Televize je nejsilnější médium. Kolik času denně jejímu sledování Češi věnují?
Václav Smil
Výpis příspěvků ke štítku „Václav Smil“
Klimatolog Cílek: V roce 2050 by v Paříži mohlo být 50 stupňů. Čína drží pod krkem celý svět
Klimatická změna je skutečná, něco se s ní dělat musí. Evropská unie ale často rozhoduje ideologicky a nerealisticky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl geolog a klimatolog Václav Cílek. Kromě jiného se rozpovídal o tom, co ho na vývoji počasí za poslední roky nejvíce překvapilo. Co by doporučil Straně zelených? V čem ho zklamala Greta Thunbergová? A v kterém aspektu Čína drží pod krkem skoro celý svět?
KOMENTÁŘ: Placení hotovostí dělá z Česka skanzen. Pro svět jsme východní Evropou
Celý svět považuje hotové peníze za přežitek, pouze Česká republika vytváří postkomunistický skanzen papírových bankovek a kovových mincí. Čeští podnikatelé se totiž v posledních týdnech zřejmě inspirovali slovy profesora Václava Smila, podle kterého nemá Evropa budoucnost a mohla by se tak stát velkým historickým muzeem pro zbytek světa. Tím, že se do podniků masivně vrací povinná hotovostní platba, se skutečně posouváme zpátky minimálně kamsi do devadesátých let.
S elektromobily budeme poddanými komunistické Číny, řekl Smil. Plány EU jsou podle něj utopie
Plány Evropské unie v oblasti zelené politiky jsou utopie, uvedl Václav Smil, kanadský profesor původem z Česka, na pondělní přednášce v pražském CEVRO Institutu. Připomněl, že zpracování mědi, nutné pro elektromobily, je závislé na komunistické mocnosti Číně.
Evropská dekarbonizace je jako stalinistické plánování, řekl Smil. Jádro je podle něj mrtvé
Plány Evropské unie na dekarbonizaci připomínají stalinistické plánování, na přednášce v pražském CEVRO Institutu to řekl kanadský profesor původem z Čech Václav Smil. Zároveň uvedl, že jaderná energie je podle něj mrtvá.
Profesor Smil: Evropa mě nezajímá, protože vymírá. Nechápu strach z migrantů
Evropa vymírá a ve světě přestává mít svůj význam. Důvodem je zbytečný strach z migrantů, které například Amerika dokáže absorbovat. Na přednášce v Cevro Institutu to uvedl emeritní profesor University of Manitoba Václav Smil, který patří k nejvýznamnějším světovým akademikům současnosti. Pondělní přednáška byla jeho prvním veřejným vystoupením v rodné zemi.