reklama

V restauraci měl zastřelit svou ženu, teď stojí před soudem. Činu prý lituje

Před soudem v Hradci Králové poprvé stanul bývalý novinář, který měl loni v létě zastřelit svoji manželku přímo v jedné z restaurací v Rychnově nad Kněžnou. Poté ho zadržela policie. Motivem prý byla hádka kvůli rozvodu. Padesátiletému muži hrozí až 18 let vězení. Ke svému činu se přiznal a litoval ho.

reklama

Muž u soudu uvedl, že žena byla jeho životní láskou a nedokázal si představit další život bez rodiny. Těžce nesl, že se s ním manželka chtěla rozvést. Loni, 11. července v podvečer, ozbrojení policisté obklíčili restauraci U Zvonu na rychnovském náměstí. Uvnitř byl střelec, který přišel údajně sám barmanovi stroze oznámit, že chvíli před tím zastřelil svoji manželku. Potom se znovu posadil a čekal na místě. Postřelené ženě tehdy záchranáři nedokázali pomoci.

Z vraždy obžalovaný bývalý regionální novinář Miloslav D. nyní vysvětluje vše před soudem. Ve své obsáhlé výpovědi sdělil, že se ženou žil 23 let a popsal manželské spory, které postupně narůstaly. „Tomu, co se stalo, předcházely asi dva roky života, kdy jsme prožívali starosti, problémy, ale i lásku, hádky, usmiřování, to přešlo ve vzájemnou ignoraci. Každý měl svoji hrdost, prostě jsme pod tím tlakem nebyli schopni logicky uvažovat,“ řekl soudu.

Krajský soud v Hradci Králové začal projednávat případ vraždy ženy, kterou loni v červenci zastřelil v restauraci v Rychnově nad Kněžnou její manžel. Více informací pro vás sledujeme.

Posted by Zpravodajství FTV Prima on Monday, May 18, 2020

Do restaurace muž přišel ozbrojený – s nabitou pistolí ve sportovní tašce. „Setkal jsem se s psycholožkou, ta mi řekla, že rozvodu, který jedna strana chce, nejde zabránit. Advokátovi jsem řekl, že žena s dětmi odešla, on mi víceméně řekl, že je lepší se dohodnout. Nevím, proč jsem si vzal s sebou na setkání svoji legálně drženou zbraň. Já tím chtěl zdůraznit, že když mi vezme i syna, tak se sám zastřelím,“ vypověděl obžalovaný. Ze samotné hádky si toho prý moc nepamatuje.

Podle svých slov byl v těžké depresi, potom sáhl pro pistoli do tašky, zásobník byl plný. „Musel jsem se asi postavit. Když jsem stál, tak si pamatuji jen křik, řinčení, pád rozbitého skla, ránu, výstřel, pak absolutní ticho. Viděl jsem, jak držím tu zbraň. Nevěděl jsem, co se děje. Je to neodpustitelné, neomluvitelné. Děti přišly o maminku, rodiče o dceru, bratr o sestru. Strašně toho lituji kvůli dětem, protože jsem je připravil o to, co jsem chtěl. Rád bych se omluvil,“ pokračoval střelec před soudem.

Manželku měl zastřelit v zadní části restaurace u stolu. Padla jen jedna rána. „Ten zásah byl na horní části čela, tedy pokud pachatel stál, byla hlava oběti níž, než on měl ruku samozřejmě, takže mohla sedět, být v nějakém pohybu, klečet,“ upřesnil státní zástupce Milan Vacek. Muž svou vinu od počátku nepopíral. Za vraždu manželky mu hrozí 10 až 18 let vězení.

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů

S rozporuplnými pocity komentují nizozemská média fakt, že Česko bude soupeřem „Oranjes“ v osmifinále fotbalového mistrovství Evropy. Úlevu nad tím, že se Nizozemci o vlásek vyhnuli úřadujícím šampionům z Portugalska, střídá varování před nepříjemnými Čechy. Média připomínají, že český tým dokázal v nedávné době Nizozemce v důležitých zápasech několikrát porazit, a k opatrnosti nabádá i reprezentační kouč Frank de Boer.

Volby 2021

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Volby by nyní vyhrálo hnutí ANO s 24,5 procenta hlasů. Piráti a STAN by měli 22,5 procenta, koalice Spolu zase 19,5 procenta. Do Sněmovny by podle CVVM dostaly také SPD, KSČM a ČSSD. Veškeré průzkumy z předchozích týdnů přitom favorizovaly koalici Pirátů a STAN. Jednotlivé průzkumy používají různé metodiky, proto je nelze navzájem příliš srovnávat. Vedení hnutí ANO přesto působí jako překvapení.

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli
Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení
Nebe, mrak 9. Dojatý pošťák našel dívku, která napsala dopis zesnulému otci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Další články
reklama
reklama