CNN Prima News Stanislav Polčák

Stanislav Polčák

Výpis příspěvků ke štítku „Stanislav Polčák“

KOMENTÁŘ: Polčákův návrat do STAN? Nulová sebereflexe a nepřímá snaha o popravu hnutí

22. března 2023 06:05

Europoslanec Stanislav Polčák obnovil po osmi měsících své členství v hnutí STAN. To pozastavil loni v červnu kvůli známosti s Michalem Redlem – kontroverzním podnikatelem obviněným v kauze Dozimetr. I když Polčák (alespoň podle svého vyjádření) doložil, že s korupcí na pražském magistrátu nemá nic společného, pachuť v ústech ohledně jeho minulosti zůstává. Polčákův návrat hodně vypovídá o jeho sebereflexi, Starostům může jenom uškodit.

Uškodí kauzy STAN starostům v malých obcích? Netěší nás, ale spoléháme sami na sebe, říkají

21. září 2022 06:24

Kauzy hnutí nás netěší, na komunální volby mohou mít vliv, obávají se někteří starostové kandidující za STAN v malých obcích. Někteří se kvůli nim od hnutí snaží distancovat. Zároveň se ale shodují, že u voleb do zastupitelstev spoléhají především sami na sebe. Podle nich jsou totiž hlavně o konkrétních osobnostech. Věří tak, že voliče přesvědčí svou prací.

Podnikatel Redl obviněný v kauze Dozimetr byl propuštěn z vazby. Zaplatil kauci

15. září 2022 13:48

Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby, uvedl ve čtvrtek web Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle webu kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.

Polčák o svých kauzách: S Redlem jsem slavil narozeniny, znám i jeho děti. Nešlo to ustát

15. září 2022 08:26

Jak dobře se zná s obviněným podnikatelem Michalem Redlem a co věděl o jeho stycích s mafiánem Radovanem Krejčířem? Europoslanec Stanislav Polčák se v rozsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS poprvé rozmluvil o kauze Dozimetr. Kvůli ní v červnu pozastavil své členství v hnutí STAN. Mluvil i o případu odškodnění pro Vrbětice, o tlaku na šéfa hnutí Víta Rakušana či o komunálních volbách.

Polčák v prvním rozhovoru od kauzy Dozimetr: Do STAN se chci vrátit, volají mi o rady

14. září 2022 05:19

Do STAN se chci vrátit, říká europoslanec Stanislav Polčák pro CNN Prima NEWS v prvním rozhovoru od doby, kdy kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem pozastavil členství v hnutí. Jeho členové mu prý přesto volají o rady. Jak Polčák mluví o třaskavé kauze Dozimetr a uvědomuje si své chyby v případu odškodnění pro Vrbětice?

Jak získá hnutí STAN zpět svou reputaci? Dokáže to jedině Rakušan, odhaduje politolog

22. července 2022 21:27

Starostové budou muset hledat nové cesty, aby po všech kauzách z poslední doby očistili svou pošramocenou značku. V Novém dni na CNN Prima NEWS to před mimořádným sněmem hnutí STAN předeslal politolog Daniel Šárovec. Funkci předsedy druhé největší vládní strany patrně obhájí vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Podle Šárovce je to jediný muž, který dokáže hnutí krizovým obdobím provést.

STAN byl „přílepkem“, teď krvácí a nemá odkud brát. Dokazuje to Farský, míní komentátor

22. července 2022 14:20

Starostové a nezávislí si v sobotu na mimořádném sněmu zvolí nové vedení, obmění se vzhledem k rezignacím a úmrtí Věslava Michalika velká část. Podle komentátora Miroslava Koreckého je ale zřejmé, že hnutí nemá odkud brát, což dokazuje i opětovná kandidatura Jana Farského (STAN) na místopředsednickou funkci. Ve chvíli, kdy koalice „krvácí“, by se podle něj měl starat o mediální obraz a vzhledem k pokračující stáži v USA nekandidovat.

Poděbradská kandidátka STAN za výrok Červinky o Romech končí. Do voleb půjde s jinou značkou

18. července 2022 08:55

Celá kandidátka hnutí STAN v Poděbradech odstupuje po kritizovaných výrocích o Romech, které pronesl její lídr a současný starosta města Jaroslav Červinka. V nynějším složení půjdou kandidáti do nadcházejících komunálních voleb pod jinou značkou. Nyní shání podpisy nutné k registraci kandidátky, napsala dnešní Mladá fronta DNES (MfD).

Rakušan otevřeně: Napadlo mě s tím seknout, kapitán ale nesmí opustit potápějící se loď

11. července 2022 21:47

Aktuální kauza Dozimetr, která se točí kolem pražského magistrátu, otřásla politickou kariérou několika čelných představitelů hnutí STAN. Předseda partaje a ministr vnitra Vít Rakušan přemýšlel, že sám skončí. Sdělil to v letním speciálu pořadu 360°. Důvodem byl extrémní tlak, kterému byl kvůli skandálu vystaven. Podle svých slov chce ale zůstat, protože pravý kapitán nemůže opustit potápějící se loď.