CNN Prima News Václav Hořejší

Václav Hořejší

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Hořejší“

Kritizovaná petice Stropnického, Kavana a Hořejšího za mír a proti podpoře Ukrajiny pohořela

24. února 2023 17:48

Stop zbraním pro Ukrajinu, zmírnění sankcí vůči Rusku, zahájení jednání o ukončení války i náznaky, že za konflikt může i Západ. Se sérií výzev, jež vzbudily kontroverze, přišli autoři iniciativy Mír a spravedlnost, pod kterou jsou podepsaní bývalý politik Matěj Stropnický, exministr zahraničí Jan Kavan a také imunolog Václav Hořejší. Chtěli s sebou strhnout alespoň 50 tisíc podporovatelů, k závěru února ale získali jen okolo 15 tisíc signatářů. Podle kritiků jejich narativ výrazně nahrává ruské propagandě, což však autoři petice odmítají.

Covid mutuje a mění se i příznaky. Jakých 10 symptomů nejčastěji hlásili pacienti v lednu?

13. února 2023 07:44

Ačkoliv nemoc COVID-19 v posledních měsících ubrala na síle, české ministerstvo zdravotnictví aktuálně eviduje mírné nárůsty nakažených. Společně s tím, jak se vyvíjejí nové mutace koronaviru, se stále proměňují i příznaky tohoto nevyzpytatelného onemocnění. Výběr deseti nejčastějších zveřejnil projekt ZOE, který symptomy analyzuje.

KOMENTÁŘ: Stropnického iniciativa nevolá po míru na Ukrajině, ale po další mnichovské dohodě

11. ledna 2023 18:46

Za poslední měsíce se nám tu rozmohl takový nešvar. Někteří politici, bývalí politici, diplomaté, ekonomové či vědci velmi často volají po „míru“ na Ukrajině a navrhují konkrétní opatření, která mají tento „mír“ zajistit. Vznikají i oficiální iniciativy. Jenže ať už autoři takových výzev zmobilizují sebeprofláklejší jména a zaobalí své sobecké návrhy do sebevíc vznešených slov, nic to na celé věci nemění. Volání po „míru“ bude stále v překladu znamenat donucení Ukrajiny k tomu, aby se vzdala ruskému agresorovi a postoupila mu část svého území.

Konec a zvonec, jásá Flegr. Ukončí nová varianta definitivně covidovou noční můru?

21. listopadu 2022 10:10

V některých evropských zemích se dostávají do popředí nové subvarianty omikronu s názvem BQ.1 a BQ.1.1. Druhá jmenovaná je podle evolučního biologa Jaroslava Flegra vůbec první koronavirovou variantou, která oproti všem svým předchůdcům sice obchází imunitu, ale zároveň nezpůsobuje vlnu hospitalizací. Expert ve svém příspěvku rovněž naznačil definitivní vítězství lidí nad covidem.

Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog?

13. srpna 2022 08:28

Již od konce června začali Češi utišovat svůj hlad po hudebních festivalech či venkovních divadelních scénách. Pandemii koronaviru mnozí strčili do pomyslné škatulky „neotvírat“ a rozhodli se užít si roky odkládané akce. Přesto se domů někteří vraceli s příznaky koronaviru. Ať už si byli návštěvníci rizika nákazy vědomi, nebo ne, prožitých chvil na eventech, které čítaly i desítky tisíc lidí, nelitují. Imunolog Václav Hořejší navíc míní, že si na vir ve společnosti musíme zvyknout.

Pronásledovali Kubka. Policie obvinila tři muže z výtržnictví, včetně dezinformátora Tušla

9. února 2022 17:02

Policie obvinila z výtržnictví další dva muže, kteří se podle ní podíleli na urážkách a dehonestování prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. U Patrika Tušla, který je stíhán za nebezpečné pronásledování Kubka, kriminalisté rozšířili obvinění také o trestný čin výtržnictví. Informaci zveřejnil pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Kubek je zastáncem přísných opatření proti šíření koronaviru a vyslovil se také pro povinné očkování některých skupin lidí proti nemoci COVID-19.

Hostomský konec restrikcí vítá. Z restaurací bude nebezpečné prostředí, varují jiní

2. února 2022 11:14

Aplikace Tečka se stala určitým symbolem naděje, ale také vstupenkou do restaurací a mnoha dalších služeb. Prodělané onemocnění nebo očkování nám mělo dát možnost vrátit se alespoň částečně do normálního života. Vláda ovšem od 9. ruší povinnosti kontrolovat covidové certifikáty v restauracích, hotelích nebo na hromadných akcích, čímž aplikace ztrácí smysl. Odborníci se neshodnou, zda je to dobře.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

28. ledna 2022 21:14

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Policie stíhá covidové delikventy: Muž pronásledoval lékaře, žena šířila poplašné zprávy

26. ledna 2022 14:19

Kvůli dezinformacím stíhá policie muže, který pronásledoval známého lékaře, a ženu, jež šířila poplašné zprávy, mimo jiné v souvislosti s onemocněním COVID-19. Podle informací CNN Prima NEWS má jít o Patrika Tušla a Janu Peterkovou. Prvně jmenovaný pronásledoval a vulgárně urážel prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, doma se pak snažil zastihnout imunologa Václava Hořejšího. Peterková již byla kvůli jedné dezinformace odsouzena.