CNN Prima News upozornění

upozornění

Výpis příspěvků ke štítku „upozornění“

Fotka, z níž mrazí: 14letý mladík jde na koleje, kde ho vzápětí srazí tramvaj. Střet nepřežil

Děsivé záběry ze čtvrteční nehody v Bratislavě, při níž 14letý chlapec nepřežil střet s tramvají, zveřejnili nyní slovenští policisté na svém facebookovém účtu. Školák měl mít podle svědků na hlavě kapuci a v uších sluchátka. Podle mluvčího tamního dopravního podniku Martina Chlebovce se jedná již o třetí nehodu za poslední dva dny, v níž figuruje chodec a tramvajová souprava, ovšem v tomto případě s tragickým koncem. Řidič dopravního prostředku, jenž se nachází v péči psychologů, je postavený mimo službu. O detailech případu píše web Nový čas.

Myslete i na opičí neštovice. Český ústav nabádá lékaře, aby zvážili příznaky vzácné nemoci

Lékaři by podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) měli při diagnostice lidí s typickými příznaky zvažovat i opičí neštovice, které se vyskytly ve Španělsku, Portugalsku a Velké Británii. V ČR se zatím žádný potvrzený případ ani podezření neobjevily, řekla mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Mezi první příznaky podle webu SZÚ patří horečka, zimnice, bolesti hlavy nebo svalů, po jednom až třech dnech se objeví typická vyrážka.

Přeočkování třetí dávkou bude pro všechny. Začne 20. září, přijde vám SMS s upozorněním

Aktualizováno

Třetí dávkou vakcíny proti covidu se budou lidé moci očkovat od 20. září, nejméně osm měsíců po své poslední dávce. Pokračovat v přeočkovávání se bude i příští rok, řekl po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Vláda podle něj vzala na vědomí podmínky, které schválila Rada vlády pro zdravotní rizika.

Falešné vakcíny proti koronaviru mohou ohrozit zdraví i životy, varuje Interpol

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru SARS-CoV2, varovala své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost může být podle Interpolu v ohrožení nejen kvůli falešným internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě organizace.