únik

Výpis příspěvků ke štítku „únik“

Piráti ostře ke Zdechovskému: Ať předloží důkazy, nebo si jde vykloktat. Odvádí jen pozornost

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) neříká pravdu, má sklon přehánět a snaží se odvést pozornost. Tak hodnotí členové Pirátské strany tvrzení lidoveckého politika z pátečního vysílání pořadu 360°, kde je obvinil z úniku pracovního dokumentu o propočtech DPH. „Zdechovský má jenom dvě možnosti: podložit svá tvrzení důkazy, nebo si jít vykloktat a Pirátům se omluvit. V tomto pořadí,“ řekli oslovení pirátští europoslanci redakci CNN Prima NEWS. Zdechovský na to podotkl, že informace o úniku pracovních propočtů má z důvěryhodného zdroje.

Egypt chtěl Rusku poslat desetitisíce raket. Uniklé tajné dokumenty odhalují „ponížení“ USA

Egypt se chystal pro Ruskou federaci „za zády Západu“ vyrobit 40 tisíc raket, vyplývá to z uniklých tajných dokumentů Spojených států, jež získal deník Washington Post. Podle instrukcí prezidenta Abdala Fattáha Sísího měla jeho země kromě raket poskytnout agresorovi ve válečném konfliktu na Ukrajině také dělostřeleckou munici a střelný prach. Egypt je jedním z nejbližších spojenců Washingtonu na Blízkém východě, pro USA je proto jeho údajná spolupráce s Ruskem ponižující, zhodnotil bezpečnostní analytik Michael Hanna. Americká bezpečnostní rada informaci odmítla potvrdit.

Rusové se zoufale schovávají před drony, ukazují záběry. Není úniku, vzkazují Ukrajinci

Rusové nadále vynakládají až neuvěřitelné úsilí, aby dosáhli postupu na území centrálního Donbasu. To se však neobejde bez obrovských ztrát. Obzvlášť v posledních dnech se na sociálních sítích objevuje mnoho brutálních záběrů z okolí doněckého Bachmutu, kdy ukrajinské drony pomocí bomb masakrují jednoho okupanta za druhým. Podle Kyjeva navíc Rusové u Bachmutu nedosahují větších úspěchů, spíš naopak. Moskva o vojenské situaci na Donbasu de facto mlčí.

První záběry zničeného plynovodu Nord Stream. Způsobila to extrémní síla, říká odborník

Dánské úřady v úterý potvrdily rozsáhlé poškození plynovodů Nord Stream u dánských břehů v Baltském moři a uvedly, že příčinou byly „silné výbuchy“. Švédský deník Expressen zveřejnil první údajné záběry poškozených produktovodů vedoucích z Ruska do Německa. Dohromady čtyři mohutné úniky plynu se na konci září vyskytly v mezinárodních vodách.

Další problém na obzoru, Polsko hlásí únik z ropovodu Družba. Příčiny se vyšetřují

Aktualizováno

Severní větev ropovodu Družba, která přepravuje ropu z Ruska do Německa, je na polském území poškozena. Ropa proudí potrubím dál, rafinerie ve Schwedtu na východě Německa ale zaznamenala sníženou kapacitu dodávek, informovala agentura Reuters. Polský provozovatel ropovodů PERN v úterý večer zjistil únik ropy v potrubí zhruba 70 kilometrů od města Plock ve středním Polsku. Příčiny se vyšetřují, nic ale nenasvědčuje tomu, že šlo o sabotáž. Jižní větev ropovodu, která přivádí ropu i do České republiky, je v pořádku.

Nord Stream poškodily masivní výbuchy, potvrdili seismologové. Krizové štáby řeší únik plynu

Aktualizováno

Švédské a dánské měřicí stanice v pondělí zaznamenaly masivní podmořské výbuchy v místech, kde z plynovodu Nord Stream následně začal unikat plyn. Oznámilo to v úterý švédské seismologické středisko. Kvůli únikům svolaly na dnešek obě severské země krizové štáby, uvedla agentura DPA. Švédští a dánští seismologové později potvrdili, že podvodní otřesy způsobily výbuchy, a nikoli zemětřesení nebo sesuvy.