únik

Výpis příspěvků ke štítku „únik“

Únik chemikálie v pražských Běchovicích. Sedm lidí odvezli záchranáři do nemocnice

12. února 2022 17:15

V pražských Běchovicích v ulici Podnikatelská uniklo v sobotu odpoledne v jednom z objektů v průmyslovém areálu zhruba 100 litrů chlornanu sodného z barelu. Hasiči zasahovali v protichemických oblecích, sedm lidí, kteří se chemikálie nadýchali, ale byli při vědomí, odvezli pražští záchranáři do vinohradské nemocnice. Řekli to mluvčí hasičů a záchranné služby Martin Kavka a Jana Poštová. Chlornan sodný se používá například jako dezinfekční prostředek či chlorové bělidlo.

Sirény vyděsily Třinec. Z tamních železáren unikal plyn, lidé nesměli větrat

24. listopadu 2021 00:06

Hasiči v úterý zasahovali v Třinci na Frýdecko-Místecku kvůli úniku hutního plynu z Třineckých železáren. Jednotky uzavřely okolí, obyvatelé byli varováni sirénami. Podnik lidi nabádal, aby nevětrali. Únik se ale podařilo po několika desítkách minut zastavit a evakuace obyvatel nebyla nutná. Informaci sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Konec světa pro mladé se nekoná. Facebook, Instagram a WhatsApp začaly po výpadku znovu fungovat

5. října 2021 05:07

Sociální sítě Facebook a Instagram a aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp, které v pondělí postihl několikahodinový výpadek, začaly dnes v noci znovu fungovat. Společnost Facebook oznámila po 04:00 SELČ, že její služby jsou znovu přístupné on-line a její zaměstnanci pracují na postupném návratu k běžnému provozu. Firma, pod kterou spadají zmíněné sociální sítě a aplikace, se domnívá, že během výpadku neunikly údaje uživatelů jejích služeb, informovala agentura Reuters.

Satelitní snímky odhalily řádění hurikánu Ida. Na jihu USA bojují s velkým únikem ropy do moře

5. září 2021 06:41

Americké úřady reagují na několik kilometrů dlouhou ropnou skvrnu, kterou zachytily satelitní snímky pobřeží státu Louisiana zasaženého minulý víkend silným hurikánem Ida. Kolik ropy se do moře dostalo, zatím není jasné, americká média ale píší o významném úniku. Pobřežní stráž potvrdila, že na zasaženém místě na jihu USA pracují úklidové týmy.