reklama

Šťastný konec jako z filmu: Ztraceného kocoura hledala rodina rok a půl, teď se znovu setkali

Ztracený Tobi, zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook.com

Příběh, kterým by se klidně mohl inspirovat americký film. Obsahuje totiž vše, co takový příběh pro milovníky zvířat má mít – drama, šťastné shledání a odvážného kocoura. Všechno začalo před rokem a půl, když se anglické rodině v Česku zaběhl kocourek Tobi.

reklama

Hledali ho všude. Také vyvěsili letáky a kontaktovali psího detektiva. Nevynechali ani sociální sítě. Jenže po Tobim jako by se slehla zem. V úterý 2. 6. pak kontaktovala paní Martinu Friesovou z depozita Cat World z.s. její kamarádka s tím, že se k ní už osm měsíců chodí krmit kocourek. Měla dojem, že je od sousedů, ale byl velmi zanedbaný a hladový, takže po čase usoudila, že je osamělý a bylo by dobré mu najít domov.

Takhle hledal útulek kocorkovi nový domov. Zdroj: Facebook
Takhle hledal útulek kocorkovi nový domov. Zdroj: Facebook

Jakmile totiž kocourek získal důvěru, ukázalo se, že je mazlivý. Martina mu začala hledat nový domov a podařilo se. Pak se jí ozvala ale jiná kamarádka s tím, že kocourek vypadá úplně jako ztracený Tobi od jejího syna a jeho ženy. Aby měli jistotu, že nejde o Tobiho, zkontrolovali čip. A nestačili se divit! Číslo bylo shodné s číslem dlouho ztraceného kocourka!

Zanedbaný Tobi. Zdroj: Facebook
Zanedbaný Tobi. Zdroj: Facebook

Díky tomu se Tobi znovu shledal se svou rodinou. „První reakce rodiny byl pláč. Radostný pláč. A Tobinek je určitě taky poznal, protože se hned uklidnil a nespustil z nich oči,“ popisuje setkání Martina. „Dojetím jsem měla husí kůži. Úžasné,“ doplnila pak na facebookové stránce útulku.

Šťastné shledání s rodinou. Zdroj: Facebook
Šťastné shledání s rodinou. Zdroj: Facebook

Tento příběh navíc poukazuje na fakt, jak podstatné je mít své miláčky očipované. „Důležité je sdílet fotky ztraceného mazlíčka. Všem rodinám, které hledají ztracené zvíře, bych vzkázala, že naděje umírá poslední,“ vysvětluje Martina. „Kéž by bylo takových shledání víc,“ uzavírá.

Tagy: kocour štěstí útulek kočka
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama