CNN Prima News Stanislav Polčák

Stanislav Polčák

Výpis příspěvků ke štítku „Stanislav Polčák“

Lidovec Zdechovský: Piráti jsou aktivistická banda. Ať po předsednictví odejdou z vlády

28. června 2022 05:48

Piráti jsou aktivistická banda, která dokáže jen křičet, ale nejsou za ní žádné činy. Těmito slovy se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pustil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) do kolegů z české vlády. Podle něj by Piráti měli po českém předsednictví Evropské unie z kabinetu Petra Fialy (ODS) vystoupit. Zdechovský promluvil také o kauzách hnutí STAN i o tom, jak se dotýkají jeho kolegů z europarlamentu Stanislava Polčáka (STAN) a Jiřího Pospíšila (TOP 09).

Sonda do Zlínského kraje: Gazdík, Polčák a Redl? Jejich spolupráce byla veřejná šuškanda

25. června 2022 05:11

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) moc dobře věděl, kdo obviněný podnikatel a lobbista v kauze Dozimetr Michal Redl je, přesto s ním udržoval kontakt. Právě tak zní slova některých politiků ze Zlínského kraje. O jejich spolupráci se podle nich vědělo a byla to „veřejná šuškanda“. Podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) se ale vazby neprojevily negativně na kraji. Několik politiků z regionu CNN Prima NEWS popsalo, jak se o tolik diskutovaných vazbách mluvilo.

„Nesvéprávný podnikatel“ a známý Gazdíka, Polčáka i gangstera Krejčíře. Kdo je Redl?

23. června 2022 18:26

Společně s bývalým pražským radním a členem hnutí STAN Petrem Hlubučkem měl být hlavou organizované zločinecké skupiny, kterou v souvislosti s kauzou Dozimetr obvinila policie. Kontroverzní zlínský podnikatel Michal Redl se díky posudku o duševní chorobě již jednou trestu vyhnul. Podaří se to někdejšímu spolupracovníkovi nechvalně známého Radovana Krejčíře i tentokrát? U Redla je často zmiňován i fakt, že se kromě Hlubučka vídal i s dalšími politiky z hnutí STAN – Petrem Gazdíkem či Stanislavem Polčákem.

Vedení STAN se hroutí jako domeček z karet. Rakušanovi nezbyl skoro žádný místopředseda

22. června 2022 05:06

Hnutí STAN aktuálně řeší skandál kolem svého nyní již bývalého pražského politika Petra Hlubučka, do něhož se ovšem zapletl i ministr školství Petr Gazdík. Ten kvůli tomu rezignuje na svůj post ve vládě a také skončí coby místopředseda Starostů. V nejvyšším vedení STAN už tím pádem skoro nikdo nezbyde. Kromě Gazdíka totiž už před časem coby místopředseda skončil europoslanec Stanislav Polčák, Věslav Michalik před pár dny tragicky zemřel a první místopředseda Jan Farský je stále na studijní stáži v USA.

Výborný: Kauzy Starostů? Nejde strkat hlavu do písku, složit mandát by měl i Polčák

21. června 2022 16:25

Podobné kauzy, které nyní tíží hnutí STAN, lidovci v poslední době vůbec nemuseli řešit, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS šéf poslanců KDU-ČSL Marek Výborný. Reagoval tak na rezignaci ministra školství Petra Gazdíka kvůli spojení s aférou v pražském dopravním podniku. Výborný připustil, že kauzy jsou pro vládu velkým „reputačním problémem“, ale „v každé rodině jsou trable, které se musí vyřešit“. Strkání hlavy do písku by podle něj nebylo řešením a složit mandát europoslance by měl i Stanislav Polčák.

Padají další hlavy. V TOP 09 končí poradce Pospíšila, rezignoval místostarosta Doležal

21. června 2022 09:08
Aktualizováno

V souvislosti s kauzou pražského dopravního podniku (DPP) končí své členství v TOP 09 Jiří Fremr, který je poradcem europoslance a šéfa pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila. Na kandidátce Spolu v komunálních volbách pak nebude místostarosta Prahy 9 Marek Doležal, který v pondělí vedle rezignace na členství v dozorčí radě DPP odstoupil i z kandidátky pro komunální volby a rezignoval na post místostarosty Prahy 9. Po jednání pražského předsednictva TOP 09 o tom informoval Pospíšil, píše Deník N.

Gazdíka jsem na Redla upozorňoval už před lety. Vymluvil se na Polčáka, říká exdetektiv

21. června 2022 06:54

Petr Gazdík (STAN) i Stanislav Polčák museli vědět už před lety, co je obviněný podnikatel Michal Redl zač. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl bývalý elitní policejní detektiv Karel Tichý. Ten prý Gazdíka před Redlovými vazbami na gangstera Radovana Krejčíře varoval již v roce 2017. Dosluhující ministr školství měl Tichému tehdy odpovědět, že se s Redlem na rozdíl od Polčáka nestýká a hnutí STAN provede opatření, aby se podobným schůzkám v budoucnu vyhnulo.

Lidé z Praha sobě? Zloději, řekla podle Farského Marvanová. Bez důkazů nikdy, hájí se radní

21. června 2022 06:13

Lidé z Praha sobě jsou zloději, řekla podle místopředsedy hnutí STAN Jana Farského radní hlavního města Hana Kordová Marvanová zvolená za uskupení TOP 09 a STAN – Spojené síly pro Prahu. Farský to napsal na web svého hnutí. Marvanová CNN Prima NEWS ale sdělila, že bez důkazů by slovo zloději nepoužila. Upozorňovala prý na to, že zástupci Praha sobě spolupracovali s bývalým náměstkem pražského primátora Petrem Hlubučkem, který je kvůli kauze na pražském magistrátu ve vazbě. Podezření na nekalosti prý neřešili.