V třinecké nemocnici se střílelo. Dovnitř se dobývali dva opilí muži, policie je zadržela

V třinecké nemocnici se v úterý nad ránem střílelo. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Podle informací CNN Prima NEWS se ve čtyři hodiny domáhali vstupu do areálu dva muži pod vlivem alkoholu a následně jeden z nich údajně vystřelil na budovu vrátnice. Policie podezírá zadržené muže z vydírání. Ve vězení mohou strávit až 8 let. Jeden z nich měl samonabíjecí pušku.

„V tuto chvíli probíhají procesní úkony, zadržení jsou v podnapilém stavu a budeme s nimi pracovat jakmile to okolnosti dovolí. K výstřelu došlo po slovním a fyzickém konfliktu mezi ostrahou objektu a jedním ze zadržených mužů,“ uvedli policisté krátce po 9. hodině ráno. Policie podezírá zadržené muže z vydírání. Ve vězení mohou strávit až 8 let.

Na místo vyjela také zásahová jednotka, když ale dorazila, muži už byli zpacifikováni. Jakou zbraň měli, zatím není jasné.  Incident podle mluvčí policie Moravskoslezského kraje Pavly Jirouškové vyvolal slovní konflikt mezi ostrahou zdravotnického zařízení a jedním ze zadržených mužů.

„Pro lidi z regionu jsou podobné incidenty velmi citlivou věcí. Vzpomeňme na střelbu v ostravské fakultní nemocnici v roce 2019. Tehdy zemřelo sedm lidí,“ podotkla z Třince reportérka CNN Prima NEWS Markéta Schenková.

Tagy: