reklama

Vémola: Nezastavuji. Nevím, proč bych nemohl zápasit do 50 let a být Jágr českého MMA

„Žádný důchod se neblíží, chci zápasit, zápasit, vyhrávat a zase vyhrávat,“ nechal se slyšet Karlos Vémola v rozhovoru pro CNN Prima NEWS v narážce na fakt, že mu letos bude už 36 let. Fenomenální český MMA zápasník přezdívaný „Terminátor“ se teď chystá na obhajobu mistrovského opasku.

reklama

Naposledy na konci minulého roku v kleci přemohl Francouze Alexe Lohorého a stal se šampionem ve střední váze organizace Oktagon MMA. Vémola si nepřipouští, že by mu měl být opasek po 27. březnu, kdy se utká s 24letým slovenským bijcem Milanem Ďatelinkou, uzmut.

Jak se na tento souboj těšíte?
Těším se na každý zápas, není to tak, že bych se na nějaký fight těšil víc, na jiný míň. Takže se na každý zápas připravuji stejně.

Bude to ve vašem podání další rychlý zápas, tedy „easy fight“, jak vy sám rád říkáte?
Záleží, jak do zápasu vstoupím, jak se na začátku nastavím. Ale easy fighty mám rád, protože za přesčasy mě neplatí. Ďatelinka v rozhovoru zmínil, že jeden z nás půjde nohama napřed. Každopádně já to nebudu. Oktagon (organizace, ve které Vémola zápasí, pozn. red.) natočil k zápasu skvělou upoutávku ve stylu filmu Terminátor 2. Ďatelinka tam byl jako ten špatný Terminátor a všichni víme, jak tento film dopadl. Hasta la vista, baby. (úsměv)

Poslední dobou jste nabral poměrně neúprosné zápasové tempo. Jeden v polovině října, další na začátku prosince, pak hned na konci prosince a v březnu pokračujete Ďatelinkou. Nebojíte se, že vás dožene únava?
Nemyslím si, že by mě měla dohánět. Už mě dávno dohnala. Ale nezastavujeme. Není čas ztrácet čas, velké tempo mám rád. Čím více zápasím, tím jsou moje výkony kvalitnější. Každým zápasem je to v mém podání lepší a lepší. A nejlepší to bude v duelu v březnu.

Je důvodem velkého počtu zápasů to, že pro prohře v „Zápasu století“ s Attilou Véghem, která pro vás byla velkou ranou, chcete zkrátka co nejčastěji ukazovat, že jste nejlepší?
Měl jsem to tak i před touto prohrou. Vždycky chci co nejčastěji dokazovat, že jsem nejlepší. To zaprvé. Zadruhé mám rád takovéto zápasové tempo, rád překonávám rekordy. Málokterý fighter tady udělal za dva měsíce tři zápasy. A chci být první zápasník, který bude mít v Oktagonu dva tituly ve dvou různých váhových kategoriích. Rád si nastavuju vysoké cíle. A rád dostávám zaplaceno – když nezápasím, zaplaceno nedostávám. (úsměv)

Nezastavuji, jen vyměňuji součástky

A jak dlouho ještě plánujete dokazovat, že jste nejlepší? Přece jen vám letos bude 36 let. Je pro vás věk jen číslo, nebo už trochu přemýšlíte, jak se někdy velkolepě rozloučit?
Sky is the limit (limitem je nebe, pozn. red.). Nevím, proč mi každý připomíná, že mi bude 36 let. Věk nemá nic společného s tím, že bych měl třeba skončit. Jsem Terminátor, nezastavuji, jen vyměňuji součástky. Doufám, že budu něco jako Jaromír Jágr českého MMA. Jardovi bude brzy 50, pořád hraje, pořád válí. Proč by to nemohl dokázat Terminátor? Do žádného důchodu se nechystám. Nad plánem B nepřemýšlím, protože pokud bych tak dělal, ztrácím tím čas a soustředěnost pro plán A. Když se ale potom stane, že to dopadne jako s Attilou, nevím kudy kam. Ale teď se opět držím plánu A – zápasit, zápasit, vyhrávat a zase vyhrávat. Nechci momentálně přemýšlet nad ničím jiným.

Co říkáte na postupný růst organizace Oktagon? Sám jste zmiňoval například i povedenou videoupoutávku, je to jedna z věcí, která ji dělá světovou?
Oktagon od doby, co podepsal Terminátora, určitě dosahuje světových parametrů (úsměv). Oktagon je jedna z nejlepších evropských organizací. Všichni, co pod ní můžeme zápasit, máme velké štěstí. Třeba už jen proto, jak se tým Oktagonu popasoval s organizací v době pandemie. Můžeme trénovat a vydělávat, to je velký úspěch. Vůbec se nemusíme bavit o tom, že Oktagon dosahuje světových kvalit.

Nedávno se na scénu vrátil váš velký oblíbenec Conor McGregor, v duelu s Dustinem Poirierem ale překvapivě prohrál po knouckoutu. Neodflákl trochu Ir tento zápas v UFC?
Určitě ne. Je to legenda sportu, která pro něj udělala strašně moc. Už měl pár velkých pádů, ale také ještě větších vzestupů. To, co dokázal on, nikdo jiný nedokáže. Jsem jeho velkým fanouškem, prohra s Poiriem mě mrzela. Ale řeči, že je za zenitem nebo že by něco odflákl, absolutně nejsou na místě. Ukáže nám ještě skvělé věci. Všem vytře zrak. Comeback bude nehorázný. Vrátil se velkolepě po porážce Naten Diazem, pak i Khabibem Nurmagomedovem. Připravte se na to, že McGregor bude dále šokovat celý svět.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci
360°

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci

Česku nepomůže levná pracovní síla z východních zemí, řekl ve Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle něj není cílem dovézt do Česka lidi, kteří budou pracovat za minimální mzdu. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podotkl, že Česko by si mělo pracovníky ze zahraničí vybírat už po střední škole a umožnit jim kvalitní vzdělání.

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán
Fotbal

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán

Žádný Messi nebo Ronaldo, fotbalový svět se v posledních hodinách baví 60letým viceprezidentem jihoamerického státu Surinam Ronniem Brunswijkem. V úterý nastoupil do prvního kola fotbalové Ligy CONCACAF, což je africká obdoba Evropské ligy. Týmu Inter Moengotapoe, jehož je majitelem i předsedou, navíc navlékl kapitánskou pásku. Na odvetu už ale nemůže, hrozí mu zatčení Interpolem.

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

reklama