CNN Prima News terapie

terapie

Výpis příspěvků ke štítku „terapie“

Jak ergoterapie pomáhá lidem s fyzickým i mentálním postižením zlepšit kvalitu života?

16. října 2022 10:47

Ergoterapie je jednou z léčebných metod u pacientů, kteří trpí nějakým postižením, ať už fyzickým, nebo mentálním. U nás ovšem zatím není příliš známá. V čem ergoterapie spočívá, jaký je její hlavní přínos a jak je to s její úhradou, popisuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Petra Dvořáková, která se jí věnuje už řadu let.

O prázdninách roste zájem rodin o odlehčovací služby pro nemocné seniory. Jak fungují?

7. srpna 2022 23:33

Trpí ztrátou úsudku a mnohdy ani netuší, kdo je jejich rodina. Přesto se o příbuzné s Alzheimerovou chorobou starají desetitisíce lidí. Péče o milované však bývá mnohdy náročná, a tak i oni čas od času potřebují pauzu. V takových případech mohou využít takzvanou odlehčovací službu. O tu je zvlášť v letních měsících, kdy lidé odjíždí na dovolenou, velký zájem.

Deprese i bolesti. Řada lidí s postcovidovým syndromem si sáhla na život

19. března 2022 23:02

Lidé trpící postcovidovým syndromem, kteří nenachází pomoc u lékařů, jsou natolik zoufalí, že občas nevidí jiné východisko, než svůj život ukončit. Sebevraždu spáchala například slavná holywoodská scénáristka, britská vědkyně, ale i řada lidí v Česku. Dopady koronaviru navíc mohou být i u dětí dlouhodobější, než se původně předpokládalo.

Princ Harry: Meghan nespáchala sebevraždu kvůli mně. Ztratil bych v životě další ženu

21. května 2021 15:03

Meghan Markleové zabránilo ve spáchání sebevraždy to, že by její manžel princ Harry ztratil další ženu v životě. Svěřila se mu s tím ve chvíli, kdy byla těhotná. Vévoda ze Sussexu to řekl moderátorce Oprah Winfreyové v novém dokumentárním seriálu The Me You Can't See (Mé já, které nevidíš). Princ také přiznal, že v minulosti byl závislý na alkoholu a drogách nebo že chodí na terapii.