Sedmnáctiletý Brit si vzal život několik dní poté, co po tragédii na staveništi zemřel společně s otcem jeho o rok starší kamarád a spoluhráč rugby. O smutné události informoval deník The Sun.
Tragická smrt Calluma Cunninghama z West Yorkshire přišla jen pár dnů poté, co byl během děsivé nehody na stavbě zraněn jeho dobrý kamarád Clayton Bottomley. Ten následkům vážných zranění podlehl. Mladík se totiž zřítil z externí výtahové plošiny v centru Liverpoolu. Skonal i jeho třiapadesátiletý otec David Bottomley.
Trojnásobná tragédie zasáhla celé město. Blízký kamarád zesnulých Taylor Hardwick založil sbírku pro obě rodiny. „Vždycky měli na tváři úsměv a dokázali to přenést i na ostatní,“ uvedl pro web Leeds Live.
Taylor se teď snaží motivovat lidi k tomu, aby hovořili o svém duševním zdraví a neměli z toho strach. „Chci, aby lidé mluvili a dávali ostatním vědět, jak se cítí,“ uvedl osmnáctiletý mladík. „Všichni se snažíme vypadat dobře a nikdy nemluvíme o svých pocitech. Řada z nás cítí, že za Callumovu smrt můžeme my a že jsme mohli udělat více.“
„Ráno se náš rugbyový klub dověděl, že jsme ztratili jednoho z nás,“ uvedl na začátku června klub, ve kterém Cunningham hrál, na svých sociálních sítích. „Obdrželi jsme srdcervoucí zprávu, že jeden z našich juniorů Callum Cunningham už není mezi námi.“
Nejsem sám
Podle deníku The Sun každých 90 minut spáchá někdo ve Velké Británii sebevraždu. Tento „trend“ v negativním slova smyslu se dotýká všech vrstev společnosti, od lidí bez domova a nezaměstnaných přes inženýry a lékaře až po celebrity a slavné sportovce. Je to rovněž největší zabiják lidí do 35 let, smrtelnější než rakovina nebo autohavárie.
Přesto je tematika sebevražd tabuizována. V Británii ale vzniká kampaň Nejsem sám, jejímž cílem je sdílení praktických rad a odstraňování překážek, kterým lidé čelí, když hovoří o svém duševním stavu.