CNN Prima News Stefan Löfven

Stefan Löfven

Výpis příspěvků ke štítku „Stefan Löfven“

Švédsko koronavirus zlehčovalo, teď vláda radí lidem nosit roušky a zavírá plovárny

18. prosince 2020 19:54

Švédsko bude poprvé doporučovat nošení roušek, a to ve veřejné dopravě. Kromě toho na měsíc zavře veřejná zařízení, pokud nejsou nezbytně důležitá, tedy například plovárny nebo knihovny. Oznámil to švédský premiér Stefan Löfven. Do švédských statistik v pátek přibylo 9654 nových případů koronavirové nákazy, což je dosud nejvíce.

Koronavirus jsme podcenili, uznal švédský premiér. Nemocnice v zemi jsou přetížené

16. prosince 2020 12:18

Svého času byl přístup Švédska ke koronavirové nákaze pro mnohé vzorem. Minimum restrikcí a udržování ekonomiky v chodu, to znělo pro obyvatele ostatních států uzamknutých v lockdownu jako rajská hudba. Jenže Švédsko pandemii neuniklo. Kvůli laxnímu přístupu vlády jsou nemocnice přetížené, takže i premiér Stefan Löfven uznal, že situaci podcenil.

Úspěšné Švédsko je mýtus, ukazuje se. Země zažívá nejhorší koronavirové období

9. prosince 2020 07:36

Švédsko šokovalo svým přístupem k pandemii koronaviru snad celý svět. Zatímco ostatní státy nařizovaly jedno opatření proti šíření viru za druhým, skandinávská země se rozhodla jít jinou cestou. Ponechala otevřené restaurace či obchody, a dokonce ani nezavedla povinné nošení roušek. Jenže se ukazuje, že toto řešení nefunguje. V zemi naopak přibývají nakažení a také zemřelí. Švédsko aktuálně čelí nejhoršímu období od začátku pandemie.