CNN Prima News Václav Hořejší

Václav Hořejší

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Hořejší“

Pronásledovali Kubka. Policie obvinila tři muže z výtržnictví, včetně dezinformátora Tušla

9. února 2022 17:02

Policie obvinila z výtržnictví další dva muže, kteří se podle ní podíleli na urážkách a dehonestování prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. U Patrika Tušla, který je stíhán za nebezpečné pronásledování Kubka, kriminalisté rozšířili obvinění také o trestný čin výtržnictví. Informaci zveřejnil pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Kubek je zastáncem přísných opatření proti šíření koronaviru a vyslovil se také pro povinné očkování některých skupin lidí proti nemoci COVID-19.

Hostomský konec restrikcí vítá. Z restaurací bude nebezpečné prostředí, varují jiní

2. února 2022 11:14

Aplikace Tečka se stala určitým symbolem naděje, ale také vstupenkou do restaurací a mnoha dalších služeb. Prodělané onemocnění nebo očkování nám mělo dát možnost vrátit se alespoň částečně do normálního života. Vláda ovšem od 9. ruší povinnosti kontrolovat covidové certifikáty v restauracích, hotelích nebo na hromadných akcích, čímž aplikace ztrácí smysl. Odborníci se neshodnou, zda je to dobře.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

28. ledna 2022 21:14

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Policie stíhá covidové delikventy: Muž pronásledoval lékaře, žena šířila poplašné zprávy

26. ledna 2022 14:19

Kvůli dezinformacím stíhá policie muže, který pronásledoval známého lékaře, a ženu, jež šířila poplašné zprávy, mimo jiné v souvislosti s onemocněním COVID-19. Podle informací CNN Prima NEWS má jít o Patrika Tušla a Janu Peterkovou. Prvně jmenovaný pronásledoval a vulgárně urážel prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, doma se pak snažil zastihnout imunologa Václava Hořejšího. Peterková již byla kvůli jedné dezinformace odsouzena.

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

22. ledna 2022 20:53

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

18. ledna 2022 10:06

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

17. ledna 2022 21:38

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Omikron úřaduje, skokově přibývá reinfekcí. Proč musíme na oficiální data čekat měsíc?

17. ledna 2022 16:16

V Česku kvůli nakažlivější variantě koronaviru omikron přibývá reinfekcí, tedy opakované pozitivity. V posledních dnech se jedná přibližně o každého desátého pozitivně testovaného. Varianta omikron tvoří podle Státního zdravotního ústavu už 80 procent nových případů. Redakce CNN Prima NEWS se zeptala ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška, jaká bude situace v dalších týdnech pandemie.

Úřad varuje před příliš častým očkováním proti covidu. Lidem mohou hrozit vedlejší účinky

13. ledna 2022 23:04

Přeočkování proti koronaviru, tzv. booster, člověku sice poskytuje vyšší ochranu proti onemocnění COVID-19, pokud by k němu ale docházelo příliš často, může působit kontraproduktivně. Hrozilo by oslabení imunity a také únava lidského organismu. Uvádí to Evropská léková agentura (EMA). Úřad proto přichází s novým doporučením, jak posilující dávky aplikovat.