reklama
CNN Prima News Strakonicko

Strakonicko

Výpis příspěvků ke štítku „Strakonicko“

Školáka na Strakonicku při lezení na vagon zasáhl proud. Má rozsáhlé popáleniny

20. srpna 2021 14:28

Elektrický výboj vážně zranil chlapce, který ve čtvrtek večer přelézal vagon na vlakovém nádraží v Čejeticích na Strakonicku. Záchranáři jej s rozsáhlými popáleninami letecky přepravili do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Policie vyšetřuje okolnosti případu. Na webu o tom informovala strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Další školy hlásí nakažené učitele, v karanténě jsou celé sbory. Výuka se odsouvá

31. srpna 2020 11:04
Aktualizováno

Kvůli koronaviru zůstanou 1. září zavřené další školy. Na jihu Čech to budou hned dvě, základní školy v Bavorově a v Záboří na Strakonicku. Nový školní rok v úterý nezačne ani na plzeňském Masarykově gymnáziu a základní škole Podmostní. COVID-19 se dostal i mezi pedagogy základních škol v Jičíně, ve Frýdlantu na Liberecku a dvou ve Zlínském kraji.

Nejspíš přehlédl červenou. Na Strakonicku vjel řidič auta pod projíždějící vlak

30. července 2020 17:21

Na Strakonicku na železničním přejezdu Mačkov se ve čtvrtek srazil vlak s osobním autem. Řidič vozu nejspíš přehlédl světelné výstražné znamení a vjel přímo pod projíždějící soupravu. Čtyřiašedesátiletý muž za volantem utrpěl vážná zranění. Z auta jej museli vyprostit hasiči a záchranářský vrtulník ho přepravil do nemocnice.

reklama