reklama
CNN Prima News veteráni

veteráni

Výpis příspěvků ke štítku „veteráni“

Šéf nadace: Zraněný voják slyší jako první věc, že byl propuštěn. To se musí změnit

18. srpna 2021 23:53

Se situací v Afghánistánu se řeší i osud českých vojáků. Na misi zahynulo 14 vojáků, další desítky byly zraněny. „První věc, kterou zranění po návratu zjistili, bylo, že jsou z armády propuštěni. Chybí nám úprava zákona, že pokud je člověk zraněn, neměl by být kvůli tomu vyškrtnut ze stavu,“ uvedl v pořadu 360° předseda správní rady nadačního fondu REGI Base Hynek Čech.

Bojovali a mnozí padli za svobodu a demokracii. Česko si připomíná den válečných veteránů

11. listopadu 2020 07:38

Česko si 11. listopadu připomíná den válečných veteránů. Oproti minulosti jsou kvůli epidemii omezeny vzpomínkové společenské akce. Lidé si ale mohou tradičně v upomínku hrdinství a odvahy žen a mužů ve zbrani připnout na oděv symbolický červený vlčí mák. Letos s jeho prodejem opět spojila organizace Post Bellum finanční sbírku.

Jedinečný komunitní azyl vrací do života zlomené vlky i vojáky

2. června 2020 07:00

S exotickými zvířaty jako domácími mazlíčky se roztrhl pytel po celém světě. Nejde jen o vzácné papoušky nebo ještěrky z druhého konce světa, ale i o velké kočky či vlky. Dříve nebo později se však projeví jejich přirozená divokost a z roztomilých štěňátek se stanou agresivní vlci, kteří nemají kde vybít svou energii. O zvířata, která v rukou lidí strádají, se stará i azyl Mattersville v americké Sedalii. Jeho cíle však sahají mnohem dál.

reklama