reklama

Troškovo přání Zemanovi: Zdraví je nejdůležitější. Ostatní se dá koupit nebo ukrást

Prezident republiky má ve svém věku nárok na návštěvu nemocnice. Ve zprávách na CNN Prima NEWS to řekl režisér Zdeněk Troška. Zemanovi na dálku popřál to nejdůležitější – zdraví.

reklama

„Aby se brzy uzdravil, aby se mohl vrátit domů. Zdraví je to nejdůležitější, co máme. Všechno ostatní si můžete koupit nebo ukrást. Když máte nějakou nemoc, nebaví vás v životě nic,“ prohlásil Troška.

Podotkl, že Zeman je člověk jako všichni ostatní. „I prezident, král nebo královna jsou normální lidé, akorát mají tuhle profesi. Někdo si přeje, aby o něm nikdo nic nevěděl, někdo to zase chce hlásat do světa, aby ho lidé litovali. To je každého věc,“ pronesl.

„Mediální hysterie“ okolo prezidentova zdraví ho proto překvapuje. „Všichni se můžou zbláznit, ale už zapomněli, že prezident Václav Havel v nemocnici byl asi jedenáctkrát za celou dobu panování. Podstupoval těžké operace a měl to jen tak tak,“ podotkl Troška s tím, že ani u exprezidenta se vše o jeho zdravotním stavu nevědělo.

Prezident Miloš Zeman je podle něj starý pán, který má na návštěvu nemocnice nárok. „Pokud mu hlava dobře slouží, tak je to v pořádku. Pokud by měl mrtvici, bylo by to otázkou,“ dodal režisér.

Zeman byl v neděli hospitalizová v Ústřední vojenské nemocnici, a to krátce po jednání s premiérem Andrejem Babišem. Ošetřující lékař prezidenta Miroslav Zavoral však uvedl, že diagnózu prozradit nemůže. Státníci včetně předsedy Senátu Miloše Vystrčila požadují více informací. Více se dočtete zde.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama