých cen energií pocítí všichni. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli ekonom Petr Bartoň a finanční poradce Oldřich Beránek. Uvedli několik rad, kterými by se nejen domácnosti měly řídit. „Otočte termostatem a kupte župany. Je to skutečně levnější,“ zdůraznil Bartoň. Beránek doplnil, že i jeden stupeň, který domácnosti při vytápění stáhnou, může při hledání úspor pomoci.

Krizový scénář: Při nedostatku plynu bude dodáván jen domácnostem či nemocnicím

27. dubna 2022 16:59

Při kritickém nedostatku plynu by se dodávky zachovaly jen domácnostem a zásadní infrastruktuře, například nemocnicím. Existuje deset takzvaných odběrových stupňů pro omezování spotřeby. V prvním stupni by se omezily dodávky zákazníkům, kteří mají možnost přejít na jiné palivo. Ve středu o tom informoval Marek Vošahlík z tiskového oddělení ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Rusko ve středu zastavilo dodávky plynu do Polska a Bulharska. Dodávky plynu do České republiky jsou stabilní, plynárenská soustava funguje bez omezení.