CNN Prima News superhrubá mzda

superhrubá mzda

Výpis příspěvků ke štítku „superhrubá mzda“

Nejen nižší DPH, u potravin je třeba řešit i marže, radí Zeman. Co říká na první rok vlády?

18. prosince 2022 05:28

Snížit DPH na potraviny nepopírám, ale soustřeďme se i na ziskovou marži, apeluje na kabinet v rozhovoru pro Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS prezident Miloš Zeman. Zároveň zhodnotil první rok vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Pochválil ji za předsednictví, vyčítal jí naopak nejen řešení energetické krize. Celý rozhovor sledujte v neděli od 11 hodin na televizi CNN Prima NEWS.

Přijde školné a placení ve zdravotnictví? Politici v Partii řešili, kde vzít peníze

6. listopadu 2022 17:57

Školné na vysokých školách nebo vrácení superhrubé mzdy? Poslanci v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS řešili, kde sehnat peníze do státní kasy. Mluvili také o návrzích Národní ekonomické rady vlády (NERV) nebo například o zavedení nadstandardů ve zdravotnictví, které v sobotu navrhl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Návrat k superhrubé mzdě? Státu by to pomohlo, na zvýšení daní se ale poslanci neshodnou

6. listopadu 2022 06:16

Obnovit superhrubou mzdu? O tom se v poslední době opět začíná mluvit. Kabinetu Petra Fialy (ODS) to doporučuje jak Národní ekonomická rada vlády (NERV), tak i prezident Miloš Zeman. Podle slibů bývalé vlády Andreje Babiše (ANO) se k tomuto kroku mělo v roce 2023 opět přistoupit. V současné době se na zvyšování daní ale poslanci ve vládní pětikoalici neshodnou.

Pípáme na poplach, varuje předseda NRR Hampl. Superhrubá mzda se bude muset vrátit

3. listopadu 2022 23:40

Veřejné finance nejsou v dobré kondici, je ale stále ještě čas s tím něco udělat, řekl předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti.

Kovanda: I politici pracují, vyšší mzdy jim přeju. Spíš by měli odstoupit, říká odborář

6. ledna 2022 20:36

Protichůdné názory v otázce zvyšování platů politiků mají ekonom Lukáš Kovanda a místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek. „Navýšení jejich platů je přeceňované, z hlediska rozpočtu je to plivanec v moři,“ reagoval ekonom s tím, že i politici jsou lidé, kteří pracují, a vyšší mzdy jim přeje. Samek je opačného názoru: „Jiným platy škrtnou, sobě přidají. To je na odstoupení.“

Sloučení s komunisty by byl plivanec do tváře lidem, kteří zažili lágr, říká Votava z ČSSD

15. října 2021 07:51

ČSSD ve volbách propadla a nepřekonala pětiprocentní hranici potřebnou pro zisk křesel ve Sněmovně. Končící poslanec Václav Votava říká, že strana a její vedení se musí totálně změnit. Myšlenku bývalého místopředsedy strany Michala Haška, že by se ČSSD měla sloučit s KSČM, však razantně odmítá. Votava v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že takové spojení by považoval za urážku a plivanec do tváře lidem, kteří zažili komunistický lágr.

Schodek rozpočtu bude na nule za sedm let, tvrdí Řehounek z ANO. Stanjura by více šetřil

1. září 2021 21:12

Česko se pomalu vzpamatovává z koronavirové krize, která pořádně provětrala státní kasu. Opozice za to vládu dlouhodobě kritizuje. Poslanec hnutí ANO Jan Řehounek má za to, že manko by se dalo odmazat za sedm let. Podle exministra Zbyňka Stanjury (ODS) je to však málo a poukazuje na prostor k většímu šetření. Politici se o tom přeli v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Řeč byla také o superhrubé mzdě.

Daňový balíček platí i bez Zemanova podpisu, rozhodl Ústavní soud

29. června 2021 14:53

Sporný daňový balíček zůstává v platnosti. Zákon, který mimo jiné zrušil superhrubou mzdu, prošel koncem loňského roku parlamentem, pak jej odmítl podepsat prezident Miloš Zeman. Ten ho následně vrátil Sněmovně a odborníci řešili, zda ho tím omylem nevetoval. Ústavní soud (ÚS) teď zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení předlohy.

První peníze po snížení daní. Spočítali jsme, o kolik byste si měli v únoru polepšit

30. ledna 2021 11:15
Aktualizováno

Už za pár dní se mohou čeští zaměstnanci těšit na první výplatu po zrušení superhrubé mzdy, které zákonodárci schválili těsně před koncem minulého roku. Vedle nového způsobu výpočtu čistého výdělku se do daňového balíčku dostalo také zvýšení základních slev na dani na poplatníka nebo odstranění limitu pro daňové bonusy na děti. Díky tomu ušetří všechny příjmové skupiny obyvatel.