CNN Prima News veverka

veverka

Výpis příspěvků ke štítku „veverka“

Agresivní veverka terorizovala městečko ve Walesu. Pokousala téměř dvacet lidí

30. prosince 2021 05:54

Malé městečko Buckley v severní části Walesu terorizovala jediná agresivní veverka šedá. V horizontů dvou dnů stihla pokousat téměř dvacet lidí. Místním se podařilo hlodavce nakonec odchytit a předat charitativní organizaci pro ochranu zvířat, ta ale musela zvíře nakonec utratit. Veverku totiž nemohla znovu vypustit do přírody kvůli zákonu, informoval britský deník The Sun.

Zahrajte si na veverku, vašemu mozku to prospěje

4. listopadu 2021 19:00

Protože máme právě po sklizni vlašských ořechů a je dobré je nejlépe do dvou měsíců spotřebovat, máme pro vás recept na velmi jednoduchý a rychlý ořechový koláč. Ozdobíte ho ještě polevou podle své chuti a vaše tělo si bude libovat. Dávkou oříšků totiž prospějete i mozku, vlasům, pokožce a vůbec celému tělu.

Občas budou potřebovat vaši pomoc i volně žijící zvířata

18. října 2020 10:00

Naši pomoc potřebují i ta zvířata, která jsou zvyklá žít bez přítomnosti člověka. Především v horkých letních dnech nebo těch zimních. Už teď můžete začít přikrmovat a nezapomínejte na vodu. Vyskytnout se u těchto zvířat mohou i zranění. Pokud máte chytrý telefon, je nejlepší stáhnout si aplikaci Zvíře v nouzi, pomocí které můžete zavolat odborníky z řad ochránců přírody. Nebo si uložte do mobilu telefonní číslo 774 155 155 na centrální dispečink záchranných stanic.

Aplikace pro milovníky rostlin i zvířat: Pomáhejte pozorováním odhalit nové přírodovědecké objevy i ve městech

18. dubna 2020 00:03

Milujete přírodu, ale bydlíte ve městě? Rádi pozorujete různé druhy rostlin a zvířat a nemáte se o to ve svém okolí s kým podělit? Nezoufejte, máme pro vás tip. Stát se přírodovědcem i ve velkoměstě teď může každý. Většina z nás totiž ví, že za přírodou se nemusí jen do turisticky atraktivních míst, ale najdeme ji doslova za humny. Jde spíš ale o tom, že o přírodě stále víme dost málo a tak Agentura ochrany přírody a krajiny ČR přišla před časem s výzvou pro veřejnost k mapování přírody (rostlin a zvířat). Pro svou kampaň si vybrala tvora, kterého nesplete žádné malé dítě – veverku, protože řekněme si na rovinu, jak by to dopadlo třeba u ptáků?!

Když rozdíly mizí, 17. díl: Nenasytný milovník oříšků, co vás hravě oblafne

31. července 2019 00:00

Pokud bydlíte na místě, kde se vyskytují veverky, určitě víte, že jsou nejčastějšími návštěvníky ptačích krmítek. Nic před nimi není v bezpečí a i ten poslední oříšek si radši nacpou do už tak plné tlamičky, jen aby ho nezískal někdo jiný. Rozhodně to svědčí o jejich nenasytnosti, ale jak jsou na tom veverky s inteligencí?

Právě teď je období veverčích mláďat. Jak jim pomoci?

1. března 2019 00:00

Právě v těchto měsících je období, kdy ty nejrychlejší zrzečky přivádějí na svět svá mláďátka. Obecně se traduje, že se veverky rodí na jaře, ale není tomu tak vždy. Některé rezaté maminky mohou porodit už na konci ledna. Pro nás z toho vyplývá několik upozornění.  Rozhodně bychom měli kontrolovat stromy, které chceme pokácet. Je možné, že se v hnízdu na stromě ukrývají několikagramová holá mláďátka. Veverčí hnízdo je oproti ptačímu kulaté, může být kdekoliv v koruně stromu a je vycpané materiálem, tudíž proti obloze neprůhledné.