CNN Prima News učebna

učebna

Výpis příspěvků ke štítku „učebna“

Děti nemohou ve škole psát při 19 °C. Je to nepřijatelné, rozčílil se Vondrák

22. září 2022 15:54

Vytápět školní učebny na 19 °C je podle hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka nepřípustné. Je toho názoru, že při této teplotě nemohou děti psát a dosahovat tak výkonů, které po nich budou požadovány. Za ideální považuje teplotu 22 °C. Naopak starosta Prahy 9 Tomáš Portlík by si výuku při 19 °C představit dokázal – hlavně, že by děti byly ve škole a nemusely by podstupovat distanční výuku.

Novinky kolem brutálního útoku v texaské škole. Policie vyčkávala i přes prosby o pomoc

27. května 2022 19:12

Vedení texaské policie v pátek po třech dnech sílící kritiky připustilo, že policisté udělali špatné rozhodnutí a příliš dlouho otáleli se zásahem proti střelci na základní škole ve městě Uvalde, který v jedné z učeben zastřelil 19 dětí a dvě učitelky. Téměř 20 policistů stálo více než tři čtvrtě hodiny před dveřmi učebny, v níž se střelec zamknul, a čekali na příchod zásahové jednotky pohraniční stráže. Až poté policisté vnikli dovnitř a pachatele zastřelili. Velitel zásahu se podle šéfa texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Stevena McCrawa domníval, že děti v učebně nejsou v ohrožení.

Plaga: Testování ve školách se může prodloužit. Rouška pro netestované děti stres nebude

23. srpna 2021 08:47

Podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) jsou školy na 1. září dobře připraveny. Děti, které nebudou očkované ani nepodstoupí testování, se pak nemusí bát vyčlenění z kolektivu. „Výuku budou mít ve stejné učebně, jen budou mít nasazené roušky. Stresových situací děti zažívají hodně, ale tohle mezi ty zásadní nepatří,“ uvedl Plaga v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Autoškoly opět vyučují: Kurzy se zdražují a pro žáky platí přísná pravidla

28. dubna 2020 10:50

V pondělí se znovu otevřely autoškoly. Ne všechny ale po šesti týdnech nucené pauzy příležitost využily. Řady majitelů autoškol tvrdí, že je čtvrteční rozhodnutí zaskočilo a ostrý provoz plánují až od příštího týdne. Například ve Zlíně se nám z několika desítek autoškol podařilo najít jen jednu, kde už v pondělí v učebnách zasedli budoucí řidiči.