reklama

Biker Maroši sjížděl nelegální trať v Českém ráji. Od CHKO dostal tučnou pokutu

Světově proslulý český biker Michal Maroši dostal vysokou pokutu za sjíždění nelegální trati v srdci Českého ráje. Podle správy CHKO ji sám postavil, to ale Maroši rezolutně popírá, stejně jako to, že by další milovníky extrémní jízdy terénem na traily do zakázané oblasti lákal. Popularita sjezdů mimo značené cesty roste. Vysoká pokuta pro známého bikera má být pro ostatní výstrahou.

reklama

Jedna z načerno postavených tratí je v lokalitě Příhrazských skal, ve strmém svahu mezi skalami, zcela mimo značené i neznačené cesty. Právě tady se Michal Maroši s přáteli natočil, jak sjíždějí nejobtížnější pasáže. Video, které vyvěsil na internet, ho stálo 76 tisíc korun. Takovou pokutu mu udělila Správa CHKO Český ráj.

„Pan Maroši je mezi bikery velmi vlivnou osobou. Když pochválí nebo ukáže nějaké místo, znamená to, že se mnoho dalších pokusí sjet to, co on. My jsme sem umístili fotopasti a viděli jsme, jak najednou roste počet bikerů, kteří se tu objevují,“ vysvětlil Jiří Klápště, vedoucí správy CHKO Český ráj. Ten je současně přesvědčený, že se Maroši s přáteli na stavbě nelegální trati sám podílel. Usuzuje tak z videa, kde Marošiho kolega kope na jednom místě do země a na dalším sekyrkou seká do stromu přes cestu.

Tratě jsem nestavěl

Maroši něco takového rezolutně odmítá. „Já jsem tratě nestavěl, přišli jsme víceméně náhodou. Traily tam musely být několik let. Ano, párkrát jsme tam kopli lopatkou, aby se dalo přejet přes suchý strom přes cestu, ale to bylo vlastně kvůli ochraně přírody, protože se jinak kvůli stromu muselo prudce brzdit a vznikaly by hluboké rýhy. A ani přeseknutí suché větve stromu ležícího přes cestu rozhodně není stavění trailu,“ kroutil hlavou Maroši, který zdůrazňuje, že se sám stavbou legálních tratí ve volném terénu živí a dodržuje přitom všechny zásady ochrany přírody. „Netušil jsem, že jsme v přísně chráněném území,“ podotkl ke své jízdě Českým rájem.

Biker se označuje za obětního beránka. Jiří Klápště se netají tím, že pokuta pro známého jezdce má být exemplárním případem pro ostatní bikery, kteří by si chtěli zkoušet své schopnosti mimo cesty. Černé tratě se ochránci přírody snaží znepřístupnit tím, že na ně pokáceli několik suchých stromů.

Tagy:
pokuta stavba video trať Český ráj fotopast biker Michal Maroši

Hlavní zprávy

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?
Cestování

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem leadera je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

reklama