CNN Prima News Stanislav Blaha

Stanislav Blaha

Výpis příspěvků ke štítku „Stanislav Blaha“

Ubránili by „šampónci“ Česko, nebo se má obnovit povinná vojna? Poslanci se neshodnou

15. března 2022 05:08

V souvislosti s válkou na Ukrajině se v Česku stále častěji otevírá otázka, zda by se neměla obnovit povinná vojna nebo zavést několikaměsíční vojenský výcvik. K tomu vyzývá například i podplukovník Pavel Černý, podle něhož by někteří „mladí šampónci“ Česko neubránili a v boji by si šli pro „zbytečnou smrt“. Poslanci se ale v otázce povinné branné povinnosti neshodnou.

Poslanci se vysmáli Babišovi: Jako šašek pobíhá po výborech, přitom jedná Sněmovna

2. února 2022 12:51

Ve druhý den stále probíhající mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k vládní novele pandemického zákona přišel do dolní komory Parlamentu expremiér a předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Jelikož poslední týdny čelí výtkám, že není členem žádného sněmovního výboru, rozhodl se zúčastnit se jednání o evropských záležitostech. Výbor se ale ve středu kvůli probíhající schůzi nekonal. Koaliční zákonodárci ho upozornili, že kdyby do Sněmovny chodil častěji, věděl by to. Babiš později zareagoval, že se poslanci výboru mohli na chvíli uvolnit.

Strážníci tvrdě zasáhli proti muži bez roušky, vedle plakal jeho syn. Zákon neporušili

7. dubna 2021 12:22
Aktualizováno

Strážníci v Uherském Hradišti při svém zákroku proti muži bez roušky, který se stal 10. března, zákon neporušili. Nedopustili se žádného trestného činu ani přestupku, řekla ve středu policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Prověřování případu podle ní policie ukončila. Starosta města Stanislav Blaha (ODS) uvedl, že se strážníci, kteří byli po incidentu mimo službu, vracejí ke svým pracovním povinnostem.

Dohra tvrdého zákroku strážníků kvůli roušce. Šlo o známého rappera, poslal jim vzkaz

12. března 2021 15:18

Muž, kterého ve středu strážníci v Uherském Hradišti zadrželi kvůli nenasazené roušce, se k celému incidentu vyjádřil přes svého advokáta. „Nekladl jsem odpor, přesto jsem byl strážníky inzultován. Mého syna nechali samotného na ulici,“ sdělil prostřednictvím právního zástupce Filipa Petráše webu SeznamZprávy.cz. Poškozeným je dle webu Blesk.cz známý rapper ze Zlína.

Nepřiměřené, řekl starosta k zásahu strážníků proti muži bez roušky. Měli zavolat policii

11. března 2021 10:08
Aktualizováno

Strážníci v Uherském Hradišti ve středu odpoledne tvrdě zasáhli proti muži, který si venku odmítal nasadit roušku. Podle jeho manželky nebyl agresivní, ale nechtěl uposlechnout rozkazu městských policistů. Když muže zatýkali, vedle plakal jeho tříletý syn. Starosta města Stanislav Blaha se za zákrok strážníků omluvil. Případ prošetří Policie České republiky.

Nechápu, proč nechcete dát lidem peníze, osočil Babiš opoziční poslankyni

3. prosince 2020 18:34

Premiér Andrej Babiš (ANO) se během čtvrtečních interpelací ve Sněmovně střetl s poslankyní STAN Věrou Kovářovou. Spor panoval kolem zrušení superhrubé mzdy a souvisejícího významného snížení daně z příjmu. Kovářová Babiše obvinila z veletočů, když takový návrh před časem odmítal a nyní ho prosazuje. Premiér reagoval otázkou, proč Kovářová odpírá občanům více peněz. Zároveň se označil za nejlepšího ministra financí.

Sledujte ŽIVĚ: Sněmovna žádá vládu, aby zajistila vyšetření úniku chemikálií do Bečvy

3. prosince 2020 10:34

Sněmovna žádá vládu, aby zajistila důkladné vyšetření dvojího úniku chemikálií z letošního září a října do řeky Bečvy. Vláda by také podle Sněmovny měla dohlédnout na uložení exemplárních pokut viníkům včetně povinnosti nahradit vzniklé škody. Sněmovna se tak usnesla dnes na závěr debaty o úniku chemikálií do Bečvy. S návrhem usnesení přišli poslanci Dana Balcarová (Piráti), Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a Stanislav Blaha (ODS). Sněmovna už o Bečvě debatovala 13. listopadu, k závěru ale tehdy nedospěla.