U Kostariky se zřítilo letadlo s miliardářem
Kostarické úřady v sobotu nalezly trosky letadla, na jehož palubě cestovalo pět lidí z Německa. Mezi pasažéry byl i šéf největší sítě posiloven v Německu McFit Rainer Schaller, píší německá média. Těm to potvrdila i mluvčí společnosti. Později úřady oznámily i nalezení dvou těl, informovala agentura DPA.
Trosky, o kterých se úřady domnívají, že patří hledanému letadlu, se nalezly v moři zhruba 30 kilometrů od břehu. Byly mezi nimi části trupu, sedadla a taška, uvedla televizní stanice Teletica s odvoláním na ministerstvo veřejné bezpečnosti této středoamerické země.
Šéf úřadu pro civilní letectví Fernando Naranjo v sobotu večer uvedl, že záchranáři nalezli dvě těla, z nichž jedno patří zřejmě nezletilé osobě. Podle úřadů bylo na palubě soukromého letadla pět německých občanů včetně dvou dětí. Letoun pilotoval Švýcar.
U Kostariky se zřítilo letadlo s miliardářem Zdroj: CNN Prima NEWS
U Kostariky se zřítilo letadlo s miliardářem Zdroj: CNN Prima NEWS
U Kostariky se zřítilo letadlo s miliardářem Zdroj: CNN Prima NEWS
Letadlo, které mířilo z Mexika do Kostariky, zmizelo z radarů v noci na dnešek. Podle německých médií byl na palubě šéf největší německé sítě posiloven McFit Rainer Schaller a jeho manželka Christiane Schikorská. To potvrdila i mluvčí firmy McFit Jeanine Minatyová.
Ministerstvo bezpečnosti oznámilo, že se komunikace přerušila, když se stroj přes moře přiblížil k letišti ve městě Limón. Úřady pátrání kvůli špatným povětrnostním podmínkám v noci přerušily, v sobotu jej záchranné složky obnovily.
McFit je podle stanice Deutsche Welle největší sítí posiloven v Německu. Působí i v jiných evropských zemích, například v Rakousku, Polsku, Itálii či Španělsku a má zhruba 1,4 milionu členů. Podle německé veřejnoprávní stanice ARD měl Schallerův majetek v roce 2019 hodnotu 250 milionů eur (přes šest miliard korun).
Schaller byl podle Deutsche Welle také majitelem společnosti, která pořádala v roce 2010 v Duisburgu taneční a hudební festival Loveparade, kde při tlačenici zemřelo 21 lidí. Pořadatelská firma čelila kritice, že nedokázala zajistit bezpečný vstup do areálu festivalu. Proces s jejími zaměstnanci byl v roce 2020 zastaven.