CNN Prima News uzavřené hospody

uzavřené hospody

Výpis příspěvků ke štítku „uzavřené hospody“

Dostál: Soud nedonutí vládu nevydávat špatná opatření. Zaplatíme je my všichni

Za neplatná vládní opatření proti koronaviru, která časem zrušil Nejvyšší správní soud, nakonec zaplatí běžní lidé. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl právník a odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Řada lidí totiž kvůli neplatným opatřením musela zavřít své podniky a nyní lze očekávat, že se se státem budou soudit o náhradu škod. Ty ovšem poputují z kapes daňových poplatníků.

Vláda tahala restauratéry za nos, chystáme žaloby na stát, říká člen Chcípl PES

Vláda tahala provozovatele restaurací za nos, chystají se stovky žalob na stát, řekl v pátek novinářům místopředseda hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES Jiří Janeček. Otevřením vnitřních prostor restaurací a dalších stravovacích zařízení od pondělí se podle něj potvrdilo, že podniky byly zavřené protiprávně. Řekl, že žaloby budou podávat jednotliví podnikatelé, hnutí už má pro ně připravené vzory.

Pivovar spjatý s hnutím Chcípl PES posprejoval vandal. Restauratér vypsal odměnu

Budovu a vůz pivovaru Malý Janek v Jincích, které provozuje jeden z představitelů hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES Jiří Janeček, kdosi posprejoval vulgárními a dehonestujícími výroky či kresbami. Sám restauratér redakci CNN Prima NEWS řekl, že akci považuje za útok kvůli jeho politické aktivitě a že cílem pachatele bylo poškodit politické hnutí. Janeček dokonce na sprejera vypsal odměnu.

Hamáček řekl, kdy se budou moci otevřít obchody. Roušky odložíme jako poslední

Roušky a respirátory budeme pravděpodobně nosit ještě dlouho. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj jde totiž o nejefektivnější opatření, a tudíž by se jejich povinné nošení minimálně na určitých místech mělo zrušit až jako poslední. Hamáček rovněž řekl, že například obchody s dětským oblečením by se mohly odhadem otevřít na přelomu dubna a května.