Třicítky neřekly poslední slovo. Po jasném víkendu s nimi přijdou přeháňky a bouřky

Počasí (16.9.2023 7:10)

Letní počasí stále nekončí, i ve druhé polovině září se teploty mohou ojediněle vyšplhat přes hranici 30 °C, a to v pondělí. Víkendové teploty budou snesitelnější, průměrná maxima se budou pohybovat okolo 25 °C a bude je provázet jasnější obloha. První pracovní den nového týdne však kromě pařáku místy přinese i přeháňky a ojediněle bouřky.

V sobotu bude jasno až polojasno, zpočátku se může ojediněle objevit nízká oblačnost nebo mlhy. Nejvyšší denní teploty se podle Českého hydrometeorologického ústavu mají pohybovat mezi 23 a 27 °C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Symbol katastrofálních záplav v Libyi. Mrtvé do masových hrobů ukládá ve zničeném městě bagr

Obloha bude jasná až polojasná i v noci na neděli a přes den. Nejnižší noční teploty klesnou k 11 °C, při uklidnění větru až k 8 °C. Ráno se opět mohou ojediněle vyskytnout mlhy, později při zvětšené oblačnosti i přeháňky. Denní maxima dosáhnou 28 °C.

pondělí bude podle meteorologů polojasno s ranními ojedinělými mlhami, později má od západu přibývat oblačnosti. Večer se v západní polovině Čech místy objeví přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 25 a 29 °C, v Čechách může být na některých místech až 30 °C.

K TÉMATU: Prudké bouře řádily koncem týdne na Moravě a ve Slezsku. Velká voda ničila sklepy a garáže, silnice zaplavilo bahno

Tagy: