CNN Prima News superhrubá mzda

superhrubá mzda

Výpis příspěvků ke štítku „superhrubá mzda“

Vládní balíček luxuje jen drobné. V Česku dochází k hodně neobvyklé situaci, říkají ekonomové

Vládní balíček pouze luxuje drobné z různých částí ekonomiky, uvedl hlavní ekonom Trinity bank Lukáš Kovanda, který byl hostem pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Souhlasně tak reagoval na tvrzení ekonoma a člena bankovní rady České národní banky Lubomíra Lízala, podle něhož je jednou z nejefektivnějších možností, jak přivést do státní kasy více peněz, obnovení superhrubé mzdy.

Zeman: Díra v rozpočtu 200 miliard? Vyřešil bych ji pouhými dvěma škrty a pak sklidil bouři

Místo 60 různých opatření ke konsolidačnímu balíčku stačí zavést pouze dvě. Státní kase by přihrála 200 miliard korun, uvedl bývalý prezident Miloš Zeman v pořadu Interview SPECIÁL na CNN Prima NEWS. Jedním z opatření by byl návrat superhrubé mzdy, kterou zrušily hlasy ODS, ANO a SPD. „Tím druhým je zrušení slevy na poplatníka,“ řekl moderátorce Terezii Tománkové. Uznal, že by za takové kroky sklidil bouřlivé reakce.

Čunek ostře k lidovcům: Kolegové ztratili směr. Vláda zavádí tisíce blbin, KDU-ČSL to pohřbí

Lidovci chtějí být dobrými parťáky ve vládě, ale neplní svůj volební program. Kolegové úplně ztratili směr a vláda vymýšlí tisíce blbin, které stranu pohřbí, řekl na konto KDU-ČSL její bývalý předseda a nynější senátor Jiří Čunek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Většinu problémů okolo kontroverzního konsolidačního balíčku by podle něj vyřešil návrat superhrubé mzdy, její zrušení považuje za „past na ODS a pětikoalici“. Sám ale do fungování lidovců nechce příliš mluvit. „To nejlepší, co pro stranu může bývalý předseda udělat, je, aby umřel. Budou mu dávat kytky na hrob a říkat, jak byl báječný – zvlášť nyní, když už do ničeho nemluví,“ poznamenal Čunek.

Znovuzavedení superhrubé mzdy? Totální zrada voličů, tvrdí experti. Lidé mají méně peněz

Pokud by vláda skutečně uvažovala o znovuzavedení superhrubé mzdy, šlo by politicky o totální zradu voličů, shodli se oslovení experti. Reagují na slova vládního europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který v nedělní Partii PLUS prohlásil, že je potřeba kvůli výši schodku státního rozpočtu otevřít otázku opětovného zavedení této specifické daně. Podporu by však zřejmě nenašel ani u svých vládních kolegů.

Neuvěřitelné, co všechno vláda porušila, zuřil Nacher. Bernard mu vmetl „superhrubku“ ANO

Vláda vlastně porušila všechno, co lidem slibovala. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Reagoval tak na obsah konsolidačního balíčku, pomocí něhož chce kabinet ozdravovat veřejné finance. Poslanec Josef Bernard (za STAN) ve studiu uvedl, že za největší „superhrubku“ považuje zrušení superhrubé mzdy. Na tomto kroku se koncem roku 2020 podíleli zákonodárci z hnutí ANO, ODS a SPD.

Jedním návrhem jste rozvrátili veřejné finance, obvinil Bernard ANO. Nelžete, opáčil Kolovratník

Zrušení superhrubé mzdy rozvrátilo státní rozpočet. Myslí si to poslanec za hnutí STAN Josef Bernard, který tím zkritizoval hnutí ANO i současného koaličního partnera –⁠ ODS. Bernardův výrok vyvolal ostrou reakci poslance ANO Martina Kolovratníka, podle něhož bylo snižování daní zaměstnanců jednoznačně dobrým krokem. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se poslanci přeli i o současných koaličních návrzích na úspory.

Nejsou rezervy, hájila Kovářová nižší růst penzí. Nemluvte nesmysly, běsnila Schillerová

Na větší zvyšování důchodů nyní nejsou peníze, protože rezervy byly vyčerpány jejich spotřebováním z účtu Fondu národního rozpočtu. A dalších 100 miliard korun představuje ztráta po zrušení superhrubé mzdy. Těmito slovy místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN) hájila v pořadu Partie Terezie Tománková na CNN Prima NEWS nižší růst penzí. Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová s těmito argumenty silně nesouhlasila. „Neříkejte nesmysly, fakt, nesmysly. Ježišmarja,“ skákala Kovářové do řeči.

Středula: Situace kolem důchodů? Katastrofa. Odbory nehájí zaměstnance, oponoval Křeček

Šéf odborů Josef Středula se ostře pustil do vládní koalice. Současnou situaci kolem důchodů označil za „nevídanou katastrofu“. Předseda ČMKOS také v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS rozporoval zrušení superhrubé mzdy. Ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček však snížení červnového růstu důchodů považuje za nutné. Středulovi zároveň vyčetl, že odbory nehájí zaměstnance.