CNN Prima News umělec

umělec

Výpis příspěvků ke štítku „umělec“

Známý umělec roky schovával Palachovu medaili, po které šli estébáci. Teď si ji můžete koupit

Od smrti Jana Palacha uplynulo přesně 55 let. A i po tak dlouhé době se dá objevit neznámý příběh, který je spjat s jeho nesmírnou obětí. Přesně tím je osud zapomenuté Palachovy medaile od umělce Jiřího Harcuby, kterou před komunisty po desetiletí schovával sklářský výtvarník Aleš Vašíček. Právě Vašíček teď pro CNN Prima NEWS vypráví, jak to s unikátním artefaktem bylo.

Sebevražda, která šokovala houslisty. Byla sluníčko, truchlí Šporcl po smrti 19leté Veroniky

V pouhých 19 letech zemřela talentovaná houslistka Veronika Jugasová. Smutnou zprávu na sociálních sítích sdílel houslista Pavel Šporcl, další jeho kolegové a dívčini kantoři. Jeden z nich uvedl, že měla 21. listopadu spáchat sebevraždu. „Poznal jsem ji jako nádherné a usměvavé sluníčko, a tak i zůstane v mém srdci,“ truchlí Šporcl. Soustrast nad její náhlou smrtí vyjadřují stovky lidí.

Sabotér a sériový hanobitel, rozzuřil starostu Florencie Čech. Nahý vylezl na tamější sochu

Český umělec a performer Václav Pišvejc půjde ve Florencii před soud za to, že v centru města nahý vylezl na známé renesanční sousoší Héraklés a Kákos, uvedla agentura ANSA. Pišvejc čelí obvinění z obscénních aktů na veřejnosti a poškození památky. Do zahájení procesu 30. listopadu se bude muset hlásit jednou týdně na policii, oznámil jeho advokát Fabio Clauser.

Pomník na zastávce s nedopitým alkoholem. Lidé uctívají zesnulého baskytaristu Jamaronu

Je těžké tomu uvěřit, ale bohužel je to tak. Mysleli jsme si, že se upiješ kolem čtyřicítky a zažiješ, jak budeme společně vyprodávat haly, ale ty jsi odešel už ve svých 25 letech. Tímto srdceryvným vzkazem členové kapely Jamaron informovali své fanoušky a širokou veřejnost ve čtvrtek 7. září o tragické smrti svého člena, baskytaristy Filipa Karlíka. K nehodě, která stála nadaného umělce život, došlo u strašnického krematoria. Na tramvajové zastávce následně vznikl pomník, kam lidé nosí nejen svíčky, ale i nedopité láhve alkoholu, které měl Karlík velmi rád.

Smuteční loučení s Patejdlem: Na poslední cestě ho provázel mohutný potlesk, mluvil i Ráž

Desítky lidí, zejména fanoušci skupiny Elán, se ve středu přišly do baziliky Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově rozloučit se slovenským zpěvákem, klávesistou a textařem Vašem Patejdlem. Spoluzakladatel populární kapely zemřel 19. srpna po krátké a těžké nemoci ve věku 68 let. Mnozí lidé přijeli podle zápisů v kondolenční knize i ze Slovenska. Celou událost si můžete připomenout v on-line reportáži níže.

750 tisíc za hodinové vystoupení? Výmysl, vyvrací nařčení manažerka Marka Ztraceného

Marek by měl spadnout z obláčku. Takový vzkaz poslal oblíbenému českému umělci Marku Ztracenému organizátor soukromé akce, který s ním údajně měl domluvené vystoupení. Podle jeho slov však zpěvákova manažerka Simona Krajczy na poslední chvíli oznámila, že se cena za představení zvýšila, a to trojnásobně. Za hodinové vystoupení měl Ztracený požadovat 750 tisíc. Krajczy však pro CNN Prima NEWS uvedla, že se stížnost nezakládá na pravdě.