Na sociální síti TikTok specializované na sdílení videí se staly velkým hitem záběry z vozů Tesla jezdících v noci po hřbitovech. Jejich detekční systém totiž prý umí identifikovat i těla mrtvých.
Detekční systém Tesla je podle všeho tak dobrý, že dokáže řidiče varovat, aby se vyhnuli střetu s duchy. Videa na TikToku ukazují, jak Tesla detekuje lidi na hřbitově, zatímco hřbitov je zjevně prázdný. Někteří diskutující pod příspěvkem tvrdí, že Tesla skutečně detekovala duchy, další tvrdili, že šlo o technickou závadu.
@nojumper Proof ghosts are real? 👀 #tesla #cemetery #tiktokhalloween #halloweendecor #spooky ♬ original sound - No Jumper Podcast
Vyhledávač duchů?
Na TikToku se objevilo video, na kterém řidič pomalu projíždí prázdným hřbitovem. Během jízdy varovný systém chodců upozorní řidiče, že se někdo pohybuje před autem, když ale řidič kamerou zamíří mimo displej auta po jeho okolí, nikdo není vidět. Do tmy svítí pouze náhrobky. Záběry údajných „duchů“ na prázdném hřbitově se rychle staly hitem internetu.
Uživatel TikToku @iam3dgar – jehož skutečné jméno je Edgar Osornia – zahrnul do záběrů strašidelnou hudbu a k videu uvedl: „Všichni duchové vstali z hrobů.“ Není to poprvé, co video na TikToku ukazuje „duchy“ detekované Teslou na hřbitově.
Už v roce 2021 sdílela uživatelka TikToku Yailin Murillo video, na kterém v Tesle svého strýce odhalovala lidi na hřbitově, ale venku žádní vidět nebyli. Video dokonce ukázalo i „ducha“ psa, který na hřbitově rovněž reálně nebyl.
Auto od Applu je výrazně populárnější než Tesla. Nikdo ho přitom ještě ani neviděl
Kultovní status společnosti Apple stále sílí. Zamýšlenému elektromobilu by podle průzkumu dalo přednost více lidí než průkopnické Tesle, Lexusu nebo BMW. Pozoruhodné přitom je, že o novém projektu výrobce populárních iPhonů nejen že nejsou známé žádné podrobnosti, ale dokonce vůbec není jasné, zda vůbec někdy vznikne.
Existuje několik teorií o tom, co se v těchto úspěšných videích děje. Nejprostším vysvětlením je, že mohlo dojít k závadě detekčního protikolizního systému. Autopilot Tesly využívá osm prostorových kamer a 12 ultrazvukových senzorů pro „detekci tvrdých i měkkých předmětů“. Systém má 360 stupňů viditelnosti kolem vozu na vzdálenost až 250 metrů. „Výstraha před čelní srážkou poskytuje vizuální a zvuková varování v situacích, kdy Model 3 zjistí, že existuje vysoké riziko čelní srážky,“ uvádí web Tesly.
Další hypotézou je, že varovný systém pro chodce Tesla vidí náhrobky a pamětní květiny jako lidi. Nejzajímavější teorií je, že vozidlo Elona Muska může vidět mrtvé lidi...
Nejen duchové
To ale není jediný problém, kterému Tesla čelí. Zatímco teorie o tom, že její vozy „vidí duchy“, je zábavná, fantomové brzdění může mít vážné následky. Problém spočívá v tom, že si antikolizní systém auta „vymýšlí překážky“ a následně auto prudce brzdí. Například při předjíždění může jít o velmi nebezpečný úkaz.