reklama

V Česku chybí až 200 tisíc dárců krve. Projekt vězeňské služby to chce změnit

Celkem 22 litrů krve darovali zaměstnanci vězeňské služby 4. listopadu v ostravské fakultní nemocnici. Akce se zúčastnilo čtyřicet lidí z věznic z Ostravy, Opavy, Heřmanic a Karviné. Nešlo přitom o jednorázový počin, postupně by měli darovat krev pracovníci 33 věznic po celé republice. Vězeňská služba tím chce pomoci řešit nedostatek krve v nemocnicích po celé republice.

reklama

Odběr krve v Ostravě je součástí projektu vězeňské služby, který začal letos v říjnu v Praze a který si klade za cíl přilákat prvodárce. Proto se do něj kromě pravidelných dárců se zapojili i ti, kteří přišli darovat krev poprvé.

Vězeňská služba chce upozornit veřejnost také na to, že je v nemocnicích nedostatek krve. Aktuálně totiž v České republice chybí až 200 tisíc dárců krve. „Chceme pomoci právě v této oblasti a jsem přesvědčen, že naše podpora pomůže k záchraně zdraví i životů lidí, kteří budou potřebovat krev,“ řekl generální ředitel Vězeňské služby České republiky Petr Dohnal.

Akce potrvají až do prosince

V průběhu listopadu a prosince by se pak do akce mělo zapojit 33 věznice. Celkem se do projektu přihlásilo téměř 400 zaměstnanců. „Jsme bezpečnostní sbor, ve kterém pracuje mnoho zdravých a fyzicky zdatných lidí. Proto jsme se rozhodli, ke společnému darování krve,“ uvedl ředitel Dohnal.

Hromadné darování krve s vězeňskou službou bude pokračovat i během listopadu a prosince. Akce proběhne také v Plzni, Hradci Králové, Liberci či Brně.

Další hlavní zprávy

Politika

Nebudou peníze na sociální služby, skončí slevy na jízdné, varuje ČSSD

Nebudou peníze na sociální služby, skončí slevy na jízdné, varuje ČSSD

  • Aktualizováno

Představitelé ČSSD na tiskové konferenci zkritizovali daňové změny, které ve Sněmovně prosadil jejich koaliční partner ANO společně s ODS. Podle sociálních demokratů může v důsledku dojít ke zrušení slev na jízdné pro důchodce a studenty. Mohou podle nich chybět také peníze v sociálních službách či v kultuře a vědě.

reklama
Grosjean přežil ve formuli 1 vlastní smrt. Díky čemu odešel z nehody v Bahrajnu po svých?
Moderna tvrdí, že zvrátí vývoj pandemie. Její vakcína má prý 94procentní účinnost
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Na střední školy lze jít bez zkoušek. Termín maturit se kvůli koronaviru může posouvat
Babiš se Schillerovou budou muset opět do sídla KSČM orodovat za podporu rozpočtu
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama