reklama

V první polovině týdne teploty přesáhnou 20 °C. V pátek se ale výrazně ochladí

Začátek nového týdne bude velmi teplý. V pondělí mohou teploty atakovat až 19 °C, v úterý a ve středu dokonce přesáhnou 20 °C. Ve čtvrtek večer má však počasí v ČR ovlivnit studená fronta a od pátku předpovídá Český hydrometeorologický úřad výrazné ochlazení. Čekají nás tak velké teplotní výkyvy.

reklama

Počasí v České republice v pondělí ovlivňuje jižní konec teplé fronty postupující přes Polsko k východu, který přináší oblačnost. Jsou ale místa, zejména na západě a jihozápadě našeho území, kde je polojasno či skoro jasno.

➡️🌡Tento týden nás čekají pořádné teplotní výkyvy. Zatímco v úterý a ve středu vystoupí teploty na 18 až 23 °C, což...

Posted by Český hydrometeorologický ústav on Sunday, March 28, 2021

Oblačno až zataženo má být v průběhu celého dne a na severu a severovýchodě postupně místy, jinde ojediněle, slabý déšť. Srážky se dopoledne vyskytují jen na severu Pardubického kraje. V Čechách bude odpoledne oblačnost od západu ubývat.

Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 11 až 16 °C, při déletrvajícím slunečním svitu dokonce až na 19 °C, v tisíci metrech na horách bude kolem 6 °C, na Šumavě a Krušných horách kolem 11 °C. Vítr má být mírný jihozápadní až západní o rychlosti 2 až 6 m/s a večer má slábnout.

Úterý a středa budou teplé a slunečné

V noci na úterý předpovídají meteorologové polojasno až jasno. Na Moravě a ve Slezsku, postupně jen na východě území, bude oblačno až zataženo a zpočátku místy slabý déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, při malé oblačnosti až na 0 °C.

Předpověď počasí na začátek týdne
Předpověď počasí na začátek týdne
Zdroj: CNN Prima NEWS

Jasno až polojasno bude i v úterý přes den. Na východě území má být podle meteorologů oblačno až zataženo a během odpoledne a večera od západu čekají ubývání oblačnosti. Úterý stejně jako středa mají být teplé a slunečné. Nejvyšší úterní teploty se vyšplhají na 18 až 22 °C, středeční dokonce na 19 až 23 °C.

Nejvyšší úterní teploty vyšplhají na 18 až 22 C, středeční dokonce na 19 až 23 C.
Nejvyšší úterní teploty vyšplhají na 18 až 22 C, středeční dokonce na 19 až 23 C.
Zdroj: Pixabay

I ve čtvrtek bude ještě teplo 15 až 20 °C, ale ve večerních hodinách by měla počasí u nás od severu ovlivňovat studená fronta, která se na počasí projeví v následujícím období. Od pátku tak můžeme očekávat výrazné ochlazení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Umožněte úřední maturity, uložili poslanci Plagovi. Ministr školství to odmítá

Umožněte úřední maturity, uložili poslanci Plagovi. Ministr školství to odmítá

  • Aktualizováno

Sněmovna uložila ministru školství Robertu Plagovi (za ANO), aby do 28. dubna připravil nařízení, kterým umožní středoškolákům letos získat úřední maturitu. Prosadili to dnes v dolní komoře poslanci ANO a ČSSD. Podle nich by kvůli odkladům obnovení prezenční výuky studenti v krajním případě měli mít možnost získat maturitní známky bez zkoušek podle průměru za studium.

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření
Arenberger: Na rodinná setkání se omezení nevztahuje. Kontrolovat je můžeme těžko
Hrozí Česku arbitráže kvůli regulaci hazardu? Soudní dvůr EU přijal důležité rozhodnutí
reklama
reklama
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?

Reportáž

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama