CNN Prima News upozornění

upozornění

Výpis příspěvků ke štítku „upozornění“

Myslete i na opičí neštovice. Český ústav nabádá lékaře, aby zvážili příznaky vzácné nemoci

20. května 2022 10:43

Lékaři by podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) měli při diagnostice lidí s typickými příznaky zvažovat i opičí neštovice, které se vyskytly ve Španělsku, Portugalsku a Velké Británii. V ČR se zatím žádný potvrzený případ ani podezření neobjevily, řekla mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Mezi první příznaky podle webu SZÚ patří horečka, zimnice, bolesti hlavy nebo svalů, po jednom až třech dnech se objeví typická vyrážka.

Přeočkování třetí dávkou bude pro všechny. Začne 20. září, přijde vám SMS s upozorněním

30. srpna 2021 10:52
Aktualizováno

Třetí dávkou vakcíny proti covidu se budou lidé moci očkovat od 20. září, nejméně osm měsíců po své poslední dávce. Pokračovat v přeočkovávání se bude i příští rok, řekl po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Vláda podle něj vzala na vědomí podmínky, které schválila Rada vlády pro zdravotní rizika.

Překryté značky jako forma protestu. Česko se probudilo do okresů krále Miroslava

29. března 2021 05:22

„Okres krále Miroslava, žít dovoleno!“ Přesně takové značky mohou Češi od pondělního rána míjet při přejezdu mezi okresy. Svobodní tak protestují proti dalšímu prodloužení nouzového stavu, který má trvat až do 11. dubna. Označení začátku a konce okresu proto překryli vlastním nápisem, který připevnili gumičkami.

Falešné vakcíny proti koronaviru mohou ohrozit zdraví i životy, varuje Interpol

2. prosince 2020 12:54

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru SARS-CoV2, varovala své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost může být podle Interpolu v ohrožení nejen kvůli falešným internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě organizace.