reklama

V Česku chybí až 200 tisíc dárců krve. Projekt vězeňské služby to chce změnit

Celkem 22 litrů krve darovali zaměstnanci vězeňské služby 4. listopadu v ostravské fakultní nemocnici. Akce se zúčastnilo čtyřicet lidí z věznic z Ostravy, Opavy, Heřmanic a Karviné. Nešlo přitom o jednorázový počin, postupně by měli darovat krev pracovníci 33 věznic po celé republice. Vězeňská služba tím chce pomoci řešit nedostatek krve v nemocnicích po celé republice.

reklama

Odběr krve v Ostravě je součástí projektu vězeňské služby, který začal letos v říjnu v Praze a který si klade za cíl přilákat prvodárce. Proto se do něj kromě pravidelných dárců se zapojili i ti, kteří přišli darovat krev poprvé.

Vězeňská služba chce upozornit veřejnost také na to, že je v nemocnicích nedostatek krve. Aktuálně totiž v České republice chybí až 200 tisíc dárců krve. „Chceme pomoci právě v této oblasti a jsem přesvědčen, že naše podpora pomůže k záchraně zdraví i životů lidí, kteří budou potřebovat krev,“ řekl generální ředitel Vězeňské služby České republiky Petr Dohnal.

Akce potrvají až do prosince

V průběhu listopadu a prosince by se pak do akce mělo zapojit 33 věznice. Celkem se do projektu přihlásilo téměř 400 zaměstnanců. „Jsme bezpečnostní sbor, ve kterém pracuje mnoho zdravých a fyzicky zdatných lidí. Proto jsme se rozhodli, ke společnému darování krve,“ uvedl ředitel Dohnal.

Hromadné darování krve s vězeňskou službou bude pokračovat i během listopadu a prosince. Akce proběhne také v Plzni, Hradci Králové, Liberci či Brně.

Další hlavní zprávy

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Krize v letectví trvá: Ruzyně odbavila o 90 % méně cestujících. Obnoví se další spoje
Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama