Puma vám žere slepice, volal mladík ve Zlíně sousedům. Byla to jiná exotická šelma

Karakal ve Zlíně lovil slepice.

Karakal zakousl slepice

Velké pozdvižení vyvolala tento týden puma lovící slepice ve Zlíně. Nakonec se ale ukázalo, že to nebyla puma, ale karakal. Včasný zásah tamních strážníků naštěstí zachránil před šelmou většinu slepic.

Že slepice prožene sousedův pes, který podhrabal plot, asi nikoho na vesnici nepřekvapí. Když ale do kurníku vběhne na návštěvu karakal, pozdvižení je na světě. „Objevil jsem dole u plotu šedou kočku. Říkal jsem si, že to asi nebude kočka domácí. Pak se na mě podívala a šla po mně. Volal jsem sousedům, že jim puma nebo něco podobného žere slepice,“ řekl CNN Prima NEWS Petr Daniel s tím, že mu to sousedi zprvu nevěřili.

Nakonec ale zlínské strážníky společně přeci jen zavolali. „Přijali jsme oznámení od občanů místní části Kudlov, že se pohybuje v jejich lokalitě nějaká středně velká kočkovitá šelma,“ potvrdil ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Na místo dorazil i veterinář, který vetřelce úspěšně identifikoval. Žádná puma, ale karakal. Nakonec vyšlo najevo, že se jmenuje Šery a ke slepicím se dostala záhadným způsobem z vedlejší zahrady. Pět opeřenců její řádění nepřežilo.

Věc považujeme za uzavřenou

„Došlo opravdu ke škodě. Škoda byla uhrazena. Byla uzavřena dohoda mezi škůdci a poškozenými. V tuto chvíli bude správní orgán prošetřovat únik této šelmy,“ doplnil Kladníček.

Redakce CNN Prima NEWS oslovila obě strany sporu. Nikdo z nich se ale k incidentu nechce vracet. Věc považují za vyřízenou. „Už k tomu nemám, co dodat. Případ byl dořešen se sousedy, domluvili jsme se. A karakalka je vlastně mojí dcery,“ řekla Michaela A., maminka majitelky karakala Šery.

Tagy: