reklama
CNN Prima News teroristická organizace

teroristická organizace

Výpis příspěvků ke štítku „teroristická organizace“

Terorista zlatým olympionikem? Účast Íránce na hrách kritizují lidskoprávní organizace

Írán obvykle z olympiády přiváží medaile díky svým zápasníkům, ale první úspěch na hrách v Tokiu pro ně zajistil sportovní střelec Džavád Forúghí. Již 41letý reprezentant přitom startoval na své první olympiádě. Kromě toho je ale minimálně v jistém slova smyslu teroristou. Patří totiž do Íránských revolučních gard, které USA považuje za teroristickou organizaci.

Co s teroristy, kteří se vzdají? Po nápravě můžou třeba řídit školní autobus

Somálské militantní uskupení Šabáb rekrutuje tisíce pěších vojáků, ale i lidi, kteří by pracovali ve službách na území pod kontrolou organizace. I když případným odpadlíkům hrozí smrt, somálská vláda členy Šabábu k útěku vybízí. Pro zběhy pak provozuje integrační centra, která jim pomáhají s opětovným začleněním do společnosti, píše zpravodajský portál BBC.

Facebook odstranil Trumpův volební příspěvek. Obsahoval symbol používaný nacisty

Aktualizováno

Facebook ve čtvrtek stáhl reklamu volebního týmu Donalda Trumpa kvůli porušení pravidel společnosti. Součástí příspěvku totiž byl obrácený červený trojúhelník podobný tomu, který používali nacisté v koncentračních táborech. Trump v kampani vyzýval své příznivce, aby se společně s ním postavili krajně levicové organizaci Antifa. Na sociální sítí vidělo touto reklamu nejméně milion uživatelů.

Soud potvrdil desetiletý trest bývalému pražskému imámovi viněnému z terorismu

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh si za pomoc k účasti na teroristické skupině a financování terorismu odpyká deset let ve vězení. Trest mu dnes potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Samerovu bratru Omarovi uložil trestní senát jedenáctileté vězení, Samerova švagrová Fátima Hudková má za mřížemi strávit šest let. Manželé jsou však stíháni jako uprchlí, soud vynesl rozsudek v jejich nepřítomnosti.

reklama