reklama

V restauraci měl zastřelit svou ženu, teď stojí před soudem. Činu prý lituje

Před soudem v Hradci Králové poprvé stanul bývalý novinář, který měl loni v létě zastřelit svoji manželku přímo v jedné z restaurací v Rychnově nad Kněžnou. Poté ho zadržela policie. Motivem prý byla hádka kvůli rozvodu. Padesátiletému muži hrozí až 18 let vězení. Ke svému činu se přiznal a litoval ho.

reklama

Muž u soudu uvedl, že žena byla jeho životní láskou a nedokázal si představit další život bez rodiny. Těžce nesl, že se s ním manželka chtěla rozvést. Loni, 11. července v podvečer, ozbrojení policisté obklíčili restauraci U Zvonu na rychnovském náměstí. Uvnitř byl střelec, který přišel údajně sám barmanovi stroze oznámit, že chvíli před tím zastřelil svoji manželku. Potom se znovu posadil a čekal na místě. Postřelené ženě tehdy záchranáři nedokázali pomoci.

Z vraždy obžalovaný bývalý regionální novinář Miloslav D. nyní vysvětluje vše před soudem. Ve své obsáhlé výpovědi sdělil, že se ženou žil 23 let a popsal manželské spory, které postupně narůstaly. „Tomu, co se stalo, předcházely asi dva roky života, kdy jsme prožívali starosti, problémy, ale i lásku, hádky, usmiřování, to přešlo ve vzájemnou ignoraci. Každý měl svoji hrdost, prostě jsme pod tím tlakem nebyli schopni logicky uvažovat,“ řekl soudu.

Do restaurace muž přišel ozbrojený – s nabitou pistolí ve sportovní tašce. „Setkal jsem se s psycholožkou, ta mi řekla, že rozvodu, který jedna strana chce, nejde zabránit. Advokátovi jsem řekl, že žena s dětmi odešla, on mi víceméně řekl, že je lepší se dohodnout. Nevím, proč jsem si vzal s sebou na setkání svoji legálně drženou zbraň. Já tím chtěl zdůraznit, že když mi vezme i syna, tak se sám zastřelím,“ vypověděl obžalovaný. Ze samotné hádky si toho prý moc nepamatuje.

Podle svých slov byl v těžké depresi, potom sáhl pro pistoli do tašky, zásobník byl plný. „Musel jsem se asi postavit. Když jsem stál, tak si pamatuji jen křik, řinčení, pád rozbitého skla, ránu, výstřel, pak absolutní ticho. Viděl jsem, jak držím tu zbraň. Nevěděl jsem, co se děje. Je to neodpustitelné, neomluvitelné. Děti přišly o maminku, rodiče o dceru, bratr o sestru. Strašně toho lituji kvůli dětem, protože jsem je připravil o to, co jsem chtěl. Rád bych se omluvil,“ pokračoval střelec před soudem.

Manželku měl zastřelit v zadní části restaurace u stolu. Padla jen jedna rána. „Ten zásah byl na horní části čela, tedy pokud pachatel stál, byla hlava oběti níž, než on měl ruku samozřejmě, takže mohla sedět, být v nějakém pohybu, klečet,“ upřesnil státní zástupce Milan Vacek. Muž svou vinu od počátku nepopíral. Za vraždu manželky mu hrozí 10 až 18 let vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají
Velká Británie

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat
360°

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Žádná civilizace nevydrží věčně. Italská Aquileia podává svědectví o zániku té antické

Temné mračno divokého kmene zažehovalo oheň požárů, všude padala setba smrti. Tak český kunsthistorik Jaromír Neumann vylíčil zničení antické Aquileie kmeny Hunů v roce 452. Třistatisícové město, druhé největší po starověkém Římu, od té doby živoří a nyní má jen tři tisíce obyvatel. Většina antických rozvalin zůstává zatím v hlíně, což je i důvod, proč Aquileiu chrání UNESCO.

Z tropické bouře Sam se stal hurikán. Odborníci varují, že bude nadále sílit

Tropická bouře Sam v pátek postupně zesílila na hurikán druhé kategorie na pětistupňové škále. Oznámilo to americké Národní středisko pro hurikány (NHC), které předpokládá, že o víkendu živel dále posílí. Sam se v sobotu nad ránem nacházel necelé dva tisíce kilometrů jihovýchodně od Závětrných ostrovů v Karibiku. Provázejí ho větry o rychlosti kolem 155 kilometrů za hodinu.

Mami, nechci umřít. Dvacetiletá učitelka mateřské školy prohrála boj s covidem

Mami, já nechci umřít. Tak zněla poslední slova dvacetileté Cleo Shepherdové, která řekla své matce krátce předtím, než ji lékaři uvedli do umělého spánku. Dívka měla těžký průběh covidu. Nejdříve jí selhaly ledviny, později srdce. Z kómatu se už Shepherdová bohužel neprobudila. Její blízcí založili veřejnou sbírku. Vybrané peníze poslouží na pohřeb mladé ženy.

reklama

Domácí zpravodajství

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama