reklama

Šťastný konec jako z filmu: Ztraceného kocoura hledala rodina rok a půl, teď se znovu setkali

Příběh, kterým by se klidně mohl inspirovat americký film. Obsahuje totiž vše, co takový příběh pro milovníky zvířat má mít – drama, šťastné shledání a odvážného kocoura. Všechno začalo před rokem a půl, když se anglické rodině v Česku zaběhl kocourek Tobi.

reklama

Hledali ho všude. Také vyvěsili letáky a kontaktovali psího detektiva. Nevynechali ani sociální sítě. Jenže po Tobim jako by se slehla zem. V úterý 2. 6. pak kontaktovala paní Martinu Friesovou z depozita Cat World z.s. její kamarádka s tím, že se k ní už osm měsíců chodí krmit kocourek. Měla dojem, že je od sousedů, ale byl velmi zanedbaný a hladový, takže po čase usoudila, že je osamělý a bylo by dobré mu najít domov.

Jakmile totiž kocourek získal důvěru, ukázalo se, že je mazlivý. Martina mu začala hledat nový domov a podařilo se. Pak se jí ozvala ale jiná kamarádka s tím, že kocourek vypadá úplně jako ztracený Tobi od jejího syna a jeho ženy. Aby měli jistotu, že nejde o Tobiho, zkontrolovali čip. A nestačili se divit! Číslo bylo shodné s číslem dlouho ztraceného kocourka!

Díky tomu se Tobi znovu shledal se svou rodinou. „První reakce rodiny byl pláč. Radostný pláč. A Tobinek je určitě taky poznal, protože se hned uklidnil a nespustil z nich oči,“ popisuje setkání Martina. „Dojetím jsem měla husí kůži. Úžasné,“ doplnila pak na facebookové stránce útulku.

Tento příběh navíc poukazuje na fakt, jak podstatné je mít své miláčky očipované. „Důležité je sdílet fotky ztraceného mazlíčka. Všem rodinám, které hledají ztracené zvíře, bych vzkázala, že naděje umírá poslední,“ vysvětluje Martina. „Kéž by bylo takových shledání víc,“ uzavírá.

Tagy:

Hlavní zprávy

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie
CNN

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají
Média

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají

Nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil v loňském roce na různé mediální projekty přes sedm milionů korun. V tom letošním se částka blíží osmi milionům. Největší grant získala společnost FORUM 24, jejímž majitelem je známý novinář Pavel Šafr. Odkud Nadační fond získává peníze a jak je rozděluje, se však nedozvíme. „Je to zbytečné oslabení autority této instituce a její práce,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova
Slovensko

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova

Coviv necovid, v Prešově to podle obyvatelů žije. V tamním podniku se konají takzvané bašavely – romské oslavy. Kromě hluku, na který si sousedé stěžují, je trápí ještě zásadnější věc. Účastníci party nedodržují žádná protikoronavirová opatření. O rouškách ani rozestupech nemůže být ani řeč, a to přesto, že na Slovensku nakažených každým dnem přibývá.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama