CNN Prima News strava

strava

Výpis příspěvků ke štítku „strava“

Když už pivo, tak až den po zápasu. Krčmář má naprostou pravdu, brání biatlonistu expert

14. srpna 2022 06:46

Biatlonista Michal Krčmář je od minulého víkendu částí veřejnosti považovaný za suchara. Na sociálních sítích si totiž dovolil zkritizovat vyjádření fotbalisty Slovanu Liberec Micka van Burena, který se po vysokém vítězství nad Teplicemi těšil na klasickou českou oslavu s pár pivy. „Unavené tělo tím jenom dorazíte,“ říká pro CNN Prima NEWS specialista na sportovní výživu Pavel Suchánek.

Hasiči zastaví požár dříve než počasí, věří velitel zásahu. Plameny se daří krotit

28. července 2022 13:13

Frontu šíření požáru se podařilo zastavit, informoval na čtvrtečním brífinku šéf hasičů Ústeckého kraje Roman Vyskočil. Aktuálně v Národním parku České Švýcarsko zasahuje 450 hasičů, tedy 80 jednotek záchranářů. Celý park si hasiči rozdělili do několika sektorů. Vyskočil věří, že se ve čtvrtek podaří uhasit ohniska v okolí Hřenska.

V létě je snazší udržet si hladinu cholesterolu v normě. Proč tomu tak je?

10. července 2022 13:02

Více než 50 procent lidí v Česku trápí vysoký cholesterol. Tento problém se týká nejen dospělých, ale také dětí. Vysoký cholesterol můžeme do určité míry ovlivnit sami, a to zdravějším způsobem života. A právě letní období tomu nahrává. Jak za teplých dnů udělat maximum proto, aby hladina cholesterolu v krvi zůstala pod kontrolou a jaké jsou vlastně ideální hodnoty? Pro CNN Prima NEWS odpovídá klinický biochemik Marek Antoš.

Nedávejme peníze uprchlíkům, kteří mají k ubytování stravu, navrhuje ministerstvo

18. května 2022 12:39

Uprchlíci, kteří dostávají v ubytovacím zařízení stravu a hygienické potřeby, by nově už neměli pobírat humanitární dávku. Počítá s tím návrh novely zákona „lex Ukrajina“. Na jednání sněmovního sociálního výboru to řekla náměstkyně ministerstva práce Iva Merhautová (KDU-ČSL). Podle ní kabinet novelu bude ve středu projednávat. Předloha upravuje i pravidla pro vyplácení solidárního příspěvku za bezplatné ubytování uprchlíků. Podle návrhu by ho mohli získat ubytovatelé i tehdy, když si běženci hradí svou spotřebu plynu a elektřiny.

Už žádný rohlík s taveňákem. Havířovská nemocnice podává luxusní snídaně za stejné peníze

18. února 2022 05:49

Málokdo bude nesouhlasit s důležitostí výživy během léčby, natož během hospitalizace. Na chabou nemocniční stravu si dlouhodobě stěžují jak pacienti, tak odborníci. Havířovská nemocnice se však rozhodla s nešvarem skončit a zavedla snídaně, za něž by se nemusel stydět ani nejeden tuzemský penzion. Rohlíky s taveným sýrem nahradila ovesnou kaší nebo čerstvými zeleninovými saláty.

Prevence rakoviny a záruka vitality. Prodlužte psovi život šetrně zpracovanou stravou

Téma: Komerční sdělení
15. února 2022 10:38

Prémiové ingredience zpracované tak, aby nepřicházely o nic, co v nich má zůstat. To je koncept meníček pro psy z pestré vařené stravy, která zdaleka nezahrnuje jen různé druhy kvalitního masa. Ale nahradí čerstvá strava pejskovi to, co je obsažené v granulích, a bude vůbec zeleninu a ovoce jíst? Na to jsme se zeptali v Novém dni na CNN Prima NEWS Báry Vítkové a Michala Wantuloka z BiBi FOOD.

Jídlo obvykle pomocí sondy: Lékař popsal, jak to chodí na oddělení, kde leží Zeman

17. října 2021 05:27

Jedna z otázek, kterou řeší politici, odborníci i velká část veřejnosti, se týká stravy prezidenta Miloše Zemana, jenž je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na oddělení poskytujícím nejvyšší stupeň intenzivní medicíny. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka poobědval meruňkové buchty a vinnou klobásu s bramborovou kaší. Podle lékaře, který na tomto typu oddělení pracuje, takoví pacienti ovšem přijímají stravu většinou hadičkami.