reklama

Očkování v domovech seniorů odstartuje Praha v pondělí, pomůže Červený kříž

V Praze v pondělí odstartuje očkování proti koronaviru v domovech pro seniory. Mobilní tým začne práci v Domově u Agáty v pražských Řeporyjích, potvrdilo CNN Prima NEWS vedení zařízení. Hlavní město si očkování pro seniory a personál domovů zařizuje po své vlastní ose.

reklama

Jednou z klientek domova je i paní Jarmila, která bude v pondělí očkována. Rozhovor s ní jsme museli kvůli zákazu vstupu do domova vést skrze skleněnou stěnu.

„Má rodina mi očkování naprosto schvaluje. Syn i snacha COVID-19 prodělali a vědí, jak je to těžké. Myslím si, že je to jediný způsob, jak s koronavirem bojovat. Je to podle mě velmi důležité,“ uvedla paní Jarmila. Věří, že očkování je jediná cesta, jak se vrátit k normálnímu životu.

„Velice se těším, i když si myslím, že to bude ještě dlouho trvat, než se vrátíme k normálnímu životu. Ale je to jediný způsob boje s koronavirem,“ dodala. Mobilní tým bude v budově v pražských Řeporyjích očkovat celkem 53 lidí. Jde jak o seniory, tak personál.

Do konce týdne by měli být naočkování všichni, kteří o to stojí

„Tím, že jsme si požádali o mobilní tým, protože jsme sociální zařízení a nemáme žádné nástroje na očkování, tak nám vyhověli a budeme úplně první, které bude mobilní tým očkovat,“ vysvětlila spolumajitelka Domu u Agáty Ilona Kněžínková.

K tématu

Dům u Agáty očkování řešil s pražským magistrátem. S očkovací akcí měli velké papírování. „Nejdřív se bude očkovat personál ve službě, aby poté mohli pomáhat klientům, poté další personál. A klienti budou očkováni ve svých pokojích, aby byli v klidu,“ dodala Kněžínková.

Očkování v domovech seniorů si zařizuje Praha sama a nečeká na možnost, až se senioři budou moci od 15. ledna registrovat. „Do konce příštího týdne chceme mít v domovech očkované všechny klienty a pracovníky, kteří budou mít zájem a kterým to umožní jejich zdravotní stav,“ uvedla radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Magistrátu hlavního města Prahy Milena Johnová (Praha sobě).

Vozidlo Českého červeného kříže převážející očkovací tým, vakcíny i potřebný zdravotnický materiál navštíví všechna pobytová zařízení, která nemají možnost očkovat s využitím vlastního praktického lékaře a sester.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama