CNN Prima News veteráni

veteráni

Výpis příspěvků ke štítku „veteráni“

Meghan poprvé od odchodu z královské rodiny mimo USA. Za cestu to ale s Harrym schytali

10. dubna 2022 01:02

Vévodkyně Meghan se příští týden poprvé od svého odchodu z královské rodiny vydá mimo Spojené státy. S princem Harrym odcestuje do Nizozemska na hry pro válečné veterány, tzv. Invictus Games. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu přeletí Atlantik do Haagu téměř dva týdny poté, co nedorazili na bohoslužbu za prince Philipa ve Westminsterském opatství.

Budu pozorovat ptáky, řekl muž manželce. Místo toho odjel válčit na Ukrajinu

4. března 2022 19:54

Desítky britských válečných hrdinů, včetně otců a dědečků, se chystají na Ukrajinu, aby se postavily armádě ruského prezidenta Vladimira Putina. Mezi nimi dokonce najdete i odstřelovače, který manželce řekl, že jede pozorovat ptáky. Místo toho se ale jako dobrovolník hlásí do válečné linie. „Čelíme novodobému Adolfu Hitlerovi, který řádí, a je třeba ho zastavit,“ má jasno odstřelovač.

Šéf nadace: Zraněný voják slyší jako první věc, že byl propuštěn. To se musí změnit

18. srpna 2021 23:53

Se situací v Afghánistánu se řeší i osud českých vojáků. Na misi zahynulo 14 vojáků, další desítky byly zraněny. „První věc, kterou zranění po návratu zjistili, bylo, že jsou z armády propuštěni. Chybí nám úprava zákona, že pokud je člověk zraněn, neměl by být kvůli tomu vyškrtnut ze stavu,“ uvedl v pořadu 360° předseda správní rady nadačního fondu REGI Base Hynek Čech.

Bojovali a mnozí padli za svobodu a demokracii. Česko si připomíná den válečných veteránů

11. listopadu 2020 07:38

Česko si 11. listopadu připomíná den válečných veteránů. Oproti minulosti jsou kvůli epidemii omezeny vzpomínkové společenské akce. Lidé si ale mohou tradičně v upomínku hrdinství a odvahy žen a mužů ve zbrani připnout na oděv symbolický červený vlčí mák. Letos s jeho prodejem opět spojila organizace Post Bellum finanční sbírku.

Jedinečný komunitní azyl vrací do života zlomené vlky i vojáky

2. června 2020 07:00

S exotickými zvířaty jako domácími mazlíčky se roztrhl pytel po celém světě. Nejde jen o vzácné papoušky nebo ještěrky z druhého konce světa, ale i o velké kočky či vlky. Dříve nebo později se však projeví jejich přirozená divokost a z roztomilých štěňátek se stanou agresivní vlci, kteří nemají kde vybít svou energii. O zvířata, která v rukou lidí strádají, se stará i azyl Mattersville v americké Sedalii. Jeho cíle však sahají mnohem dál.