CNN Prima News autobazar

autobazar

Výpis příspěvků ke štítku „autobazar“

KVÍZ: Vykropit hrobku nebo dát autu pod ocas. Vyzkoušejte si znalosti bazarnické hantýrky

Autobazary a jejich majitelé nemají u motoristů zrovna nejlepší pověst, k čemuž přispěla i jejich vděčná vyobrazení v populární kultuře. Vedle hlášek typických pro fotbalové zákulisí jsou právě ty bazarnické nejčastějším zdrojem humorných příhod a zdrojem zděšení i výbuchů smíchu. Pokud už jste někdy prodávali auto přes zprostředkovatele, budete jistě některé znát, pokud ne, v kvízu se mnohé přiučíte.

Ojetiny brutálně zdražují. Pětiletá octavia stojí o 70 tisíc korun víc než před rokem

Dlouhé čekací lhůty na nová auta způsobují přelévání poptávky na trh s ojetinami. Zatímco za normálních okolností jejich ceny klesají, koronavirová pandemie způsobila, že se ojetý vůz stává poměrně dobrou investicí. Průměrná cena použitého auta totiž v průběhu loňského roku stoupla o 15 procent. Výrazně zdražují také vozidla s pětiletým stářím.

Prodáváte auto? Pozor, ať vám nepřijde pokuta za přestupek nového vlastníka

V Česku roste počet ojetých vozů, u kterých nový majitel nezajistil v technickém průkazu vlastnický převod. Za auto je tak stále odpovědný původní vlastník, po kterém mohou například úřady vymáhat pokuty za spáchané přestupky, v krajních případech i postihy za trestnou činnost nového majitele. Takových aut jsou podle oficiálních informací přinejmenším minimálně stovky, reálně ale mnohonásobně více, protože vše se dostane na světlo až právě v momentě nějakého deliktu.