Puma vám žere slepice, volal mladík ve Zlíně sousedům. Byla to jiná exotická šelma

Velké pozdvižení vyvolala tento týden puma lovící slepice ve Zlíně. Nakonec se ale ukázalo, že to nebyla puma, ale karakal. Včasný zásah tamních strážníků naštěstí zachránil před šelmou většinu slepic.

Že slepice prožene sousedův pes, který podhrabal plot, asi nikoho na vesnici nepřekvapí. Když ale do kurníku vběhne na návštěvu karakal, pozdvižení je na světě. „Objevil jsem dole u plotu šedou kočku. Říkal jsem si, že to asi nebude kočka domácí. Pak se na mě podívala a šla po mně. Volal jsem sousedům, že jim puma nebo něco podobného žere slepice,“ řekl CNN Prima NEWS Petr Daniel s tím, že mu to sousedi zprvu nevěřili.

Nakonec ale zlínské strážníky společně přeci jen zavolali. „Přijali jsme oznámení od občanů místní části Kudlov, že se pohybuje v jejich lokalitě nějaká středně velká kočkovitá šelma,“ potvrdil ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Na místo dorazil i veterinář, který vetřelce úspěšně identifikoval. Žádná puma, ale karakal. Nakonec vyšlo najevo, že se jmenuje Šery a ke slepicím se dostala záhadným způsobem z vedlejší zahrady. Pět opeřenců její řádění nepřežilo.

Věc považujeme za uzavřenou

„Došlo opravdu ke škodě. Škoda byla uhrazena. Byla uzavřena dohoda mezi škůdci a poškozenými. V tuto chvíli bude správní orgán prošetřovat únik této šelmy,“ doplnil Kladníček.

Redakce CNN Prima NEWS oslovila obě strany sporu. Nikdo z nich se ale k incidentu nechce vracet. Věc považují za vyřízenou. „Už k tomu nemám, co dodat. Případ byl dořešen se sousedy, domluvili jsme se. A karakalka je vlastně mojí dcery,“ řekla Michaela A., maminka majitelky karakala Šery.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce
Rozhovor

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
19:51

Stovky dětí z Ukrajiny uvázly na letních táborech na území pod ruskou kontrolou

19:35

Polský parlament pseudoreferenda odsoudil a vyzval EU, aby Rusům neudělovala víza

18:53

Polsko uvalilo sankce na exportní divizi ruského Gazpromu

18:39

Ruské anexe na Ukrajině ohrožují naděje na mír v regionu, řekl šéf OSN Guterres

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Živě
ON-LINE: Miliardy na kompenzaci dodávek Ukrajině i modernizaci armády. ČR získá pomoc USA

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Mluvčí kremlu Dmitrij Peskov pak vzkázal, že cílem Ruska je získat Doněckou oblast. Ukrajinské jednotky oznámily další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou další vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Hádka kvůli rozpočtu. Jste královna Instagramu, vyslechla si Schillerová od Stanjury

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se při projednávání státního rozpočtu ostře pustila do svého nástupce Zbyňka Stanjury (ODS). Během schůze dolní komory uvedla, že neodvádí poctivou práci a že avizované příjmy do státní kasy jsou jen „virtuální“. Stanjura se proti své předchůdkyni ohradil a označil ji za „královnu Instagramu“. Podotkl, že sama žongluje s čísly.

Domácí zpravodajství

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.

Střelba na hranicích. Převaděč agresivně projel kontrolou, v autě vezl 15 migrantů

Policie zadržela od půlnoci, kdy začaly na hranicích se Slovenskem dočasné kontroly, přes 120 migrantů a sedm převaděčů. Radiožurnálu to řekl ředitel cizinecké policie Milan Majer. Jeden z převaděčů před strážci zákona nebezpečně ujížděl, zastavily ho až výstřely. Situaci pro vás na místě sleduje i štáb CNN Prima NEWS. Česko zahájilo kontroly na česko-slovenské hranici kvůli vysokému počtu uprchlíků, kteří přes tuzemsko přecházejí do Německa a Rakouska. Policie bude kontrolovat 27 bývalých hraničních přechodů i zelenou státní hranici minimálně deset dnů.