reklama
CNN Prima News umělec

umělec

Výpis příspěvků ke štítku „umělec“

Spolupracoval s Hapkou, hostoval u Čechomoru. Zemřel legendární valašský zpěvák

Ve věku 66 let v sobotu zemřel zpěvák, herec a výtvarník František Segrado. Smutnou zprávu oznámila režisérka a scenáristka Marta Santovjáková Gerlíková, která s hudebníkem natočila celovečerní rodinný film z Valašska Děda. Segrado byl označován za renesančního člověka, jako textař a zpěvák čtyři desítky let účinkoval v nejrůznějších hudebních skupinách, znám byl také svou účastí v projektech Petra Hapky a Michala Horáčka. Své první sólové album dokončil v téměř 60 letech.

Socha, jakou svět neviděl. Umělec prodal své neexistující dílo za statisíce korun

Lidé na sociálních sítích nechápavě kroutí hlavou nad posledními výtvory italského umělce Salvatore Garaua. Ten na začátku června na aukci prodal svou „neviditelnou“ sochu s názvem Lo Sono (italsky „jsem“) za 15 tisíc euro (380 tisíc korun). Socha podle 67letého umělce existuje, ovšem jen v jeho mysli. Podobnou „sochu“ pak Garau minulý týden vystavil na milánském náměstí Piazza della Scala.

Katastrofa, po nás potopa, píše otevřeným dopisem Babišovi a vládě houslista Šporcl

Houslový virtuos Pavel Šporcl v pondělí v otevřeném dopise premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a členům vlády označil stav kultury v ČR za katastrofální. Rok po vyhlášení prvního nouzového stavu je podle umělce kultura na konci zájmu vlády i prezidenta. Babiš na Twitteru avizoval, že se s houslistou sejde ještě tento týden a podpora umělců je skutečně nedostatečná.

Pokud si kapela nerozumí, projeví se to v písničkách, říká frontman kapely Tata Bojs

Frontman kapely Tata Bojs Milan Cais míní, že on-line koncerty nemají budoucnost. Přesto na neděli 21. února chystá druhý virtuální koncert, který spojí se křtem již desáté desky s názvem „Jedna nula“. Díky němu je kapela v mentálním pohybu a mají bod, ke kterému se mohou upínat. „Skočili jsme do toho rovnýma nohama. Bude to živočišný koncert,“ sliboval v Interview na CNN Prima NEWS Cais.

reklama