reklama

Stropnický: Stačí mi být poslancem, pravice na to nikdy nezapomene. Do vlády nemířím

I přesto, že Matěj Stropnický za ČSSD usiluje o hlasy voličů ve volbách do Poslanecké sněmovny, vládní ambice nemá. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Nejlepší práci je podle svých slov schopen plnit z poslanecké, ať už koaliční nebo opoziční, lavice a pravicové strany na jeho výstupy podle něj nikdy nezapomenou.

reklama

„Doufám, že – pokud se vše správně povede – budu opozičním poslancem, a to mi úplně stačí. Velmi rád bych tuto práci vykonával a myslím, že bych byl docela dobrý a pravice by na to nikdy nezapomněla,“ prohlásil Stropnický na dotaz, jaký post ve vládě by chtěl.

Do vlády se ale údajně nehrne. Jako dvojka pražské kandidátky ČSSD za Janou Maláčovou doufá, že se vůbec do Sněmovny dostane a bude se moci věnovat primárně sociálním tématům.

„Dlouhá léta se věnuji otázkám životního prostředí, práce i dalším sociálním tématům, aktuálně hlavně zákoníku práce. Tohle jsou oblasti, kde si představuji svou působnost. V opozici jsem strávil hodně času, ať už na Žižkově nebo na pražském magistrátu, a z toho jsem jen krátkou dobu byl v exekutivní funkci. Většinu věcí, které jsem prosadil, tak bylo z opozice,“ pokračoval bývalý náměstek primátorky Adriany Krnáčové (ANO).

I z opozice, která nemá vládní pravomoci, je podle něj možné hodně věcí prosadit. „Opozice umí nastolovat témata, pokud v ní jsem tedy já. Člověk u toho nutně nemusí mít auto s řidičem a vytápěnou kancelář,“ doplnil Stropnický.

Cílil tak na luxus, který si z ministerských křesel mohou členové vlády dopřát. V rozhovoru, kterého se účastnil společně s ministryní práce a sociálních věcí a pražskou jedničkou Janou Maláčovou, mluvil Stropnický dále o tom, jak řešit bytovou krizi, proč vznikla hustá dvojka nebo o tom, proč je pro něj největší hrozbou ODS.

ČSSD má jasné řešení na bytovou krizi, které by mělo vést k tomu, že už v roce 2026 by stát poskytl první byty s regulovaným nájemným. Jde o balík opatření a pokud by se je ČSSD podařilo prosadit, došlo by podle obou ke zlevnění bydlení. A to dokonce až o polovinu oproti tržním cenám.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Protest proti změnám svlékáním. Bývalé letušky překvapily turisty v centru Říma

V posledních dnech se v italském letectví odehrály velké změny. Po 75 letech skončily národní aerolinie Alitalia a část této společnosti přešla pod nově vzniklého dopravce ITA Airways. To způsobilo, že řada letušek přišla o zaměstnání. A právě bývalé stevardky vyrazily do centra Říma protestovat tak, že se začaly vysvlékat z uniforem, ve kterých léta brázdily nebe.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama