CNN Prima News strojírenství

strojírenství

Výpis příspěvků ke štítku „strojírenství“

Škoda Group dobývá Egypt. Rekordní zakázkou na modernizaci stovek lokomotiv vydělá 24 miliard

Škoda Group podepsala svůj dosud největší kontrakt, jehož hodnota přesáhne jednu miliardu eur, což je v přepočtu přes 24 miliard korun. Jde o modernizaci a údržbu nejméně 280 lokomotiv pro Egyptské státní dráhy ENR. Médiím to v pondělí řekl mluvčí Škody Group Jan Švehla. Zakázka se skládá ze dvou smluv. První zajišťuje modernizaci a údržbu lokomotiv v následujících devíti letech, druhá servis až na 15 let. „Většina prací bude prováděna přímo v Egyptě,“ dodal mluvčí.

Česko-ruská krize: Utrpět může české strojírenství a vývoz potravin, tvrdí experti

Ruská federace je třináctý nejvýznamnější obchodní partner České republiky. Pokud by Rusko přijalo blíže nespecifikovaná tvrdá opatření vůči Česku, obavy by měly mít především strojírenské firmy, výrobci automobilů nebo potravin. Pomyslným zavřením kohoutků od ropovodů a plynovodů by Rusko potrestalo spíše samo sebe, myslí si experti oslovení redakcí CNN Prima NEWS.

Australané stvořili nejrychlejší auto světa. Má raketový pohon a 200 tisíc koní

Raketový automobil Aussie Invader 5R se příští rok pokusí překonat pozemní rychlostní rekord z roku 1997. Držitelem tohoto rekordu je dnes už legendární vůz Thrust SSC, který se tehdy v Nevadské poušti rozjel na 1 223,7 km/h. „Australský nájezdník” si však dává podstatně vyšší cíle. Má v úmyslu pokořit magickou hranici 1 000 mil za hodinu, respektive 1 609 km/h.

Pracovat z domova? Obráběcí stroj do ložnice nikomu nedáme, kroutí hlavou podnikatelé

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na páteční tiskové konferenci adresoval tuzemským zaměstnavatelům naléhavou prosbu. Vyzval je, aby v ještě větší míře než doposud umožnili svým zaměstnancům pracovat z domova. „Nemohu home office nikomu nařídit, mohu jen apelovat na toto řešení, které může významně snížit mobilitu lidí a šíření epidemie v populaci,“ napsal šéf zdravotnického rezortu následně na Twitter. K Blatnému se později přidal také ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Střední soukromé školy navštěvuje každé sedmé dítě. Počty přibývají s věkem

Počet dětí a studentů, kteří navštěvují veřejné školy, se s rostoucím věkem zvyšuje. Na úterní tiskové konferenci to uvedli zástupci Českého statistického úřadu. Zatímco soukromé základní školy navštěvují jen necelá tři procenta žáků, středoškolské vzdělávání mimo veřejný sektor vyhledávalo v loňském školním roce až 15 procent studentů.