reklama

Vémola: Nezastavuji. Nevím, proč bych nemohl zápasit do 50 let a být Jágr českého MMA

„Žádný důchod se neblíží, chci zápasit, zápasit, vyhrávat a zase vyhrávat,“ nechal se slyšet Karlos Vémola v rozhovoru pro CNN Prima NEWS v narážce na fakt, že mu letos bude už 36 let. Fenomenální český MMA zápasník přezdívaný „Terminátor“ se teď chystá na obhajobu mistrovského opasku.

reklama

Naposledy na konci minulého roku v kleci přemohl Francouze Alexe Lohorého a stal se šampionem ve střední váze organizace Oktagon MMA. Vémola si nepřipouští, že by mu měl být opasek po 27. březnu, kdy se utká s 24letým slovenským bijcem Milanem Ďatelinkou, uzmut.

Jak se na tento souboj těšíte?
Těším se na každý zápas, není to tak, že bych se na nějaký fight těšil víc, na jiný míň. Takže se na každý zápas připravuji stejně.

Bude to ve vašem podání další rychlý zápas, tedy „easy fight“, jak vy sám rád říkáte?
Záleží, jak do zápasu vstoupím, jak se na začátku nastavím. Ale easy fighty mám rád, protože za přesčasy mě neplatí. Ďatelinka v rozhovoru zmínil, že jeden z nás půjde nohama napřed. Každopádně já to nebudu. Oktagon (organizace, ve které Vémola zápasí, pozn. red.) natočil k zápasu skvělou upoutávku ve stylu filmu Terminátor 2. Ďatelinka tam byl jako ten špatný Terminátor a všichni víme, jak tento film dopadl. Hasta la vista, baby. (úsměv)

K tématu

Poslední dobou jste nabral poměrně neúprosné zápasové tempo. Jeden v polovině října, další na začátku prosince, pak hned na konci prosince a v březnu pokračujete Ďatelinkou. Nebojíte se, že vás dožene únava?
Nemyslím si, že by mě měla dohánět. Už mě dávno dohnala. Ale nezastavujeme. Není čas ztrácet čas, velké tempo mám rád. Čím více zápasím, tím jsou moje výkony kvalitnější. Každým zápasem je to v mém podání lepší a lepší. A nejlepší to bude v duelu v březnu.

Je důvodem velkého počtu zápasů to, že pro prohře v „Zápasu století“ s Attilou Véghem, která pro vás byla velkou ranou, chcete zkrátka co nejčastěji ukazovat, že jste nejlepší?
Měl jsem to tak i před touto prohrou. Vždycky chci co nejčastěji dokazovat, že jsem nejlepší. To zaprvé. Zadruhé mám rád takovéto zápasové tempo, rád překonávám rekordy. Málokterý fighter tady udělal za dva měsíce tři zápasy. A chci být první zápasník, který bude mít v Oktagonu dva tituly ve dvou různých váhových kategoriích. Rád si nastavuju vysoké cíle. A rád dostávám zaplaceno – když nezápasím, zaplaceno nedostávám. (úsměv)

Nezastavuji, jen vyměňuji součástky

A jak dlouho ještě plánujete dokazovat, že jste nejlepší? Přece jen vám letos bude 36 let. Je pro vás věk jen číslo, nebo už trochu přemýšlíte, jak se někdy velkolepě rozloučit?
Sky is the limit (limitem je nebe, pozn. red.). Nevím, proč mi každý připomíná, že mi bude 36 let. Věk nemá nic společného s tím, že bych měl třeba skončit. Jsem Terminátor, nezastavuji, jen vyměňuji součástky. Doufám, že budu něco jako Jaromír Jágr českého MMA. Jardovi bude brzy 50, pořád hraje, pořád válí. Proč by to nemohl dokázat Terminátor? Do žádného důchodu se nechystám. Nad plánem B nepřemýšlím, protože pokud bych tak dělal, ztrácím tím čas a soustředěnost pro plán A. Když se ale potom stane, že to dopadne jako s Attilou, nevím kudy kam. Ale teď se opět držím plánu A – zápasit, zápasit, vyhrávat a zase vyhrávat. Nechci momentálně přemýšlet nad ničím jiným.

K tématu

Co říkáte na postupný růst organizace Oktagon? Sám jste zmiňoval například i povedenou videoupoutávku, je to jedna z věcí, která ji dělá světovou?
Oktagon od doby, co podepsal Terminátora, určitě dosahuje světových parametrů (úsměv). Oktagon je jedna z nejlepších evropských organizací. Všichni, co pod ní můžeme zápasit, máme velké štěstí. Třeba už jen proto, jak se tým Oktagonu popasoval s organizací v době pandemie. Můžeme trénovat a vydělávat, to je velký úspěch. Vůbec se nemusíme bavit o tom, že Oktagon dosahuje světových kvalit.

Nedávno se na scénu vrátil váš velký oblíbenec Conor McGregor, v duelu s Dustinem Poirierem ale překvapivě prohrál po knouckoutu. Neodflákl trochu Ir tento zápas v UFC?
Určitě ne. Je to legenda sportu, která pro něj udělala strašně moc. Už měl pár velkých pádů, ale také ještě větších vzestupů. To, co dokázal on, nikdo jiný nedokáže. Jsem jeho velkým fanouškem, prohra s Poiriem mě mrzela. Ale řeči, že je za zenitem nebo že by něco odflákl, absolutně nejsou na místě. Ukáže nám ještě skvělé věci. Všem vytře zrak. Comeback bude nehorázný. Vrátil se velkolepě po porážce Naten Diazem, pak i Khabibem Nurmagomedovem. Připravte se na to, že McGregor bude dále šokovat celý svět.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Koronavirus

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Část firem porušuje opatření. Nutí zaměstnance chodit do práce navzdory nákaze

Pětina zaměstnanců má zkušenosti s tím, že jejich zaměstnavatel či nadřízený porušil opatření proti covidu. Každý sedmý uvedl, že jeho zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování kontaktů nakaženého. Dvě pětiny zaměstnanců naopak poukázaly na zodpovědný přístup firem. Více než 20 procent společností dokonce testovalo své zaměstnance ještě před zavedením této povinnosti.

360°

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Pecková: Rozhoduje se o tom, jestli pacient dostane vůbec postel a doktora

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) znovu varovala před zahlcením zdravotnického systému vlivem pandemie koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se zastala pracovní povinnosti části studentů v nemocnicích. Zároveň uvedla, že jí přijde absurdní, když si někdo v době přeplněných nemocnic nechá dělat umělá prsa u plastických chirurgů.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama