CNN Prima News terapie

terapie

Výpis příspěvků ke štítku „terapie“

Roztroušená skleróza připravila Pepu o život, jaký znal. Terapie pomáhají, jsou však nákladné

Psal se rok 2018, když tehdy 24letý Pepa začal pociťovat první příznaky roztroušené sklerózy. Děsivou diagnózu nadšenému sportovci na začátku roku 2019 potvrdili lékaři. Postup nemoci byl rychlý: Pepa trpí bolestivými křečemi, na nohy se již nepostaví a při každé činnosti potřebuje někoho po svém boku. Naději přinesla léčba chemoterapií, zlepšení však může trvat i několik let. Mladík se však nevzdává a snaží se udržet si pozitivní přístup. Na jeho cestě ke kvalitnějšímu životu žádají jeho blízcí veřejnost o pomoc.

USA hýbou svědectví zneužívání „problémových“ dětí. Soukromý byznys saje ze státu miliardy

Zneužívání, fyzický a psychický nátlak, sexuální obtěžování i pokusy o sebevraždu. Amerikou otřásají děsivá svědectví z kempů na nápravu problémové mládeže. V soukromých zařízeních se podle odhadů neziskových organizací nachází až 200 tisíc amerických teenagerů. Praktiky organizátorů však stát nijak nekontroluje, a to přesto, že ročně dostávají desítky miliard dolarů z veřejných fondů. Kongres USA však připravuje zákon, který by měl státu umožnit na ně dohlížet. Jednou z nejhlasitějších bojovnic pro přijetí zákona je dědička hotelového impéria Paris Hilton. Ta si totiž v dospívání sama těmito školami prošla a dnes otevřeně mluví o traumatech a zneužívání, jakým v nich čelila.

Život pro dvouletého Martínka: Potřebuje 100 milionů. Chlapce „podpořil“ i zesnulý Roman

Dvouletý Martínek trpí vzácným syndromem AADC, kvůli němuž je zcela odkázán na péči ostatních. Genová terapie by mu pomohla žít normální život, v přepočtu ale stojí 100 milionů korun. Proto se chlapcovi rodiče rozhodli uspořádat sbírku. Pomocnou ruku v přeneseném slova smyslu podal i Roman Čelikovský – muž, který vlastní boj s těžkou nemocí prohrál. Vybrané finance od dárců na jeho léčbu, k níž už nedošlo, na jeho přání dárcovská platforma Znesnáze21 rozdává právě na nemocné děti. Pomůžete i vy?

Doktor přes písničky. Lipský léčí hudbou, co všechno s ní vnuk slavného herce dokáže?

Hudba umí vrátit lidem paměť i řeč, pomáhá jim zbavovat se strachu a traumat, podle některých výzkumů dokonce zvyšuje inteligenci. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká muzikoterapeut Matěj Lipský. Vnuk slavného herce Lubomíra Lipského přednáší od Kanady po Austrálii mimo jiné o tom, že dětem s mentálním postižením a autismem může zdravotní stav zlepšit i punkový či metalový nářez.

Renatu trápí závažné onemocnění. Neuvěřitelná bojovnice, nevzdává se maminka a prosí o pomoc

Čtyřiadvacetiletá Renata to neměla od dětství vůbec jednoduché. Už v útlém věku jí lékaři diagnostikovali nejvyšší stupeň dětské mozkové obrny. Dívka kromě toho zápasí s epilepsií, a je tak plně odkázaná na pomoc své maminky. Péče o nemocnou dceru však není finančně vůbec jednoduchá. Její maminka se proto rozhodla s prosbou o pomoc obrátit na veřejnost.

Děs, hlad a samota, mělo to být jinak. Ukrajinský voják popsal reportérovi CNN realitu války

Vedle devastace země, ztrát na životech a nezměrném utrpení civilního obyvatelstva se válka na Ukrajině negativně podepisuje i na duševním zdraví vojáků. Ti nejvíce otřesení se zotavují v rehabilitačním centru nedaleko Kyjeva. Jedním z nich je i jednadvacetiletý voják s krycím jménem Akula (Žralok), jenž měl o ozbrojeném konfliktu před narukováním odlišné představy. Reportérovi CNN popsal realitu války, která je podle něj děsivá, studená, hladová a osamělá.

Nálepková otevřeně o depresích: Na kolena ji srazil sňatkový podvodník, pomohla až terapie

Herečka Světlana Nálepková v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS přiznala, že kdysi neuměla pracovat s emocemi a trpěla psychosomatickými problémy. Rozhodla se však na sobě pracovat. Cestu k sobě a vlastnímu sebevědomí našla díky buddhismu, meditaci a józe, kterou praktikuje dodnes. Jak sama říká, žije teď ve větší harmonii a štěstí. Život jí zásadně změnila také hlubinná regresní terapie, kterou podstoupila.