reklama
CNN Prima News Václav Hořejší

Václav Hořejší

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Hořejší“

Kontroly covid pasů fungují. Francie během léta zvýšila proočkovanost o 20 procent

21. října 2021 09:16

Zavedení přísných kontrol covid pasů – jak očkování, tak testů – se zatím ukazuje jako nejúčinnější cesta k proočkování co největší části populace. Jako příklad lze uvést Francii, která neočkovaným velmi znepříjemnila život od poloviny července a přes masové protesty donutila od té doby přibližně 20 procent všech Francouzů k vakcinaci. Aktuálně tak má Francie naočkovaných 75 % obyvatel a řadí se k zemím, které mohou rozvolňovat. Vydá se Česko stejnou cestou?

Do konce roku zemřou na covid dva tisíce lidí, varuje Hořejší. Hostomský by rozvolňoval

20. října 2021 12:43

Šíření covidu v Česku neustále zrychluje. V úterý přibylo 3 246 případů, podle imunologa Václava Hořejšího a biochemika Zdeňka Hostomského je ale potřeba sledovat zejména počty hospitalizovaných a zemřelých. Hostomský ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že nakažlivější variantě delta se stejně neubráníme. Hořejší očekává, že do konce roku zemřou na covid ještě dva tisíce lidí.

Na pivo jen s očkováním? Odborníci se přou, zda zavést drastičtější opatření

19. října 2021 05:27

Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je možné, že vláda zpřísní opatření, pokud se pandemická situace zhorší. Do restaurací, klubů a dalších zařízení by například mohli jen očkovaní nebo ti, kteří už koronavirus prodělali. Imunolog Václav Hořejší návrhu tleská, podle dalších odborníků by ale byl protiprávní a šlo by o další šikanu.

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

18. října 2021 05:29

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Hořejší vítá zpřísnění opatření. Vláda možná neobjednala testy do škol záměrně, říká

15. října 2021 16:11

Zkrácení platnosti PCR a antigenních testů je dobré rozhodnutí, díky kterému se sníží možnost nákazy. Podle imunologa Václava Hořejšího to ale především vyvolá tlak na očkování, což vítá. Naopak testovat žáky ve školách jako smysluplné nevnímá. I proto možná ministerstvo nezajistilo zásobu testů, uvedl ve Zprávách CNN Prima NEWS.

Ani dvě dávky hospitalizaci nezabrání. Třetinu lidí s covidem na JIP tvoří plně očkovaní

14. října 2021 08:53

Pandemie nadále nabírá na síle. V úterý znovu přibylo více než tisíc nakažených, zvýšil se navíc i počet hospitalizovaných. Podle dat ministerstva zdravotnictví necelou třetinu z 388 pacientů tvoří plně očkovaní. Ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče (JIP) k 12. říjnu bylo 98 osob. Z nich 29 bylo plně očkováno. Imunolog Václav Hořejší však podotýká, že se nejedná o nic nečekaného.

Češi jsou v pandemii premianti, přijde k nám maximálně vlnka, říká biochemik Hostomský

5. října 2021 23:45

Čísla pozitivně testovaných dále rostou. Za pondělí přibylo 804 nakažených a číslo R je na hodnotě 1,31. Biochemik Zdeněk Hostomský však nevidí důvod k panice a říká, že Česku žádná vlna pandemie nehrozí, maximálně „vlnka“. Expert pro CNN Prima NEWS také řekl, že Češi jsou v Evropě v počtu nakažených za premianty. Zdůvodnil to však tím, že si nákazou za poslední rok prošlo velké množství lidí.

reklama