CNN Prima News strava

strava

Výpis příspěvků ke štítku „strava“

Probuď své lepší já. Biohacking nakopne produktivitu a zvýší životní spokojenost

Biohacking si můžete představit jako biologii založenou na fungování DIY, aneb „udělej si sám“. Síla spočívá v postupných změnách životního stylu a lepšímu porozumění našich fyziologických potřeb. Sladit každodenní povinnosti spojené se studiem, prací a koníčky je náročné, a proto se značka Snickers dala dohromady s průkopníkem biohackingu v Čechách, Janem Vojtěchovským, a společně namysleli science-based life hacky k nakopnutí efektivnějšího přístupu k sobě samým.

Soutěžte se SOKOL FALCO o 5 vánočních balíčků pro vaše čtyřnohé mazlíčky

Showtime si společně se SOKOL FALCO připravil soutěž, kterou ocení hlavně vaši domácí mazlíčci. Výhra je totiž plná masa. Pro 5 z vás máme připravený Vánoční balíček, který obsahuje 6 ks Ryby s bramborovým salátem, 6 ks Kuřecí prsa s bramborovým salátem, Vánoční FALCO sušený mix, Vánoční mix salámů a Luxusní FALCO balíček. Líbila by se vám tato výhra? Stačí, když odpovíte na naši soutěžní otázku a jste ve hře. Držíme vám palce!

Sychravé počasí je tady, podpořte imunitu mazlíčků včas

Déšť, sychravo a chladno jsou typické znaky podzimního počasí. Právě v tomto ročním období je potřeba podpořit imunitu domácích mazlíčků, aby jejich organismus snadněji zvládl přechod z teplých letních dnů do těch chladných. Postačí k tomu kvalitní strava, přírodní doplňky stravy, pohyb a komplexní pravidelnost. Díky tomu se pravděpodobně vyhnete nachlazení a návštěvě veteriny.

Pomáháme jim, nebo naopak? Rizika a důsledky krmení volně žijících zvířat

Čas od času se objeví případy, kdy se volně žijící zvířata naučí nechat se krmit člověkem a ztratí tak svou přirozenou plachost. Krmení má však pro volně žijící zvířata značná rizika. Například ztratí schopnost hledat si potravu, případně si vytvoří závislost na lidech a ztratí k nim přirozený respekt. Konkrétní případ se v nedávné době objevil například u lišek, které se v Krkonoších nechávaly krmit turisty.

Příliš zeleniny škodí. Experti varují před osmi návyky, které považujeme za zdravé

Snažíte se do svého jídelníčku zařadit hodně zeleniny, doplňků stravy nebo intenzivně cvičit či si neustále čistíte zuby? Možná si neuvědomujete, že některé z těchto zdánlivě prospěšných návyků mohou mít negativní dopad na vaše zdraví. Odborníci odhalili stinné stránky osmi takových zvyků. Přečtěte si, o jaké se jedná, a zvažte, zda si náhodou nevědomky neškodíte.

Chystáte se pořídit si štěně? Veterinář a odborník na výživu vám poradí, co nezanedbat

První měsíce pejska na tomto světě jsou z hlediska jeho vývoje zcela zásadní. Majitelé domácích mazlíčků jsou většinou dobře připraveni na příchod nového člena rodiny, ovšem často podceňovanou věcí zůstává prvotní výživa štěňat. Mezi lidmi ještě koluje řada mýtů a doporučení, co by měli takovému štěňátku dopřát, aby dobře rostlo, a přitom mu tím nevědomky ubližují. Jak tedy správně pečovat o výživu malých pejsků a zajistit jim tak zdraví a vitalitu na dlouhá léta?