CNN Prima News strojvůdce

strojvůdce

Výpis příspěvků ke štítku „strojvůdce“

Neštěstí na železnici se nedá vyhnout. O jízdě strojvůdců na červenou víme, říká Havlíček

13. srpna 2021 11:47

Tragická srážka vlaků na Domažlicku začátkem srpna si vyžádala tři oběti a desítky zraněných. Přesto ministr dopravy a průmysl Karel Havlíček (za ANO) označuje železniční dopravu za nejbezpečnější. „Ročně při těchto nehodách umírají dva až čtyři lidé, stejnou – jen denní – bilanci mají oběti autonehod. Tato neštěstí nemůžeme bagatelizovat, ale nedá se tomu vyhnout. Máme nejhustší síť tratí v Evropě,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

V Německu stávkují strojvůdci, chtějí více peněz. Zrušeny jsou i spoje do Česka

11. srpna 2021 06:32

V Německu byla v noci na středu podle všeho zahájena dopředu ohlášená stávka strojvedoucích osobních vlaků Německých drah (DB), informuje agentura DPA. Osobní vlaky ve středu ráno na mnoha nádražích stály a nástupiště byla prázdná. Kvůli dvoudenní stávce DB zcela odřekly až do pátečního rána všechny přímé spoje Berlína s Prahou.

Šrot na kolejích. Některé vlaky v osobní dopravě jsou staré i půlstoletí

20. září 2020 12:49

České dráhy přepravují zákazníky stovkami souprav, které patří spíš do železničního muzea než do pravidelné dopravy. Vagony táhnou třeba půlstoletí staré lokomotivy řady 714 a jen o něco mladší motoráčky 810 zvané „orchestriony“. Cestující sedí v „honekrech“, vagonech vyráběných v Německé demokratické republice v dobách komunistického vůdce Ericha Honeckera. Soukromé společnosti zase nakupují veterány v Německu. Je to bezpečné? Reportér CNN Prima NEWS mapoval veterány na tuzemských kolejích.

Fuj, vole, to byla rána! Policie zveřejnila záznam ze srážky vlaků u Českého Brodu

17. července 2020 12:56

Policie Českého Brodu zveřejnila video z kamery v autě dvou strážníků, kteří zasahovali u úterní srážky dvou vlaků u Českého Brodu. Na záznamu je slyšet silný náraz dvou souprav a následná komunikace zasahujících policistů. Ti jeli kolem místa nehody a náraz slyšeli. Incident nepřežil strojvedoucí a dalších 35 osob bylo zraněno.

Proveďte kontroly strojvedoucích, vyzve Drážní úřad. Hledají se chyby dva roky zpětně

15. července 2020 19:08

Drážní úřad připravuje audit zaměřený na práci strojvedoucích a její podmínky. Chce také České dráhy (ČD) více kontrolovat. Úřad zároveň vyzve všechny dopravce k vlastní analýze chybovosti na drahách, uvedl mluvčí Drážního úřadu Martin Novák. V posledním týdnu se na tuzemské železnici stalo několik vážných nehod, všechny se týkaly vlaků ČD.

Železniční neštěstí: Inspekce pracuje se třemi verzemi příčiny

15. července 2020 07:59
Aktualizováno

Provoz vlaků na koridoru u Českého Brodu byl ve středu po 10:30 částečně obnoven. Tam se v úterý večer srazil osobní a nákladní vlak. Při nehodě zemřel strojvůdce, 35 cestujících utrpělo zranění. Premiér Andrej Babiš slíbil nové bezpečnostní opatření na železnicích. Reagoval tak na několik velkých nehod z uplynulých sedmi dnů.

K srážce vlaků u Perlinku nemuselo dojít, na tratích ale chybí bezpečnostní zařízení

8. července 2020 21:20

Federace strojvůdců ostře kritizuje slabé zabezpečení menších tratí. Podle jejího prezidenta Jaroslava Vondrovice je potřeba předejít chybám, které může způsobit lidský faktor. Dálkové nouzové zastavení vlaků i na menších tratích, které prosazuje Ministerstvo dopravy, bude připraveno ale až za několik let. Podle federace strojvůdců však existuje plně funkční zabezpečení, které mohlo tragické nehodě u Perninku na Karlovarsku zabránit. Využívá se na pošumavských lokálkách.

Policie hledá člověka, který naházel pneumatiky na koleje. Hrozí mu až rok vězení

27. května 2020 19:10

Policisté na Českolipsku pátrají po pachateli, který v úterý večer ohrozil vlak projíždějící poblíž České Lípy. Krátce po 19. hodině si strojvůdce všiml ze svahu padajících předmětů, zatáhl za rychlobrzdu a vlak zastavil. Po chvíli se ukázalo, že šlo o pneumatiky, kterých se chtěl někdo zřejmě zbavit. A nebylo jich málo, přivolaní policisté napočítali celkem devatenáct gum, které skončily v kolejšti a jeho blízkém okolí.