CNN Prima News teroristická organizace

teroristická organizace

Výpis příspěvků ke štítku „teroristická organizace“

Netanjahu by se měl stydět, říká mladík unesený Hamásem. Psychologická válka, tvrdí Mikulecký

Izraelský válečný kabinet zasedl v Tel Avivu, aby projednal operaci v Rafáhu, kde dosud nezahájil útok. Cílem je porážka teroristů z Hamásu a osvobození zbylých rukojmí. Izraelci ale zatím přesně nevědí, kolik unesených je vlastně naživu. Radikálové zveřejnili video se zajatým Heršem Goldbergem-Polinem, který Izraeli vyčítá nezájem o rukojmí. Podle bezpečnostního experta Milana Mikuleckého, osloveného CNN Prima NEWS, se však jedná o součást psychologické války. Židovský stát bude v pátek mimo jiné opět jednat se zástupci radikální organizace.

Výhrůžky rodině, pak útěk z domova. Filmaři z Izraele se vrátila kritika postoje k Palestině

Výhrůžkám smrti čelí izraelský novinář a filmař Yuval Abraham, který na berlínském filmovém festivalu Berlinale uvedl společně s palestinským režisérem Baselem Adraem dokument No Other Land, za nějž získala dvojice ocenění. Stejně jako ve snímku i ve své řeči kritizoval přístup izraelské strany k Palestincům na Západním břehu Jordánu a vyzval k příměří. Proti části projevu se ihned ohradili němečtí a izraelští představitelé, kteří muže obvinili z antisemitských postojů, a přidal se i primátor metropole Kai Wegner.

Hamás je čistým zosobněním zla, řekl Pavel v Izraeli. Teroristé prý nezastupují Palestinu

Organizace Hamás je čistým zosobněním zla a její vojenské křídlo je nutné eliminovat, na pondělní tiskové konferenci během návštěvy Izraele to řekl český prezident Petr Pavel. Teroristé podle něj v říjnu zaútočili, aby vyvolali tvrdou reakci Izraele, která by obrátila veřejné mínění proti židovskému státu. Hamás proto záměrně využívá civilní obyvatele jako lidské štíty.

Nepoměr při výměně rukojmích za vězně není fér, míní expert. Izrael propustí třikrát víc lidí

Je zajímavé, že v případě, kdy se mezi Palestinci a Izraelem vyjednává o výměně rukojmích za vězně, nikdo nezpochybňuje, že to není jedna ku jedné, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bezpečnostní analytik Milan Mikulecký. Bývalý poradce ministra obrany také upozornil, že příměří se netýká palestinských teroristických organizací, které mají základnu mimo Gazu.

Jste zločinci, zůstaňte v tunelech. Egyptský novinář tepal Hamás v živém vysílání

Jste hanební zločinci, odstupte z vlády a zůstaňte v tunelech, zaútočil svými slovy na teroristickou organizaci Hamás egyptský moderátor a novinář Ibrahim Eissa v živém vysílání. Poprvé od útoku radikálů ze 7. října vystoupil vůdce militantního libanonského hnutí Hizballáh Hassan Nasralláh. Rozsáhlá zkáza v Gaze dokonce rozplakala ve vysílání palestinské televize nejdříve reportéra a následně i moderátorku.

Naděje zhasly: Unesenou Němku, jež měla být v Gaze, radikálové sťali. Našla se její lebka

Naděje, že Němka Shani Louková žije, se rozplynuly. Izraelský prezident Jichhak Herzog v pondělí potvrdil, že se našla její lebka. Mladé ženě měli radikálové useknout hlavu, uvedl. Členy uskupení Hamás, kteří 7. října rozpoutali na izraelsko-palestinské hranici peklo, označil představitel židovského státu za „barbarské a sadistické bestie“. O úmrtí Loukové se Herzog zmínil v rozhovoru pro německý deník Bild.

Vznikne nové ohnisko terorismu. Peníze pro Palestinu Hamás vždy zneužije, míní Pospíšil

Do poklidné části Palestiny na západním břehu Jordánu se po tamních volbách, ve kterých může uspět Hamás, může rozšířit současný válečný konflikt. Tak se k financování problematického území staví v pořadu Zprávy Plus na CNN Prima NEWS europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Dodal rovněž, že jakékoliv peníze, které se do oblasti pošlou, budou přímo na místě zneužity operující teroristickou organizací. S tím však nesouhlasí jeho kolega z europarlamentu Mikuláš Peksa (Piráti), který varoval, že je třeba i nadále zamezovat radikalizaci arabské komunity v geografické blízkosti válečného střetu.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

Terorista zlatým olympionikem? Účast Íránce na hrách kritizují lidskoprávní organizace

Írán obvykle z olympiády přiváží medaile díky svým zápasníkům, ale první úspěch na hrách v Tokiu pro ně zajistil sportovní střelec Džavád Forúghí. Již 41letý reprezentant přitom startoval na své první olympiádě. Kromě toho je ale minimálně v jistém slova smyslu teroristou. Patří totiž do Íránských revolučních gard, které USA považuje za teroristickou organizaci.