CNN Prima News spotřeba

spotřeba

Výpis příspěvků ke štítku „spotřeba“

Lednice za tisícovku, konvice za polovinu. Jaké spotřebiče jsou největší „žrouti“ energie?

Energetická krize s sebou přináší i potřebu úspor. Domácnosti v posledních letech těžily z relativně levné energie a nemusely tak nad její cenou přemýšlet tolik jako nyní. Kvůli vysoké ceně elektřiny i plynu se začínají Češi čím dál tím více zajímat o nadměrné výdaje spojené s elektřinou a plynem. Kolik však stojí provoz jednotlivých spotřebičů a jak jejich spotřebu vypočítat?

V ložnici netopte vůbec a jinde do 20 °C. Expert radí, jak v zimě výrazně ušetřit za plyn

Náklady na provoz domácnosti se zvyšují a Evropská unie navrhuje členským zemím, aby ušetřily 15 procent spotřeby plynu. Energetický analytik webu Ušetřeno.cz Jan Béreš ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS konstatoval, že každý stupeň dolů znamená úsporu šest procent spotřeby. Cíle stanoveného EU podle něj můžeme docílit například tím, že v zimě nebudeme topit v ložnici.

Ztlumte topení a kupte si župan. Ušetřit pomůže i jeden stupeň směrem dolů, radí experti

Dopady inflace a vysokých cen energií pocítí všichni. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli ekonom Petr Bartoň a finanční poradce Oldřich Beránek. Uvedli několik rad, kterými by se nejen domácnosti měly řídit. „Otočte termostatem a kupte župany. Je to skutečně levnější,“ zdůraznil Bartoň. Beránek doplnil, že i jeden stupeň, který domácnosti při vytápění stáhnou, může při hledání úspor pomoci.