reklama
CNN Prima News teroristická organizace

teroristická organizace

Výpis příspěvků ke štítku „teroristická organizace“

Terorista zlatým olympionikem? Účast Íránce na hrách kritizují lidskoprávní organizace

30. července 2021 09:54

Írán obvykle z olympiády přiváží medaile díky svým zápasníkům, ale první úspěch na hrách v Tokiu pro ně zajistil sportovní střelec Džavád Forúghí. Již 41letý reprezentant přitom startoval na své první olympiádě. Kromě toho je ale minimálně v jistém slova smyslu teroristou. Patří totiž do Íránských revolučních gard, které USA považuje za teroristickou organizaci.

Co s teroristy, kteří se vzdají? Po nápravě můžou třeba řídit školní autobus

26. listopadu 2020 10:15

Somálské militantní uskupení Šabáb rekrutuje tisíce pěších vojáků, ale i lidi, kteří by pracovali ve službách na území pod kontrolou organizace. I když případným odpadlíkům hrozí smrt, somálská vláda členy Šabábu k útěku vybízí. Pro zběhy pak provozuje integrační centra, která jim pomáhají s opětovným začleněním do společnosti, píše zpravodajský portál BBC.

Útok ISIS na věznici v Afghánistánu: Nejméně 11 mrtvých a čtyři desítky zraněných

3. srpna 2020 08:26

Bojovníci Islámského státu (ISIS) zaútočili v neděli večer ve východoafghánském Džalálábádu na bezpečnostní složky hlídající tamní věznici a pomohli k hromadnému útěku desítkám vězňů. Zraněno bylo přes 40 lidí, nejméně 11 lidí mělo být zabito, informovaly zahraniční agentury. Útok pokračoval ještě v pondělních ranních hodinách.

Facebook odstranil Trumpův volební příspěvek. Obsahoval symbol používaný nacisty

19. června 2020 04:36
Aktualizováno

Facebook ve čtvrtek stáhl reklamu volebního týmu Donalda Trumpa kvůli porušení pravidel společnosti. Součástí příspěvku totiž byl obrácený červený trojúhelník podobný tomu, který používali nacisté v koncentračních táborech. Trump v kampani vyzýval své příznivce, aby se společně s ním postavili krajně levicové organizaci Antifa. Na sociální sítí vidělo touto reklamu nejméně milion uživatelů.

Soud potvrdil desetiletý trest bývalému pražskému imámovi viněnému z terorismu

21. května 2020 10:58

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh si za pomoc k účasti na teroristické skupině a financování terorismu odpyká deset let ve vězení. Trest mu dnes potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Samerovu bratru Omarovi uložil trestní senát jedenáctileté vězení, Samerova švagrová Fátima Hudková má za mřížemi strávit šest let. Manželé jsou však stíháni jako uprchlí, soud vynesl rozsudek v jejich nepřítomnosti.

reklama