CNN Prima News veteráni

veteráni

Výpis příspěvků ke štítku „veteráni“

Budu pozorovat ptáky, řekl muž manželce. Místo toho odjel válčit na Ukrajinu

Desítky britských válečných hrdinů, včetně otců a dědečků, se chystají na Ukrajinu, aby se postavily armádě ruského prezidenta Vladimira Putina. Mezi nimi dokonce najdete i odstřelovače, který manželce řekl, že jede pozorovat ptáky. Místo toho se ale jako dobrovolník hlásí do válečné linie. „Čelíme novodobému Adolfu Hitlerovi, který řádí, a je třeba ho zastavit,“ má jasno odstřelovač.

Šéf nadace: Zraněný voják slyší jako první věc, že byl propuštěn. To se musí změnit

Se situací v Afghánistánu se řeší i osud českých vojáků. Na misi zahynulo 14 vojáků, další desítky byly zraněny. „První věc, kterou zranění po návratu zjistili, bylo, že jsou z armády propuštěni. Chybí nám úprava zákona, že pokud je člověk zraněn, neměl by být kvůli tomu vyškrtnut ze stavu,“ uvedl v pořadu 360° předseda správní rady nadačního fondu REGI Base Hynek Čech.

Jedinečný komunitní azyl vrací do života zlomené vlky i vojáky

S exotickými zvířaty jako domácími mazlíčky se roztrhl pytel po celém světě. Nejde jen o vzácné papoušky nebo ještěrky z druhého konce světa, ale i o velké kočky či vlky. Dříve nebo později se však projeví jejich přirozená divokost a z roztomilých štěňátek se stanou agresivní vlci, kteří nemají kde vybít svou energii. O zvířata, která v rukou lidí strádají, se stará i azyl Mattersville v americké Sedalii. Jeho cíle však sahají mnohem dál.

Ze stodvacítky i žigulíka se stávají veteráni. Jejich cena může stoupat i o desítky procent ročně

Pokud vám v garáži nebo ve stodole stojí škodovka po dědečkovi a nevíte, jak se jí zbavit, radši si to ještě rozmyslete. Ze zachovalých aut z východního bloku se totiž stávají veteráni a jejich hodnota stoupá i v řádech desítek procent ročně. Například Škoda 120 ještě před pěti lety stála 30 tisíc, v současně je k dostání za 80 tisíc.