CNN Prima News uzavření hranic

uzavření hranic

Výpis příspěvků ke štítku „uzavření hranic“

Vzpoura na slovenských hranicích. Lidé se bijí s policisty, zátarasy odtahují z cesty

7. července 2021 15:07

Velké drama probíhá v posledních dnech a hodinách na slovenských hraničních přechodech. Poté, co vláda oznámila uzavření menších přechodů, začali lidé protestovat. Na několika přechodech se rozhodli zátarasy sami odtahat a cesty do zahraničí zpřístupnit. Jinde se demonstranti dokonce pouštěli do bitek s policisty. Zapojili se i někteří politici.

Zvrat v případu úmrtí na jihoafrickou mutaci: Vědci udělali chybu, pacient nakažený nebyl

9. března 2021 11:46
Aktualizováno

Slovenská média odhalila, že už na konci února zemřel v zemi pacient s jihoafrickou mutací covidu. Podle prvotních informací šlo o muže z Oravy, který nikam necestoval, přesto se nakazil a po třech dnech v nemocnici zemřel. Web Aktuality.sk však později přišel s informací, že vědci učinili chybu a muž se mutací nenakazil.

Sněhulák jako symbol přátelství. Na česko-německých hranicích jich postavili desítky

20. února 2021 16:11

Na české a německé straně hranice stavěli lidé po celý týden sněhuláky jako znak stesku po bližních. Iniciativa Soboty pro sousedství tak vyjadřuje nejen strádání, kterým lidé trpí kvůli zavřeným hranicím, ale také obavu ze stigmatizace přeshraničních vztahů. Novinářům to řekl ústecký germanista Jan Kvapil, který s rodinou v sobotu v Petrovicích na Ústecku sněhuláka také postavil.

Zavřete hranice pro české zdravotníky. Ať pracují tady, vyzývají vládu rebelové

14. února 2021 12:51

Iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, dnes vyzvala vládu, aby uzavřela hranice s Německem i pro německé občany. Zároveň míní, že by se měly hranice uzavřít také pro české zdravotníky, kteří v Německu pracují. Následně by tento personál mohl nastoupit v českých a moravských nemocnicích, informoval v neděli Jiří Janeček. Německo od půlnoci obnovilo stálé hraniční kontroly na pomezí s Českou republikou. Důvodem je špatná epidemická situace v ČR, kterou Německo nově považuje za oblast s vysokým výskytem koronavirových mutací.

Apokalyptický projev Blatného: Příbuzní přijdou o život, zavřou se hranice a sestry to neunesou

11. února 2021 15:43

Vláda se ve Sněmovně urputně snaží na poslední chvíli přemluvit opozici, aby podpořila prodloužení nouzového stavu. S téměř apokalyptickým projevem vystoupil ministr zdravotnictví Jan Blatný a řekl, že pokud k prodloužení nedojde, budou uzavřené hranice, lidé začnou více umírat, zhroutí se nemocnice i jejich zaměstnanci.

Prymula: PES nedává logiku. Největší hrozbou jsou koronavirové mutace

28. ledna 2021 22:25

Systém PES nedává logiku a aktuálně vůbec nefunguje. Ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten dále řekl, že nyní jsou pro nás největší hrozbou koronavirové mutace. Kromě Prymuly byli dalšími hosty speciálu prezident České lékařské komory Milan Kubek, anesteziolog Martin Balík a stomatolog Radek Mounajjed.

Rozzlobené cestovky: Uzavření maďarských hranic se dotkne tisíců českých turistů

29. srpna 2020 14:55
Aktualizováno

Uzavření hranic, které ohlásilo od 1. září Maďarsko, se dotkne tisíců českých turistů. Podzimní měsíce totiž představují vrchol turistické sezony, kdy do Maďarska směřuje vůbec nejvyšší počet českých turistů. Případné uzavření hranic navíc může také opětovně postihnout turisty, kteří plánovali pobyt v Maďarsku na jaře a přeložili jej na podzim. V tiskové zprávě to uvedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Podle ní postoje maďarské vlády k případnému uzavření hranic nebyly předem avizovány a stávající situaci považuje za šokující.

Neposlušný Trump roušku při návštěvě továrny odložil a řekl: Zemi už neuzavřu!

22. května 2020 08:12

Americký prezident Donald Trump připustil možnost druhé vlny pandemie koronaviru, která může USA zasáhnout ještě letos. Vyloučil však, že by při ní uzavřel zemi. Trump to řekl během návštěvy továrny Fordu v Michiganu, kde zaměstnancům děkoval za výrobu tisíců plicních ventilátorů. Nařízení o nošení roušek nebral vážně a před vystoupením s novináři si ji sundal se slovy: „Neudělám vám potěšení, abyste (moji roušku) viděli.“

Sympatie veřejnosti mění drobnosti jako Hamáčkův svetr, říká PR manažerka Králová

21. května 2020 21:58

Je krize příležitostí pro politiky, jak si nahrát plusové body u voličů? Jak koronavirovou krizi zvládli čeští politici? Hosty čtvrtečního pořadu Silný hlas Markéty Fialové byli PR manažerka a zakladatelka Institutu politického marketingu Alžběta Králová a politolog Ondřej Slačálek, pedagog Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Vláda otevřela hranice, Češi ale nemají kam vycestovat

25. dubna 2020 19:50

Pokud se rozhodnete vyrazit za hranice, můžete. Kvůli rozhodnutí soudu a také kvůli tomu, že vláda dosud nezpřísnila své nařízení, vám ve vycestování nikdo bránit nebude. Musíte se ale řídit zákony a nařízeními, která platí u našich sousedů. Připravili jsme si pro vás přehledná pravidla pro cesty do blízké ciziny. Situaci na samotných hranicích sledovali naši reportéři.