Nečekaná smrt Marka Trončinského zasáhla celý hokejový národ. Příčina úmrtí dvaatřicetiletého obránce s reprezentačními zkušenostmi oficiálně zatím není známa, jak jsme vás již na webu CNN Prima NEWS informovali, mohly za ni zřejmě drogy. A není to zdaleka poprvé, co předčasně vyhasl život mladého českého sportovce.
Adam Svoboda – Přišel o všechno, oběsil se
Slavný hokejový gólman, který získal dva extraligové tituly a v roce 2005 se stal s národním týmem mistrem světa, se před dvěma roky oběsil ve svém bytě. Bylo mu jednačtyřicet let. Tragédii předcházelo několik momentů. Tři měsíce předtím v protisměru se svým terénním volvem napálil do felicie. Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo, ale při dechové zkoušce nadýchal 1,8 promile. Způsobení nehody v opilosti pro něj mělo fatální následky. Vyhodili ho od reprezentační osmnáctky i z pardubického klubu, kde trénoval brankáře. Ze dne na den se mu zhroutil svět. Nejenže přišel o svou milovanou práci, ale také o měsíční příjem ve výši téměř 100 000 Kč. Věčný smíšek, který kolem sebe neustále rozdával dobrou náladu, najednou začal postrádat smysl života. Osobní problémy se rozhodl ukončit tím nejhorším možným způsobem.
Josef Šural – K milované rodině už nedojel
Rána pro český hokej. Ve 32 letech zemřel bývalý reprezentant Marek Trončinský
Smutná zpráva zasáhla český hokej. Ve věku 32 let zemřel ze soboty na neděli obránce a bývalý reprezentant Marek Trončinský, který byl v průběhu své kariéry oporou několika extraligových klubů a zahrál si i v ruské KHL. Informaci potvrdilo redakci CNN Prima NEWS několik zdrojů. Příčina smrti bouřliváka není oficiálně známá, spekuluje se ale, že v ní sehrály roli drogy.
Když se osmadvacetiletý fotbalista během svého angažmá v Turecku po jednom venkovním zápase dozvěděl, že zpáteční let týmu je naplánován až na ráno, rozhodl se konat. S dalšími šesti spoluhráči se dohodli, že si zaplatí služby profesionálního přepravce, aby u svých rodin byli co nejdříve. 570 kilometrů dlouhá cesta skončila tragicky. Při vjezdu do Alanye turecký řidič usnul a bokem poslal minibus do skály tak nešťastně, že z ní jeden člen posádky vypadl. Byl to Josef Šural. „S tím autem nešlo nic dělat, stalo se neovladatelné a následovala tvrdá srážka. Okamžitě jsme se podívali, zda jsou všichni v pořádku. Koukli jsme do zadní části vozu, kde už ale Josef nebyl. Když jsme k němu přiběhli, byl ještě naživu. Položil jsem mu hlavu doleva, aby se neudusil krví, a zavolal jsem záchranku,“ popsal u soudu řidič. Fotbalista zemřel při převozu do nemocnice… Zranění, která utrpěl, byla neslučitelná se životem. Zanechal po sobě dvě malé holčičky, tehdy sedmiletou Vanesu Alex a tříměsíční Melissu Denise. Vdova Denisa tři měsíce po jeho smrti znovu otěhotněla a podnikateli Tomáši Horáčkovi porodila syna.
Karel Rachůnek, Jan Marek, Josef Vašíček – Z létání měli trauma. Nakonec při vzletu přišli o život
Hokejové trio potkal podobný osud. Karel Rachůnek s Janem Markem v roce 2010 na mistrovství světa dovedli český národní tým k dosud poslednímu zlatu a následně získali angažmá v ruském týmu Lokomotiv Jaroslavl, za který již v tu dobu nastupoval i mistr světa z roku 2005 Josef Vašíček. Když s mužstvem 7. září 2011 odlétali na zápas do běloruského Minsku, kde se měl ten den rozehrát nový ročník Kontinentální hokejové ligy (KHL), stalo se obrovské neštěstí. Pilotům se s letadlem nepodařilo vzlétnout na délce dráhy a v nízké rychlosti se stroj odlepil až z travnatého předpolí ranveje. Ve vzduchu letadlo vydrželo jen pár vteřin, pak se zřítilo a vzplálo u řeky Volhy. Ze 45členné posádky přežil pouze palubní inženýr. Třicetiletý Josef Vašíček, jednatřicetiletý Jan Marek a dvaatřicetiletý Karel Rachůnek byli na místě mrtví. Všichni přitom měli z létání trauma. „Dlouho jsem váhal, jestli se už vrátit domů a podepsat na Spartě, nebo si dát ještě jeden rok venku. Nakonec jsem se rozhodl pro druhou možnost. Ale pak už se definitivně vrátím. Na Rusku mi nejvíce vadí to létání, před každým startem se modlím. Raději bych jel na zápas do Moskvy tři dny autobusem než letadlem,“ svěřil se před svou poslední, osudnou sezonou Jan Marek.
František Rajtoral – Dluhy ho přivedly na rozcestí
Věčně usměvavý fotbalista, který nikdy nezkazil žádnou legraci, po svém odchodu z Viktorie Plzeň zamířil do tureckého Gaziantepsporu. Tam za dosud nevyjasněných okolností spáchal sebevraždu, oběsil se ve svém klubovém bytě. Bylo mu pouhých jednatřicet let. Co ho k tak strašlivému činu dohnalo, je předmětem spekulací. Hovořilo se o tom, že nasekal dluhy a neměl na jejich splácení, neboť Turci posílali výplaty se značným zpožděním, nebo dokonce vůbec. Ironií osudu je, že do tureckého týmu přestoupil společně se svým parťákem z Viktorky Danielem Kolářem, kterému krátce předtím na rakovinu zemřela jeho manželka Tereza. Ještě půl roku před dobrovolným odchodem ze světa byl „Rajty“ z nového angažmá nadšený. „Všechno klape, jak má. Máme služební auto, bydlení... Jedná se o luxusní čtvrť, takové město ve městě. Jsou tu restaurace, kavárny, bazény. Nádherné bydlení deset minut od centra. Oba máme s sebou přítelkyně. Já jsem tady s přítelkyní Danem a Dan s přítelkyní Frantou,“ smál se ještě František.
David Bystroň – Nejdříve drogy, pak sebevražda
Čtyřiatřicetiletý fotbalista se oběsil ve sklepě svého domu necelý měsíc po Františku Rajtoralovi, se kterým hrával za Plzeň. Zanechal po sobě dopis na rozloučenou. Důvodem podle všeho byly rodinné i finanční problémy. David patřil k oporám Viktorie, slavil s ní vítězství v lize, získal český pohár a zahrál si v Lize mistrů. Právě v nejprestižnější soutěži světa se jeho kariéra zlomila. Po vítězství 1:0 v Borisově dopingová zkouška v jeho těle odhalila zakázanou látku metamfetamin, která se do jeho těla mohla dostat následkem užití drog – pervitinu nebo extáze. Následoval dvouletý distanc a klub s ním okamžitě rozvázal smlouvu. Od té chvíle to šlo s talentovaným fotbalistou z kopce a nic už nebylo tak jako dřív.