Svou prací uhranul i princeznu Dianu. Zemřel hvězdný fotograf, zavzpomínala na něj i Maxová

Zemřel fotograf Patrick Demarchelier.

Zemřel Patrick Demarchelier

Zemřel legendární francouzský módní fotograf Patrick Demarchelier, bylo mu 78 let. Za svou kariéru nafotil nespočet nezapomenutelných fotografií pro módní časopisy, byl ikonou módních návrhářů a pro své portréty si ho vybrala i princezna Diana.

Oznámení o fotografově úmrtí se objevilo na jeho ověřeném instagramovém profilu, podle nějž skonal ve čtvrtek. „S velkým smutkem oznamujeme, že 31. března 2022 odešel Patrick Demarchelier ve věku 78 let. Zanechává po sobě svou manželku Miu, tři syny Gustafa, Arthura, Victora a tři vnoučata,“ zní celé prohlášení.

Portréty princezny Diany zviditelnily Demarcheliera po celém světě. Byl prvním nebritským fotografem, který byl požádán, aby zachytil objektivem člena královské rodiny.

Mezinárodně uznávaný Francouz spolupracoval s největšími modními magazíny a fotil kampaně pro největší světové návrháře – jeho umění milovaly módní domy Dior, Louis Vuitton nebo Yves Saint Laurent.

Černobílé portréty desítek slavných osobností od Kate Mossové, Leonarda DiCapria, Anthonyho Hopkinse nebo Oprah Winfreyové jsou legendární. Před jeho objektivem stála i česká topmodelka Tereza Maxová.

„Měla jsem to štěstí s ním pracovat, potkali jsme se v 90. letech ve studiu v New Yorku, poté jsme spolupracovali ještě několikrát, ať už ve studiu nebo na ostrově Svatý Bartoloměj. Nezapomenu na jeho vynikající francouzský smysl pro humor. Hrozně mě mrzí, že odchází obrovské legendy a ikony 90. let, určitě bude chybět světu módy,“ svěřila se Maxová redakci ShowTime.

Patrick Demarchelier se během své kariéry stal jedním z nejvyhledávanějších představitelů módního průmyslu, objevil se v roce 2008 ve filmu Sex ve městě a jeho jméno je notoricky známé i z filmu Ďábel nosí Pradu. Modelky na něj vzpomínají jako na ležérního, nenuceného a milého muže, který zůstane už navždy součástí historie módy a legendou fotografie.

Tagy: