CNN Prima News krevní plazma

krevní plazma

Výpis příspěvků ke štítku „krevní plazma“

Velká naděje v boji s covidem? Lékaři z Brna podávají lék, který má vysokou úspěšnost

5. března 2021 19:56

Fakultní nemocnice Brno ohlásila velký úspěch v souvislosti s lékem na nemoc COVID-19. Kombinací remdesiviru a rekonvalescentní plazmy léčila 28 onkologických pacientů. Nikdo z nich nezemřel na koronavirus, část se z něj vyléčila a část se ještě léčí. Informaci potvrdil přednosta interní hematologické a onkologické kliniky Jiří Mayer.

Gayové mohou darovat plazmu jen v celibátu. Materiálu pro lidi s covidem je ale dostatek

30. prosince 2020 20:59

Na rozdíl od Velké Británie nebo Brazílie se v Česku zatím nebude rušit zákaz darování krevní plazmy pro muže, kteří měli před odběrem sex s partnerem stejného pohlaví. Redakci CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Výzva resortu, aby lidé, kteří již prodělali nákazu koronavirem, krevní plazmu darovali, ale stále trvá, i když materiálu pro případné pacienty je v současnosti dostatek.

V Česku chybí až 200 tisíc dárců krve. Projekt vězeňské služby to chce změnit

4. listopadu 2020 15:03
Aktualizováno

Celkem 22 litrů krve darovali zaměstnanci vězeňské služby 4. listopadu v ostravské fakultní nemocnici. Akce se zúčastnilo čtyřicet lidí z věznic z Ostravy, Opavy, Heřmanic a Karviné. Nešlo přitom o jednorázový počin, postupně by měli darovat krev pracovníci 33 věznic po celé republice. Vězeňská služba tím chce pomoci řešit nedostatek krve v nemocnicích po celé republice.

Moderátor Petr Vágner se nakazil koronavirem. Během nemoci zhubl deset kilo

27. října 2020 22:21

Ještě před několika dny hledal přes sociální sítě způsob, jak přimět co nejvíce lidí kolem sebe k darování krve a krevní plazmy, která může pomoci lidem postiženým covidem. V té době herec a moderátor Petr Vágner ještě netušil, že bude takovou pomoc sám potřebovat. I když to tak podle prvních výsledků nevypadalo, Vágner se nakazil také.

Bouček po vyléčení z covidu daroval krevní plazmu. Podívejte se, jak proces probíhá

26. října 2020 10:52

Moderátor Libor Bouček se rozhodl po vyléčení z covidu darovat krevní plazmu. Ta podle odborníků pomáhá při léčbě nakažených touto nemocí. Ministerstvo zdravotnictví proto hledá lidi, kteří nemoc prodělali, a vyzývá je, aby přišli plazmu darovat. Přednostně jsou vhodní muži a ženy, kteří v minulosti nedostali transfuzi. U žen je navíc pro odběr lepší, pokud ještě nebyly těhotné. Jak proces probíhá, jsme sledovali přímo s Boučkem.

Krevní plazmy od uzdravených z COVID-19 je nedostatek. Pomáhá léčit těžký průběh nemoci

22. října 2020 23:21

Důležitou roli při léčbě pacientů s onemocněním COVID-19 hraje i krevní plazma od pacientů, kteří už nemoc prodělali. O takzvanou rekonvalescentní plazmu mají nemocnice velký zájem. Je jí ale nedostatek. Čím je dána její účinnost, jaká kritéria musí splňovat dárce a jak odběr probíhá? V pořadu Nový den odpovídala ředitelka jednoho z odběrových center Lucie Danko.

Krevní plazma vyléčených z koronaviru jako lék? Pomáhá, říká ředitel nemocnice Arenberger

11. října 2020 21:56

Vyléčení z nemoci COVID-19 mohou být užiteční v další pomoci. Lékaři je vybízejí, aby darovali krevní plazmu, a to kvůli užitečným protilátkám, které mohou pomoci akutně nemocným. Transfúze funguje ideálně v kombinaci s další léčbou. V pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS o tom mluvil Petr Arenberger, ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, kde krevní plazmu od vyléčených odebírají.